На ред дојдоа сплавовите на Вардар

Дали ви се допаѓа оваа Луда Идеја или пак не?


  • Вкупно гласачи
    53
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Изгледа Коце е влезен во некој београдски филм :tapp: Мисли дека како сплавовите што се во Белград, ќе направи и тука така да биде...
Ќе никнат 2-3 угостителски дупки на Вардар такозвани скопски сплавови и во нив покрај можност за луди и незаборавни журки ќе имате бесплатна арома-терапија од лајната во Вардар што пливаат... :pos: :pos: :pos:
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
614
Поени од реакции
410
You serious? :tapp:

Ја претераа овие веќе,100 глупости направија во Скопје сега уште сплавови им фалат.
А па угостителски објекти на сред Вардар ... Но Комент :cuc:
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Решил Коце да го прави Вардар Дунав па што сака нека биде.
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Изгледа Коце е влезен во некој београдски филм :tapp: Мисли дека како сплавовите што се во Белград, ќе направи и тука така да биде...
Ќе никнат 2-3 угостителски дупки на Вардар такозвани скопски сплавови и во нив покрај можност за луди и незаборавни журки ќе имате бесплатна арома-терапија од лајната во Вардар што пливаат... :pos: :pos: :pos:
токму од таа причина несакам да го ебам ја белград нашол од кај да копира -.-
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.051
Поени од реакции
15.026
матен Вардар, матни времиња....
сплавови? се плашам дека некаде сплавот ќе удри во некоја мртва овца
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Изгледа Коце е влезен во некој београдски филм :tapp:
Тешко дека Коце е по сплавовите :pos:Тоа му е сервирано од некои дечки млади од влада што ги обожават певаљките у Белград:icon_lol:
Коце е извршувач на лудиве идеи на некои у влада;)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.436
Бидејчи има многу работи кои добро ги направија ама оваа е дефинитивно најглупа идеја која ја имам слушнато само не мие јасно поради што ќе ги прават тие сплавови сигурно побрзу за да си стигнеш до другиот мост или некоја др... само се надевам дека ова нема да успее бидејќи ќе ни се смее цел балкан :(
--- надополнето: Nov 22, 2011 3:56 PM ---
како што гледам дека има на некој дека му се допаѓа тоа... не дека сум против тоа ама сепак нека се јави тој и нека каже зашто е тоа така ако нема ништо против :P
Јас пак не гледам ништо лудо тука. На пример, меѓу тие ,,мн убави работи,, не може некој да ми ја оправда потребата од Портата, поточно, потребата да се акне онаму кај што е.
Наспроти тоа, не гледам ништо толку лудо во сплавови на Вардар, додека гледам лудост во плажите.
--- надополнето: Nov 22, 2011 4:42 PM ---
Зар не е јадењето врз лајна подеднакво луда идеја како и јадењето лајна?
Угостителски објект врз Вардар е еднакво како угостителски објект во јавно WC.
Секако, освен ако не се средат лајната во Вардар, зарем не?
 
I

Iblis

Гостин
Секако, освен ако не се средат лајната во Вардар, зарем не?
Да, а како би го средиле тоа? Прочистителна станица, дислокација на постонјните излези, па цената на тие проекти оди во милиони евра.
Мене ми стои дека малку ви е терсене градоначалникот на Скопје, ама ајде нека ви е.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.436
Да, а како би го средиле тоа? Прочистителна станица, дислокација на постонјните излези, па цената на тие проекти оди во милиони евра.
Мене ми стои дека малку ви е терсене градоначалникот на Скопје, ама ајде нека ви е.
За некои работи не би можела да зборувам, а градоначалникот е идиот. И за ова никој не го прашува него, за тоа што тој се прашува, не знае да го сработи.
 

El Bohemio

Silver Gate
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.058
Поени од реакции
943
Абе да сте надвор од нашава мала и убава земја, нозе би искршиле да одите да се напиете или да каснете нешто, и слики на Фб ќе лепите од таму. А кога тука тоа (ќе)ви е овозможено, не чини...
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Ништо не ви се свиѓа, они арно праат ние загадуваме фрламе отпад во Вардар па после смрдело па ќе смрди, нагоре како е средено покрај реките, сеа нека се направи воа па после ќе се среди и канализацијата каму кај нас да се правеа вакви објекти...не гледате ли на пример во Струга колку е пријатно само да се седи покрај реката ем ресторани, кафичи се има и е доста привлечно а зошто и во ск да не се направи само плукате по се и сешто :)
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Јас пак не гледам ништо лудо тука. На пример, меѓу тие ,,мн убави работи,, не може некој да ми ја оправда потребата од Портата, поточно, потребата да се акне онаму кај што е.
Наспроти тоа, не гледам ништо толку лудо во сплавови на Вардар, додека гледам лудост во плажите.
--- надополнето: Nov 22, 2011 4:42 PM ---

Секако, освен ако не се средат лајната во Вардар, зарем не?
Плажите излегоа дефинитивно луда идеја сигурно нема некоја типка да излезе по бикини во лето и да не ни седи на плажа прво што требаа да направат е тоа да се тргнат отпадоците од вардар и да го направат почист па после да прават овие работи а се додека вардарот мириса на отпадоци, водата место да си ја има својата боја а ја има оваа сега постоечкава, овие проекти како плажа,сплавови, се луди идеи.
--- надополнето: Nov 22, 2011 5:23 PM ---
Ништо не ви се свиѓа, они арно праат ние загадуваме фрламе отпад во Вардар па после смрдело па ќе смрди, нагоре како е средено покрај реките, сеа нека се направи воа па после ќе се среди и канализацијата каму кај нас да се правеа вакви објекти...не гледате ли на пример во Струга колку е пријатно само да се седи покрај реката ем ресторани, кафичи се има и е доста привлечно а зошто и во ск да не се направи само плукате по се и сешто :)
Зошто такви едноставно ни се луѓето и даваш они ти го враќаат назад без да размислат убаво.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Плажите излегоа дефинитивно луда идеја сигурно нема некоја типка да излезе по бикини во лето и да не ни седи на плажа прво што требаа да направат е тоа да се тргнат отпадоците од вардар и да го направат почист па после да прават овие работи а се додека вардарот мириса на отпадоци, водата место да си ја има својата боја а ја има оваа сега постоечкава, овие проекти како плажа,сплавови, се луди идеи.
--- надополнето: Nov 22, 2011 5:23 PM ---

Зошто такви едноставно ни се луѓето и даваш они ти го враќаат назад без да размислат убаво.
Сега така викаат нека се направи први ќе отидат...:)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.436
Плажите излегоа дефинитивно луда идеја сигурно нема некоја типка да излезе по бикини во лето и да не ни седи на плажа прво што требаа да направат е тоа да се тргнат отпадоците од вардар и да го направат почист па после да прават овие работи а се додека вардарот мириса на отпадоци, водата место да си ја има својата боја а ја има оваа сега постоечкава, овие проекти како плажа,сплавови, се луди идеи.
--- надополнето: Nov 22, 2011 5:23 PM ---

Зошто такви едноставно ни се луѓето и даваш они ти го враќаат назад без да размислат убаво.
Мислам дека основната идеја со плажите беше повеќе ноќен живот летно време да се тера, но како и да е, ми немаат смисла.
И јас тоа мислам, дека прво ќе се среди Вардар (и ќе се опалат дебели казнички) па после ќе бидат и сплавови итн...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom