На ред дојдоа сплавовите на Вардар

Дали ви се допаѓа оваа Луда Идеја или пак не?


  • Вкупно гласачи
    53
Член од
24 март 2010
Мислења
15.204
Поени од реакции
25.917
А од каде знаете дека ќе има турбо фолк ???
Сплав без турбофолк не е сплав, барем не на Балканов. Далеку сме ние од европските елитни бродови-ресторани или дискотеки, прво Вардар е премногу гнасен за таква убава работа, второ не сме толку богати за да биде рентабилно такво нешто. Турбофолкот е задолжителен за сплавовите на Вардар да успеат.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
42
Ајде аирлија. Али анкетава вришти бравос(y)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Koce ti ja otkrija idejava so splavovite. Ajde po Vardar vo Solun.
Gledam od terasa luge so...maliherki,mauserki,berdanki,kuburi i nagant revolveri
javeno e ce dojdat i Krusevcani so topceto i Bitolcani so konjica.
Spremi eden bilnak vruca rakija i trgame.
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
163
Поени од реакции
85
Додека китови во Вардар не пуштат ништо не признавам! :D Ама сериозно...сплавови кои ќе бидат врзани за врби...само на мене овоа ми изгледа смешно, па згора на тоа и изградени на канализација :cenzura:?
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Додека китови во Вардар не пуштат ништо не признавам! :D Ама сериозно...сплавови кои ќе бидат врзани за врби...само на мене овоа ми изгледа смешно, па згора на тоа и изградени на канализација :cenzura:?
Ќути бе не им давај идеја ;)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.673
Поени од реакции
13.263
Јас се прашувам откако ќе ги изградат сплавовите кај ќе се фрла крстот и воедно кај ќе се врши извлекување на добитници и бела техника истовремено?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ако може да знам од каде го изведе овој заклучок? Или чисто си шпекулираш? Бар да знам да не обрнувам внимание...
--- надополнето: Nov 23, 2011 12:08 AM ---
Уште врбите не ви се логични? Сплавовите ќе бидат врзани на нив. Се си е испланирано. :icon_lol:

Сега малку сериозно. Идејава не е луда, економски исплатлива е, ама според мене е многу селјачка. Прво градиш плоштад што треба да оддава сериозен изглед, па после се' помножуваш со 0 со некои сплавови од кои ќе ечи турбофолк, со некоја сислеста певаљка и пијани гости. Белград во 90-тите ми е пред очи, замислувам wannabe Аркан типови, препијанети, со ороспија во скут, како изиграваат „главни фраер у маало“. Ама ќе бидат посетени, во тоа се кладам уште од сега.
И тоа најверојатно... од оние кои најмногу ги ,,нејќат,,.
Вчера поминувам преку плоштад, и слушам некаков дијалект ,,Ами да се сликаме со портата, да шетнеме, кај брзате!!,,
Е не..
--- надополнето: Nov 23, 2011 12:10 AM ---
Мал офтопик, да се надоврзам на ова на Галеб: За идеи за Филип Втори стадионот - чичко ми работи во Бетон и ми кажа дека прво сакале стадионот да изгледа како Вембли новиот во Лондон ама од што се многу бистри мислеа со истите пари кои ги одвоиле за првичниот дизајн на стадионот, ко што е сега, ќе успееле да направат копија на Вембли кој Англија ја чинеше 800 милиони фунти :tapp:
Сакате верувајте, сакате не, па видете колку се бистри со идеиве.
Јас ти верувам, за конкретнава идеа :)
--- надополнето: Nov 23, 2011 12:11 AM ---
PurplePuma, please stay away from this topic.
tnx
Не исполнувам лични желби.
Поздрав.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.204
Поени од реакции
25.917
И тоа најверојатно... од оние кои најмногу ги ,,нејќат,,.
Вчера поминувам преку плоштад, и слушам некаков дијалект ,,Ами да се сликаме со портата, да шетнеме, кај брзате!!,,
Е не..
Не би ме чудело, такво нешто. Знам и такви примери, плукаа по споменикот на Александар и први се сликаа до фонтана. Уствари кога Алфа направи рекламна шпица со споменикот ништо друго не би ме изненадило. :D
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Не би ме чудело, такво нешто. Знам и такви примери, плукаа по споменикот на Александар и први се сликаа до фонтана. Уствари кога Алфа направи рекламна шпица со споменикот ништо друго не би ме изненадило. :D
Секое чудо за три дена, де.
Лесно е да кажеш не чини пред да видиш.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Нуклеарна бомба со „чартер лет“ од Техеран во Скопје.
Арно би било?
Лесно е да кажеш не чини пред да видиш.
А што викаш да те пратат на воен рок да издржуваш во Ирак? Чисто да те ојачаат, онака мужјачки.

Ти можеш да кењаш до задутре, вистината е таа, све живо се ,,сликна,, со Ацета, а прво кењаше за него. Така ќе биде и со се останато.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
А што викаш да те пратат на воен рок да издржуваш во Ирак? Чисто да те ојачаат, онака мужјачки.

Ти можеш да кењаш до задутре, вистината е таа, све живо се ,,сликна,, со Ацета, а прво кењаше за него. Така ќе биде и со се останато.
Болдот е епик. Но, кога ќе се стави во контекст на “дискусијата“, ... нема збор кој ќе ја опише ситуацијата.

А тоа твоето “све живо“ е најглупата и најголемата генерализација што ја имам читнато/слушнато во животот мој.
Нејсе...
Не знам на што дроги си, meth ли е, што ли е...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Еве ја се неам сликано со Аце. Пошо тоа не е Аце, тоа е обичен воин на коњ. Може и татко му да е, може и Ахил да е. Не пишува некаде кој е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom