На прва средба- ЌЕ СЕ ОМАЖИШ ЛИ ЗА МЕНЕ ?

Член од
31 октомври 2010
Мислења
338
Поени од реакции
58
Запрепастена сум од однесувањето на едно момче.

Се запознавме по случајност, јас не бев ни свесна дека е наметната случајност. Ме покани на кафе.

И ми понуди брак. Рече дека тоа што со години го барал, го пронашол.

Јас го сватив тоа како шега. И ми беше смешно, цело време, дури бев убедена дека е симболика низ муабет дека ете ни оди муабетот. Испадна дека е сериозерн. Ме следел, знаел се за мене и конечно се охрабрил да ми се отвори.

Го доживеав како страшно себична личност. Неколку дена ми го окупира времето со пораки, повици, кои прво беа моќни и со излив на среќа дека ете му се остварува сонот, потоа почна да сваќа дека не - значи не. Па односот му стана агресивен, а денес пораките звучеа очајно.

Ако му се случи нешто лошо, ќе биде поради мене.

Што згрешив, се прашувам?

Јас камен, тој се мрдна. Има ли некој вакво искуство?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
ОМГ.. работава е сериозна? кажи дека ме заебаваш... толку мн напнал ?????
П.С колкава си ти? дечкото колкав е???
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Запрепастена сум од однесувањето на едно момче.

Се запознавме по случајност, јас не бев ни свесна дека е наметната случајност. Ме покани на кафе.

И ми понуди брак. Рече дека тоа што со години го барал, го пронашол.

Јас го сватив тоа како шега. И ми беше смешно, цело време, дури бев убедена дека е симболика низ муабет дека ете ни оди муабетот. Испадна дека е сериозерн. Ме следел, знаел се за мене и конечно се охрабрил да ми се отвори.

Го доживеав како страшно себична личност. Неколку дена ми го окупира времето со пораки, повици, кои прво беа моќни и со излив на среќа дека ете му се остварува сонот, потоа почна да сваќа дека не - значи не. Па односот му стана агресивен, а денес пораките звучеа очајно.

Ако му се случи нешто лошо, ќе биде поради мене.

Што згрешив, се прашувам?

Јас камен, тој се мрдна. Има ли некој вакво искуство?
Како бе не можете да се справите со вакви дилајли ,стварно не можам да разберам....
 
Член од
31 октомври 2010
Мислења
338
Поени од реакции
58
Скршнати... хехехе
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Без шала, кај овој вид на луѓе полошо е да ги одбиваш. Игнорот може нема да го откаже целосно, но сепак иницијативата што цело време ке оди во нагорна линија, полека ке се намалува. Со тоа што те следел, те посматрал цело време и дека ти понудил брак - тоа е опасна личност. Со тоа што сега те преплавува со пораки и слично а ти тоа не го сакаш - тоа веќе е кривично дело. И потоа што станал очаен е само очаен потег за да го добие тоа што е последна шанса - сожалување. Според мене, ако продолжи и по некое време со истиве работи - обрати се во полиција.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Запрепастена сум од однесувањето на едно момче.

Се запознавме по случајност, јас не бев ни свесна дека е наметната случајност. Ме покани на кафе.

И ми понуди брак. Рече дека тоа што со години го барал, го пронашол.

Јас го сватив тоа како шега. И ми беше смешно, цело време, дури бев убедена дека е симболика низ муабет дека ете ни оди муабетот. Испадна дека е сериозерн. Ме следел, знаел се за мене и конечно се охрабрил да ми се отвори.

Го доживеав како страшно себична личност. Неколку дена ми го окупира времето со пораки, повици, кои прво беа моќни и со излив на среќа дека ете му се остварува сонот, потоа почна да сваќа дека не - значи не. Па односот му стана агресивен, а денес пораките звучеа очајно.

Ако му се случи нешто лошо, ќе биде поради мене.

Што згрешив, се прашувам?

Јас камен, тој се мрдна. Има ли некој вакво искуство?
Не беше ова дефиниција за манијак? :)
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Скршнати... хехехе
Јасне,едно прашање ,може не е згодно ,ама верувај дека е решение за твојов проблем во 2 минути..
Си фатила ли во рака машки полов орган???
 
P

Princ

Гостин
Да не подранил дечкото, па почнал да заебава уште од сега наместо од утре?
Нема никаква смисла муабетов. Бев со девојка што мислев ја знам 2 и кусур години а ѓубре од човек била, не пак да барам за жена некоја со која денес првпат пијам кафе.
Што знам, може да е забеган, ама ништо чудно да ти се јави утре со априлилили.

Едит: @Gorazds, ти си типот од муабетов? Некако ептен нагло се попали, а врска немам од каде и кај тебе главоболка.
Бујрум цигаре и за тебе, за нерви е убаво (скуп форумов почна да станува, на секоја тема луѓе со трипови, очајни за цигаре)

 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Јасне,едно прашање ,може не е згодно ,ама верувај дека е решение за твојов проблем во 2 минути..
Си фатила ли во рака машки полов орган???
Па ти со тие твои шеги, остави ги сега, зарем не гледаш девојчето си има проблем?
 
Член од
31 октомври 2010
Мислења
338
Поени од реакции
58
Не е Априлили, вистина е.

Само себично е некој да не ти даде шанса да го запознаеш, и само заради тоа што тој има емоции мора да те запоседне. Глупаво е.
Сега нити има шанса за емоции, реакциите ми се дувај бегај.

Од друга страна, си имам полно срце љубов, нема место.

Ама заканата е јака, ако ми стане нешто ќе ме носиш на совест.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818

Kajgana Shop

На врв Bottom