На ред дојдоа сплавовите на Вардар

Дали ви се допаѓа оваа Луда Идеја или пак не?


  • Вкупно гласачи
    53
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Коце е глуп, он само лопати фрла и сече ленти. Далеку е тој од паметни решенија...........
Абе види, некои работи имаат смисла, но некои и не. На пример мене не ми се допаѓа што ќе има сплавови. Триумфалната капија па ми се допаѓа. Е сега фала богу дека нема на цел народ да му се свиѓа тоа што се прави, нормално дека ќе има негативни критики. Иначе не е се до Коце, има и над него што се. Мене до сега најдобар градоначалник ми е, од сите претходници што биле. Некои идеи и не се од него, му даваат идеи и решенија Груевски и компанија.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Абе види, некои работи имаат смисла, но некои и не. На пример мене не ми се допаѓа што ќе има сплавови. Триумфалната капија па ми се допаѓа. Е сега фала богу дека нема на цел народ да му се свиѓа тоа што се прави, нормално дека ќе има негативни критики. Иначе не е се до Коце, има и над него што се. Мене до сега најдобар градоначалник ми е, од сите претходници што биле. Некои идеи и не се од него, му даваат идеи и решенија Груевски и компанија.
Јас во глобала го поддржувам целиот проект, ми се допаѓа и Порта Македонија, не ми се допаѓа нејзината локација.
Но, Коце не ги смислува идеите :) А и во многу работи потфрлува, но да, и според мене е најдобар градоначалник до сега, во поглед на се, освен во поглед на тоа што мене најмногу ме интересира!
--- надополнето: Dec 3, 2011 5:06 PM ---
Човекот го работи тоа што му е во опис на работното место.
Па и тие пред него беа такви имал од кого да научи,
ама и тие после него што ќе дојдат се со ист памет
дури и мене да ме стават таму таков ќе бидам и да не сум
ќе ме направат верувај затоа се тие толку советници во
кабинетот а и кој и да е истото ќе биде.
О В А Е МАКЕДОНИЈА
Сепак, како татко на градот, треба да превземе нешто во врска со Вардариште, кое не функционира онака како што треба. Но тоа е офтопик тука ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom