На ред дојдоа сплавовите на Вардар

Дали ви се допаѓа оваа Луда Идеја или пак не?


  • Вкупно гласачи
    53
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Е ова се чекаше. Ај сплав на Дунав, одговара. Али сплав во Вардар.....No Way.
Седиш онака на сплавот и покрај тебе во реката си поминува расипан фрлен фрижидер. :pos:
Ај да е некоја поголема река и почиста па да стават сплавови, али вака...... Колку што им беше атракција мостот Влајко во Влае, толку ќе им биде и ова.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Е ова се чекаше. Ај сплав на Дунав, одговара. Али сплав во Вардар.....No Way.
Седиш онака на сплавот и покрај тебе во реката си поминува расипан фрлен фрижидер. :pos:
Ај да е некоја поголема река и почиста па да стават сплавови, али вака...... Колку што им беше атракција мостот Влајко во Влае, толку ќе им биде и ова.
хахааааааааааа
Влајко невидена атракција им е :pos:погрдо нешто и да сакаа не ќе можеа да осмислат - ова е врв
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Е ова се чекаше. Ај сплав на Дунав, одговара. Али сплав во Вардар.....No Way.
Седиш онака на сплавот и покрај тебе во реката си поминува расипан фрлен фрижидер. :pos:
Ај да е некоја поголема река и почиста па да стават сплавови, али вака...... Колку што им беше атракција мостот Влајко во Влае, толку ќе им биде и ова.
:pos::pos::pos:
А замисли па атракција седиш на сплавот, храна фатена во Вардар и подготвена на лице место - похован фрижидер!
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
:pos::pos::pos:
А замисли па атракција седиш на сплавот, храна фатена во Вардар и подготвена на лице место - похован фрижидер!
А замисли додека си седиш и одеднаш подморница ти излегува од Вардар.... :pos:

--- надополнето: Nov 22, 2011 6:40 PM ---
хахааааааааааа
Влајко невидена атракција им е :pos:погрдо нешто и да сакаа не ќе можеа да осмислат - ова е врв
Влајко 5 години се градеше, и сега 10 години откако е направен ниеден дуќан не е купен. :pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Како бе што е толку лудо тука? У 2 метра рекиче со највисок степен на загаденост - сплавови.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.205
Поени од реакции
25.939
Уште врбите не ви се логични? Сплавовите ќе бидат врзани на нив. Се си е испланирано. :icon_lol:

Сега малку сериозно. Идејава не е луда, економски исплатлива е, ама според мене е многу селјачка. Прво градиш плоштад што треба да оддава сериозен изглед, па после се' помножуваш со 0 со некои сплавови од кои ќе ечи турбофолк, со некоја сислеста певаљка и пијани гости. Белград во 90-тите ми е пред очи, замислувам wannabe Аркан типови, препијанети, со ороспија во скут, како изиграваат „главни фраер у маало“. Ама ќе бидат посетени, во тоа се кладам уште од сега.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Коце отиде во Париз, сакаше промена на коцката.Отиде во Берлин, виде триумфална порта.Во Виена (или Франкфурт, не знам точно) ги виде плажите покрај река.Изгледа и до Белград е скокнат овие дена.
текстот малку прилагоден :pos:
...Не будете ме
мамурен сум јас
од матниот Вардар и од гомната...

Коце не оди во Санкт Петерсбург!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Мал офтопик, да се надоврзам на ова на Галеб: За идеи за Филип Втори стадионот - чичко ми работи во Бетон и ми кажа дека прво сакале стадионот да изгледа како Вембли новиот во Лондон ама од што се многу бистри мислеа со истите пари кои ги одвоиле за првичниот дизајн на стадионот, ко што е сега, ќе успееле да направат копија на Вембли кој Англија ја чинеше 800 милиони фунти :tapp:
Сакате верувајте, сакате не, па видете колку се бистри со идеиве.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Sto ve citam i nikako ne vi teknuva.Pa ne li e Koce vo i od i sa VMRO.
Ova mu e samo kamuvlasa.Gi sprema splavovite sa Solun.
Burinjata polni so dinamit, namesto vino.
Se ceka samo pogoden moment Vardar da nadojde i pravo udole
vo Veles gi tovara gemidiite ipravec Solun.
Bravo Koce,Solun e nas.
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.863
Уште врбите не ви се логични? Сплавовите ќе бидат врзани на нив. Се си е испланирано. :icon_lol:

Сега малку сериозно. Идејава не е луда, економски исплатлива е, ама според мене е многу селјачка. Прво градиш плоштад што треба да оддава сериозен изглед, па после се' помножуваш со 0 со некои сплавови од кои ќе ечи турбофолк, со некоја сислеста певаљка и пијани гости. Белград во 90-тите ми е пред очи, замислувам wannabe Аркан типови, препијанети, со ороспија во скут, како изиграваат „главни фраер у маало“. Ама ќе бидат посетени, во тоа се кладам уште од сега.
Заборави да кажеш и AdiBas тренерка во фармерки..:pos:
Можеби ќе биде исплатливо да се постават сплавови не велам не, но дали навистина мора да се постават иако едноставно нема да личи при сите споменици? Некогаш не е само до исплатливоста. Ако беше само за исплатливост дај нека стават и билборди на спомениците или нека ги офарбаат во некои бренд бои. Пример Кока Кола - Воин на коњ и сл...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.205
Поени од реакции
25.939
Sto ve citam i nikako ne vi teknuva.Pa ne li e Koce vo i od i sa VMRO.
Ova mu e samo kamuvlasa.Gi sprema splavovite sa Solun.
Burinjata polni so dinamit, namesto vino.
Se ceka samo pogoden moment Vardar da nadojde i pravo udole
vo Veles gi tovara gemidiite ipravec Solun.
Bravo Koce,Solun e nas.
Прво да го направиме Вардар пловен. http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=7419930C0291A34A91D84B28097B2ADE
И не издавај вака идеи пред време :), кога можат Грците тројански коњи, можеме и ние вардарски сплавови. :icon_mrgr: За неколку децении тој термин ќе стане синоним за мудроста на денешните Македонци. :)
Мал офтопик, да се надоврзам на ова на Галеб: За идеи за Филип Втори стадионот - чичко ми работи во Бетон и ми кажа дека прво сакале стадионот да изгледа како Вембли новиот во Лондон ама од што се многу бистри мислеа со истите пари кои ги одвоиле за првичниот дизајн на стадионот, ко што е сега, ќе успееле да направат копија на Вембли кој Англија ја чинеше 800 милиони фунти :tapp:
Сакате верувајте, сакате не, па видете колку се бистри со идеиве.
Добро де, чим неможе Вембли, ќе може Алијанц.:vozbud:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Заборави да кажеш и AdiBas тренерка во фармерки..:pos:
Можеби ќе биде исплатливо да се постават сплавови не велам не, но дали навистина мора да се постават иако едноставно нема да личи при сите споменици? Некогаш не е само до исплатливоста. Ако беше само за исплатливост дај нека стават и билборди на спомениците или нека ги офарбаат во некои бренд бои. Пример Кока Кола - Воин на коњ и сл...
Исплатливо ќе е, се лажат луѓево.Ама во Метрополис ќе останат без работа.Aма ако, да ја доловат правата атмосфера џоа у Београд.Југоносталгија енд шит.Како бе не им здосади од овие најголеми балкански ѕвезди :tapp: Се извинујем за уфтупик.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Бог да чува и да брани, којзнае на што дрога се, прво плажи сега ова, не ми е јасно што сакаат од Вардар да направат, Copacabana ли o_O
 

Kajgana Shop

На врв Bottom