На прва средба- ЌЕ СЕ ОМАЖИШ ЛИ ЗА МЕНЕ ?

Член од
31 октомври 2010
Мислења
338
Поени од реакции
58
Еве продолжение на приказната. :)

Несомнено дека ќе биде решен случајот, мислам и дека веќе е решен.

1. Одговор на тоа како јас изреагирав во тој момент, мене ми беше смешно и мислев се зеза, и така реагирав, како никогаш не е доцна да се пронајде нешто вистинско во било кого, и не бев свесна дека е озбилен додека не почна да навалува да се гледаме, на што се разбира доби одговор не. И тоа без образложение.

2. За моја среќа, судбината ми помогна да го игнорирам но, и да го налутам. Од неколку повици од него кон мене, јас не го слушнав мобилниот многу пати, чудно е ама вистинито.

3. Типов си бил спремен на одговор ДА, не знам од каде му е ама така си очекувал. Кога доби НЕ, ме нарече префригана, и лажга.

Мене ми е смешно, ама и го жалам.

Тој е разочаран од своите очекувања, не од мојот одговор.
Иначе го снема, испари, и не се јавува.

Ако има продолжение ќе пишам.


На мое чудо, пријатека од Бугарија се омажи на прва средба. Нејзини пријатели по раскинување со момчето и предложиле да запознае некого, вечерата била во ресторан, малку зборувале и човекот на микрофон пред сите гости и изјави љубов и ја побара за жена, Таа прифати и заедно се, имаат и синче. А уште една судбина, на мој чичко е интересна. Стрина ми го ловела на секој чекор и чичко ми ја измувал еднаш- два пати. Па, замина за Германија, оваа по него. Па се врати назад дома, типкава пак по него. И на некоја ливада му рекла или се жениш со мене или тука се убивам. И заедно се, се зедоа, имаат два сина.

Далеку од овие приказни, мене нема да ми се случи ниту една , но интересно е.
 
Член од
4 април 2011
Мислења
7
Поени од реакции
2
Jassna. Dobro si postapila. Nemoj da padnes na takvi naivnosti. Toj izgleda nitu ne saka da ti dade vreme da go zapoznaes. Takvite licnosti, ili ne znaat kako se stapi u brak ili u vrska, ili pa krijat nesto so ne ti davat tebe vreme da go otkries. I vo dvete situacii najdobro resenie e edno golemo NEEEEE. Nitu ne treba da se mislis. Ne moze da se zalubil, ili da te saka, tuku toj samo te posakuva. najv erojatno ima nekoja mana sto ne saka ti da go zapoznaes ili otkries. Ne e problem manata so go ima bidejki site imame mani, no najgolemata mana kaj nego e neiskrenosta, sto ne saka ti da znaes se sto za nego. Kako i da e, i da bil zaluben vo tebe, cim pocnal da ti se zakanuva veke stanal opasen. Po ovoj slucaj i ako se vrzes so nego ti ke platis kazna za seto toa "maltretiranje" so navodno si mu go napravil na nego. Sekogas ke ti kaze, a ti se zezase so mene, sega te imam i nemoj usta da otvoris ili slicno. Takvite lica so imat hrabrost da te zakanuvat i dosaduvat dodeka te nemat, zamisli sto se mozat da ti napravat koga ke te poseduvat. Ne deka ke uspeat, mozda si tolku hrabra so i da se vrzes ti pak ke se razvedes no toa e dovolno pricina za da se razucaras ili slucajno, ne daj boze, da ti se unisti zivotot. Zatoa po ovoj slucaj ti preporacuvam tri raboti:

1. Kazi mu NE
2. Razgovori so tvoite prijateli ako imas zakani licno kon tebe, a deka nemu ke mu se sluci nesto ne se grizi, nisto nema da mu se sluci tuku samo te plasi tebe
i 3. javi se na 192 ako prodolzuva da ti dosaduva, zakanuva ili osteti
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Далеку од овие приказни, мене нема да ми се случи ниту една , но интересно е.
Чек, чек малце. На другарка ти и се десило, на стрина ти... па зар нели гледаш дека и ти си на ред да ја продолжиш традицијата. Мажи го дет`то и не прави много много... на три и пол, петнаес` за чет`ри. ;)
 
P

Peaceful Anger

Гостин
На мое чудо, пријатека од Бугарија се омажи на прва средба. Нејзини пријатели по раскинување со момчето и предложиле да запознае некого, вечерата била во ресторан, малку зборувале и човекот на микрофон пред сите гости и изјави љубов и ја побара за жена, Таа прифати и заедно се, имаат и синче. А уште една судбина, на мој чичко е интересна. Стрина ми го ловела на секој чекор и чичко ми ја измувал еднаш- два пати. Па, замина за Германија, оваа по него. Па се врати назад дома, типкава пак по него. И на некоја ливада му рекла или се жениш со мене или тука се убивам. И заедно се, се зедоа, имаат два сина.

Далеку од овие приказни, мене нема да ми се случи ниту една , но интересно е.
:pos2::pos::pos:интересно интересно...
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Еве продолжение на приказната. :)

Несомнено дека ќе биде решен случајот, мислам и дека веќе е решен.

1. Одговор на тоа како јас изреагирав во тој момент, мене ми беше смешно и мислев се зеза, и така реагирав, како никогаш не е доцна да се пронајде нешто вистинско во било кого, и не бев свесна дека е озбилен додека не почна да навалува да се гледаме, на што се разбира доби одговор не. И тоа без образложение.

2. За моја среќа, судбината ми помогна да го игнорирам но, и да го налутам. Од неколку повици од него кон мене, јас не го слушнав мобилниот многу пати, чудно е ама вистинито.

3. Типов си бил спремен на одговор ДА, не знам од каде му е ама така си очекувал. Кога доби НЕ, ме нарече префригана, и лажга.

Мене ми е смешно, ама и го жалам.

Тој е разочаран од своите очекувања, не од мојот одговор.
Иначе го снема, испари, и не се јавува.

Ако има продолжение ќе пишам.


На мое чудо, пријатека од Бугарија се омажи на прва средба. Нејзини пријатели по раскинување со момчето и предложиле да запознае некого, вечерата била во ресторан, малку зборувале и човекот на микрофон пред сите гости и изјави љубов и ја побара за жена, Таа прифати и заедно се, имаат и синче. А уште една судбина, на мој чичко е интересна. Стрина ми го ловела на секој чекор и чичко ми ја измувал еднаш- два пати. Па, замина за Германија, оваа по него. Па се врати назад дома, типкава пак по него. И на некоја ливада му рекла или се жениш со мене или тука се убивам. И заедно се, се зедоа, имаат два сина.

Далеку од овие приказни, мене нема да ми се случи ниту една , но интересно е.
Ту бе Јасне ,јас мислев ке биде нешто и ке ти скокаме сите ...на свадба :cry:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Фати убиј го полесно ке ти е, него ли сам да се убие и ти да го носиш на душа. :)
Не знам зошто влегов на темава, но, вредеше заради постов.. Умрев од смеааааа :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
31 октомври 2010
Мислења
338
Поени од реакции
58
Ту бе Јасне ,јас мислев ке биде нешто и ке ти скокаме сите ...на свадба :cry:
Пошо многу си по мајтапите, ај да ти го сјачам ... вокабуларот
Знаеш како викаат прилепчани кога ќе доаѓаат на гости?
Милоооо сонце, че дом че те поминам во сабота.
Или, срце, ко че дом че ти се најавам...

Дека ќе биде свадба ќе биде, не останувам јас неружана и да не облечам бел фустан, дури имам желба венчанието да биде во Охрид, Св.Пантелејмон. Си осеќам во душата дека ќе ја биде свадбата, за скоро.

Ама не со маженцево. :) Туку со некоја лавчина.

--- надополнето ---

Не знам зошто влегов на темава, но, вредеше заради постов.. Умрев од смеааааа :pos2::pos2::pos2:
И јас од тебееее
 
Член од
31 октомври 2010
Мислења
338
Поени од реакции
58
Зошто лавот мора да симболизира вмровци? Лавот за мене е моќ, стабилност, тактика, и сила. Никаде не гледам политика, а вмро е политика. Во право сум?

Да е жива баба ќе речеше, не ти го сака сине срцето, иначе шо и да ти кажеше ќе ти се гледаше златен.
И во право е онаа љубовта е сепа.

--- надополнето ---

Jassna. Dobro si postapila. Nemoj da padnes na takvi naivnosti. Toj izgleda nitu ne saka da ti dade vreme da go zapoznaes. Takvite licnosti, ili ne znaat kako se stapi u brak ili u vrska, ili pa krijat nesto so ne ti davat tebe vreme da go otkries. I vo dvete situacii najdobro resenie e edno golemo NEEEEE. Nitu ne treba da se mislis. Ne moze da se zalubil, ili da te saka, tuku toj samo te posakuva. najv erojatno ima nekoja mana sto ne saka ti da go zapoznaes ili otkries. Ne e problem manata so go ima bidejki site imame mani, no najgolemata mana kaj nego e neiskrenosta, sto ne saka ti da znaes se sto za nego. Kako i da e, i da bil zaluben vo tebe, cim pocnal da ti se zakanuva veke stanal opasen. Po ovoj slucaj i ako se vrzes so nego ti ke platis kazna za seto toa "maltretiranje" so navodno si mu go napravil na nego. Sekogas ke ti kaze, a ti se zezase so mene, sega te imam i nemoj usta da otvoris ili slicno. Takvite lica so imat hrabrost da te zakanuvat i dosaduvat dodeka te nemat, zamisli sto se mozat da ti napravat koga ke te poseduvat. Ne deka ke uspeat, mozda si tolku hrabra so i da se vrzes ti pak ke se razvedes no toa e dovolno pricina za da se razucaras ili slucajno, ne daj boze, da ti se unisti zivotot. Zatoa po ovoj slucaj ti preporacuvam tri raboti:

1. Kazi mu NE
2. Razgovori so tvoite prijateli ako imas zakani licno kon tebe, a deka nemu ke mu se sluci nesto ne se grizi, nisto nema da mu se sluci tuku samo te plasi tebe
i 3. javi se na 192 ako prodolzuva da ti dosaduva, zakanuva ili osteti
DZ niti sakam da go zapoznavam. Ne mi go saka dusata. Onaka samo sakav da podelam nesto so kajgandziive povekje za seir, ne deka sekoj sovet ne e dobredojden. A ova sto me sovetuvas e ona sto go pravam, ignor, si napraviv muabetce so dete od policijata, i si sedam mirna po doma. Takov mi e stilot. I zasega e mirno. Nema provokacii.
A ti dobrodojde. :))
 
Член од
17 март 2009
Мислења
194
Поени од реакции
22
PRAV MANIJAK:))
Se mislam pa i na mene koga ke mi ponudat.........:))
Ti prifati i vidi kako ke reagira i posle edna godina bas za 1 april kazi mu APRILILILI:)))
Mozes na lesen nacin da go otkacis taka da misli na koj nacin....
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Пошо многу си по мајтапите, ај да ти го сјачам ... вокабуларот
Знаеш како викаат прилепчани кога ќе доаѓаат на гости?
Милоооо сонце, че дом че те поминам во сабота.
Или, срце, ко че дом че ти се најавам...

Дека ќе биде свадба ќе биде, не останувам јас неружана и да не облечам бел фустан, дури имам желба венчанието да биде во Охрид, Св.Пантелејмон. Си осеќам во душата дека ќе ја биде свадбата, за скоро.

Ама не со маженцево. :) Туку со некоја лавчина.

--- надополнето ---



И јас од тебееее
Немој вака бе Јасне јас толку добри намери ....а ти види сега прилепски итрини за мене..
И јас сум слушнал нешто беше околу : ако не мрдне со опашката......ај подсети ме ако знаеш
Него ајде тоа ....те сонував ...принцеза на кафеав коњ и немаше бел него кафеав фустан...ама нешто ми го расипа сонот :toe:
 
Член од
31 октомври 2010
Мислења
338
Поени од реакции
58
Немој вака бе Јасне јас толку добри намери ....а ти види сега прилепски итрини за мене..
И јас сум слушнал нешто беше околу : ако не мрдне со опашката......ај подсети ме ако знаеш
Него ајде тоа ....те сонував ...принцеза на кафеав коњ и немаше бел него кафеав фустан...ама нешто ми го расипа сонот :toe:
Ех, па и тие се наши луѓе, а и Итар Пејо нели еден од најголемите македонски амбасадори преку неговата итроштина.
Тоа со мачката и опашката е со погрешна формулација. Опашката не е кај мачката туку кај мачорот, ај провери па биди искрен.
Да ме сонуваш, може не е забрането. Ако сум била на кафеав коњ, сум ја пеела песната “ех, да имам, ко што немаамм...“ , а фустанот бил од чоколадо, ќе го јаде лавот, :back: Си велам деа не го гледаш многу големиот брат ?!!

Еј секси си ептен. :salut:

--- надополнето ---

Што да пуши?Partner,Marlboro,Rodeo или пак пура?:tv:

Шала на страна,ако ви е за тоа секоја чест -.- .
Мажите кога нудат брак се себични, има исклучоци, но повеќето размислуваат искучиво во прво лице еднина, ме сака, ме слуша, ме трпи, ми го прави ќефот... додека жените генерално паѓаат во трансот- го сакам, а за тоа и многу не се размислува, сем оние што прават калкулација од бракот со позиција и материјална благосостојба.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
На мое чудо, пријатека од Бугарија се омажи на прва средба. Нејзини пријатели по раскинување со момчето и предложиле да запознае некого, вечерата била во ресторан, малку зборувале и човекот на микрофон пред сите гости и изјави љубов и ја побара за жена, Таа прифати и заедно се, имаат и синче. А уште една судбина, на мој чичко е интересна. Стрина ми го ловела на секој чекор и чичко ми ја измувал еднаш- два пати. Па, замина за Германија, оваа по него. Па се врати назад дома, типкава пак по него. И на некоја ливада му рекла или се жениш со мене или тука се убивам. И заедно се, се зедоа, имаат два сина.

Далеку од овие приказни, мене нема да ми се случи ниту една , но интересно е.
Море Јасне, ти како да умираш од желба и тебе да ти се случи брак на прва средба :raz:
Како раскажуваш што им се случило на твоите блиски....чоек да се замисли (за твојава ситуација) кој на кого му понудил брак на прва средба.
 
Член од
31 октомври 2010
Мислења
338
Поени од реакции
58
Море Јасне, ти како да умираш од желба и тебе да ти се случи брак на прва средба :raz:
Како раскажуваш што им се случило на твоите блиски....чоек да се замисли (за твојава ситуација) кој на кого му понудил брак на прва средба.
Ех, да му понудев јас, топовски зрна ќе летаа над македонското небо. И летки со форма на срце ќе пуштаа авионите еден месец. И сега ќе бев Госпоѓа. И немаше да си се дружам овде на весело и на големо.
А знаеш дека ме потсети и како се земале моите родители? Татко ми со пиштол ја земал мајка ми. Хахаха, навистина, бегалка е, едвам се помириле нејзините ( баба ми и дедо ми) дека се омажила за сиромав. Па и спечали Мите и кули и мангели.

Сигурно и кај сите има по нешто. Распрашајте се, ќе се исчепка некоја приказна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom