На ред дојдоа сплавовите на Вардар

Дали ви се допаѓа оваа Луда Идеја или пак не?


  • Вкупно гласачи
    53
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Еве ја се неам сликано со Аце. Пошо тоа не е Аце, тоа е обичен воин на коњ. Може и татко му да е, може и Ахил да е. Не пишува некаде кој е.
Може и навивач на Golden State Warriors да е. не е прецизирано. Сепак, имаше и такви кога гледавме НБА на сателитска :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Еве ја се неам сликано со Аце. Пошо тоа не е Аце, тоа е обичен воин на коњ. Може и татко му да е, може и Ахил да е. Не пишува некаде кој е.
Ти си исклучокот кој го потврдува правилото :)
И јас, да бидам искрена. Но секој ден поминувам од таму, мислиш гага локум делат :)
А да, наместо тоа што го мислам еве ************************ зошто не го крстија, онака како што се вика.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Па така де. Нејќам ако се сликам денес со „Аце“ после 10 години да им текне да се вика Барак Обама воинот па да испадне со него имам слика. Секој што верува дека таа статуа е Александар е во тешка делузија. Само нека не ме напаѓаат со форите „Ама ради Грците е тоа...“ зошто кај и да видиш на интернетов, сите и се силат на Грција, да пропаднеле, готови биле, а сега дел од историјата не сакаат да им стои на плоштадот, страв им е од ѓејовите.

Чудна работа, да не речам кукавичка.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Па така де. Нејќам ако се сликам денес со „Аце“ после 10 години да им текне да се вика Барак Обама воинот па да испадне со него имам слика. Секој што верува дека таа статуа е Александар е во тешка делузија. Само нека не ме напаѓаат со форите „Ама ради Грците е тоа...“ зошто кај и да видиш на интернетов, сите и се силат на Грција, да пропаднеле, готови биле, а сега дел од историјата не сакаат да им стои на плоштадот, страв им е од ѓејовите.

Чудна работа, да не речам кукавичка.
Речи, зошто тоа и е.
Колку и да се радувам на грандиозноста на споменикот (со оглед дека е најголем на просториве) сепак одбивам да се сликам со истиот, додека под него јасно не пишува Александар III Македонски.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Вака така, се зголемува бројот на „исклучоците од правилото“.
damn!
Абе ајде.
Not so funny.
или...
Haters gonna hate.

Се срамам од неименувањето на споменикот. Исто и од немакедонците.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.747
Поени од реакции
9.874
Ова ме потсеќа као за плажите,..мутење јајца..па на крај сите отидовте :P
--- надополнето: Nov 23, 2011 1:05 AM ---
Локацијата им е тотално без везе утната..спроти театарот..БТФ ..подоле бе подоле ! Исто и со плажата е голема грешка,не и е тука местото



Иначе Виена ноќе, тоа горе лево ко сплавче ми изгледа ?
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Реално гледано треба да биде поставена платформа, а не сплав бидејќи летно време Вардер ти е како поточе нема ни 20 сантими вода
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Штом ставаат сплавови во Вардар, најверојатно имаат во план и да ја исчистат реката. Ако не ја исчистат тогаш се ненормални. :)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Штом ставаат сплавови во Вардар, најверојатно имаат во план и да ја исчистат реката. Ако не ја исчистат тогаш се ненормални. :)
Како мислиш. Како е можно да ја исчистат водата во Вардар.
Па пола Македонија “сере“ во овој тек на реката.
Освен единствена алтернатива, сета одводна (индустриска и домашна)
канализација да се сроведе и со нов систем да се пренасочи надвор од градот некаде под Лисиче. ( а тетовската у.....)
Можеби ќе спроведат и самобридонес за ова да не памтат поколениата.
Па не беше ваков Вардар пред “63.Прашај некој стар Скопјанец.
Имаше неколку плажи летно време(гратска,руска,офицерска,)
во центар на градот 1км од камениот мост.
Каков Охрид бре, каква Макарска,Буљарица,какви Златни песоци
а Халкидики ....0....0.....0 абре цело Скопје на плажите на Вардар.
Ова е за нова тема “верувале или не“ и треба да ја отворам денес.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Како мислиш. Како е можно да ја исчистат водата во Вардар.
Па пола Македонија “сере“ во овој тек на реката.
Освен единствена алтернатива, сета одводна (индустриска и домашна)
канализација да се сроведе и со нов систем да се пренасочи надвор од градот некаде под Лисиче. ( а тетовската у.....)
Можеби ќе спроведат и самобридонес за ова да не памтат поколениата.
Па не беше ваков Вардар пред “63.Прашај некој стар Скопјанец.
Имаше неколку плажи летно време(гратска,руска,офицерска,)
во центар на градот 1км од камениот мост.
Каков Охрид бре, каква Макарска,Буљарица,какви Златни песоци
а Халкидики ....0....0.....0 абре цело Скопје на плажите на Вардар.
Ова е за нова тема “верувале или не“ и треба да ја отворам денес.
Ќе стават филтри ќе стават огради од страните и решена работа. На друг начин неможе со овој народ. Во спротивно пак ќе фрлаат ѓубре. Ако прават сплавови, дрва ако ставаат многу нормално дека ќе ја чистат водата, ваљда не се и тие (Коце и компанија) до толку глупи.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ќе стават филтри ќе стават огради од страните и решена работа. На друг начин неможе со овој народ. Во спротивно пак ќе фрлаат ѓубре. Ако прават сплавови, дрва ако ставаат многу нормално дека ќе ја чистат водата, ваљда не се и тие (Коце и компанија) до толку глупи.
Коце е глуп, он само лопати фрла и сече ленти. Далеку е тој од паметни решенија...........
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Коце е глуп, он само лопати фрла и сече ленти. Далеку е тој од паметни решенија...........
Човекот го работи тоа што му е во опис на работното место.
Па и тие пред него беа такви имал од кого да научи,
ама и тие после него што ќе дојдат се со ист памет
дури и мене да ме стават таму таков ќе бидам и да не сум
ќе ме направат верувај затоа се тие толку советници во
кабинетот а и кој и да е истото ќе биде.
О В А Е МАКЕДОНИЈА
 

Kajgana Shop

На врв Bottom