На кого му е смачено од македонизирање на англиски речник нека дигне два прста!

Статус
Затворена за нови мислења.

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
епа кога можеме ние да пишуваме на Македонски со латинично писмо зс да не можеме да пишуваме Енглески на кирилица:)
темава сакс! сепак секој може што сака и каде сака да си праи и како сака да си праи а тоа дали некој нервира или не , не е ни најмал проблем на тој што сака така да се изразува...

Секако,тоа е твое мислење.Доколку не ти се допаѓа темата слободен си...да ја напуштиш :wink:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Aaaa ова за скопјани/ки, тие се нели поблиску до Запад од нас другиве...ви ај пи:wink:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не го гледам тоа како толку нешто страшно. И мене ми се случува да напишам таков збор, сеа искрено додека сум запишувана ме мрзи да менувам фонт, башка така ми дошло.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Ај лајк ит,не е некоја национална катастрофа ако го деформираме англискиот и го прилагодиме на нашиот јазик :pipi:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
:wink: Навистина?? Еве се срамам што не се сеќавам на така инспиративен и духовит дечко како тебе Apokalipto.
Тенкју :pipi:

ју ар мај саншајн мај онли саншајн... ју мејк миии хепиииии....
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Секако,тоа е твое мислење.Доколку не ти се допаѓа темата слободен си...да ја напуштиш :wink:
да не бевме ние што не се слагаме со твојата тема, ќе имаше само еден пост и тоа твојот воведен. немаше смисла, па си пишавме. и, афкорс, нема тебе да те прашаме каде да пишуваме.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.361
Поени од реакции
513
Ај вака на форум , можеби е и интересно , ама ко ќе видам реклами на фирми ,со Англиско име ама "преведено на нашки" ...
Пример : Секое сабајле се разминувам со еден автобус на кој со големи букви пишува INTERNEЈSENEL!
Па ова е трагикомично бе луѓе ....
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ајде сега сите немирни членки, bend over.
А за машките членови годинава нема подароци од Дедо Мраз и плус добивате клетва од мене, dvd плеерот до НГ да не ви чита порки.

Е така, ајде сега средете се малце па ќе ја отвориме пак темата.
Утре. :back:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Подобро тоа отколку правописни грешки да прави некој (не мислам на испуштена буква туку ако не знае како треб) :) Мене ми е интересно и си го користам кога ќе ми текне или кога поубаво звучи на англиски, и интересно ми е да го читам :)
 

soul123

...plAy HaRd GO pRo...
Член од
2 октомври 2008
Мислења
295
Поени од реакции
23
еј стварно е тапа вака да пишувате....ако толку сакате да пишете нешто на англиски пишете го на латиница, и во оригинална форма како што треба :tapp:

THAT'S MY OPINION

ДЕТС МАЈ ОПИЊН <<--- LOL нели е тапа вака
 

foxy roxy

~!@#$%^&*()_+
Член од
22 јуни 2006
Мислења
471
Поени од реакции
7
Ју гат д поинт рајт??? Еве баш на што мислам.
Смачено ми е веќе не само овде на форумов...него сегде е вака каде што има интеракција помеѓу луѓе дали некој сакаат да се направат интересни или смешни незнам веќе шо...пробуваат англискиот речник да го напишат на македонски.О.К. на почетокот беше интересно до негде ама сега мислам дека е доста од сите тие глупости и дај да си пишуваме на нашки шо се вели.Па и кај нас има доста интересни изрази што може да си ги користиме.
И за крај да се разбереме не сум против англискиот јазик...само еве доколку имате потреба пишувајте како што е...Are we understood ? :wink:
бич плиз!!!!
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
или ко да немаме кирилица, па пишуваме латиница.
и не е поентата "знам англиски", ве молам, не тренирајте тука да бидете глупави. тенкју, претенкју.
ti prirodno si nadaren pa ne odis na trening a?tokmak,pisuvaj angliski kolku sakas gajle mi e
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
еј стварно е тапа вака да пишувате....ако толку сакате да пишете нешто на англиски пишете го на латиница, и во оригинална форма како што треба :tapp:

THAT'S MY OPINION

ДЕТС МАЈ ОПИЊН <<--- LOL нели е тапа вака
Тапа е, да. Ама за кого како!:pos::pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom