Најчудно и најинтересно додворување

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
В кафич одам на шанк да си порачам вода и едно бате ми вика:
- Како може ваква риба како тебе да пие вода? :facepalm:
Малку фалеше да му ја истурам в лице, пијана ќора бев и таква цела едвај го гледам ми се мати и му викам на идиото:
- Како шо гледаш чоек сум и не дишам на шкрги, пијам вода ми се пие имаш нешто против??
И овој ми враќа..
- Те гледам од преге пиеш вода, ти од вода да не се пијаниш? Да ти порачам едно шише.. после ќе дојдиш со мене ќе те отрезнам јас..
Му се прснав од смеа в лице и му вратив - Со тебе војземјанец еден ни на гробишта ајде чао! :вонзем:
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.730
Поени од реакции
4.481
Долго време се мислев нешто да пишам на темава и конечно ми текна. :D
Не беше состанок ама беше блам. Прикаскава треба она да ја пише ама ај да си ја олеснам душичката.
На кратко вака беше бламот, по заедничко излегување цело друштво си фативме патот накај дома и јас и она идевме на иста страна. Застануваме кај нејзе :
Она : Ај влези на кафе сама сум дома(2 часот по после полноќ)
Јас : Не пијам кафе :facepalm::tapp::гик::oops::pos:

И на поздравување си искоментира нешто во стилот како колку сум бил наивен :icon_lol:

П.С Во моја одбрана бев релативно млад
П.С2 Кога ќе се потсетам на случкава секогаш се смеам како зелен :D
П.С3 Ми требаше цела година да сфатам каков кикс сум направил :cuc:
П.С4 Ја згрешив темата ова требаше во блам состанок да иде :свиркам:
 
Последно уредено:
D

Daedalus

Гостин
Корпа фестот што го правевме во Амбасадор пред 7 години. Отидовме ептен начукани со другари и поентата беше кој од нас ќе испие највише корпи. Испив 42 корпи у една вечер. Пик ап лајнот беше можда не толку интересен колку искрен...
"Сакаш да се муваме?"
"Не!"
"Не? Ок..."

После многу корпи, имаше ситуации кога ја прашував истата типка по трети пат пошто заборавив која сум ја прашал а која не.
Добриот дел беше тоа што типка малце постара од мене ме частеше пијачка пошто сум и' бил смешен.
Типката ме праша зошто ја прашувам по втор пат и и' кажав дека правиме корпа фест со другари.
"Свака ти част на храброста, што ќе пиеш?"

Наравоучение...Праете корпа фестови за да си ја бустнете самодовербата и да не се плашите од одбивање како и за да добиете бесплатна пијачка.
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
1
Поени од реакции
1
Прво морам да искоментирам дека темава е многу добра :)
Една вечер бевме на журка и доаѓа еден дечко, го знаев само од фб. И беше пијан малку ама сепак почнува да ми се пушта. И почнува да збори дека бил многу романтичен кога бил пијан, ги бутка моите другарки за да дојде до мене и "врвот" го достигна коа ми кажа:
Он: Дали ја знаеш принцезата Диана ?
Јас: Не не која е таа? ( иначе нормално дека ја знам, али сакав да видам што ќе ми каже)
Он: Епа таа била принцеза и била многу убава, затоа тебе твоите родители те крстиле Диана затоа што си многу убава...

И после ова другарка ми примети дека повеќе не можам да го трпам и го избрка за да не се деси нешто лошо хаха..:tapp:
 
Член од
5 февруари 2014
Мислења
138
Поени од реакции
60
Корпа фестот што го правевме во Амбасадор пред 7 години. Отидовме ептен начукани со другари и поентата беше кој од нас ќе испие највише корпи. Испив 42 корпи у една вечер. Пик ап лајнот беше можда не толку интересен колку искрен...
"Сакаш да се муваме?"
"Не!"
"Не? Ок..."

После многу корпи, имаше ситуации кога ја прашував истата типка по трети пат пошто заборавив која сум ја прашал а која не.
Добриот дел беше тоа што типка малце постара од мене ме частеше пијачка пошто сум и' бил смешен.
Типката ме праша зошто ја прашувам по втор пат и и' кажав дека правиме корпа фест со другари.
"Свака ти част на храброста, што ќе пиеш?"

Наравоучение...Праете корпа фестови за да си ја бустнете самодовербата и да не се плашите од одбивање како и за да добиете бесплатна пијачка.
Аууу воа мора да се проба јако е!
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.143
Поени од реакции
18.120
Леле како ја најдов темава баш ми се погоди после еден настан некни што го видов и слушнав со свои очи и уши.

Некни излезен бев и нешто досадно и неинтересно ми беше па шарав со очите гледајќи низ разиграните луѓе. На масата одма до мене имаше неколку луѓе момци и девојки, ама не беа парови туку онака изгледа. И не знам што ми текна мене, ептен беа блиску до мене овие и се заслушнав во муабетот кој го започна еден од дечките спрема девојката која стоеше до него. И вели вака:

Абе знаеш ти што е ДОМИНО ЕФЕКТ? Се побркав кога го слушнав прашањево :vozbud:

Девојката некако го загледа чудно и не слушнав баш што искоментира.

Дечкото си продолжи (а најжално е што нема врска тоа што го објаснуваше). Си ја играла некогаш домино играта, ја прашува? Оваа цела збунета вели НЕ и овој почнува да и објаснува, додека мене страшна смеа ме надуја :X3: И вели вака: абе знаеш домино е игра со коцки и кога ќе ги наредиш сите коцки во круг се добива домино ефект :pos:

Најискрено не слушнав што одговараше девојката оти беше ептен тивка, а и сигурно се шокирала од муабетите на излегување во ноќен бар, ама реакцијата и беше ваква :eek:

искрено не знам на каков домино ефект мислеше човекот :cautious:, ама единствениот домино ефект што јас го знам е израз кој се користи во економијата каде што поради промените во една економска појава се јавуваат последици и во другите економски категории...
 
Член од
3 ноември 2013
Мислења
78
Поени од реакции
126
Најдебилно ќе кажам ја.. Пошто живеам у Белград и кога дојдов тука, незнаев никој, пред зграда некој кафич/бар имаше и една вечер досадно ми е и викам ќе идам сама на еден коктел. И до мене на шанк така 3ца дечки и праам муабет со 2ца од нив онака нешто без везе од кај си што си.
И се убацуе 3тиот, вика - Никад не сум спиел со Македонка.
Ја му одговорив - Ако се прашувам ја, нема ни да спиеш :icon_lol:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.733
Поени од реакции
11.191
"Ти бел јас црнка, си одговараме ко еурокрем"...иако звучи дебилно и неатрактивно, ја испоштував со сите почести, дури и кафе и однесов во кревет сабајлето иако се знаевме само неколку саати. После тоа испари, ама беше и сеуште е првата девојка која ми пришла со конкретни намери. Ден денес има масивен респект до мене.
А ти џабе спремаш реферати, реченици, текстови, тефтери, курови, палови...кога она ти доаѓа и со една реченица те решава.
Затоа ги сакам, сите до една.

А јас како сум се пуштал....само ќе пишам : го викаа депо зошто имаше собрано повеќе корпи него дризла.
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Во клуб еден пијан ваљда набилдан кретен, ја идам накај шанк и он ме зима и крева во воздух, ваљда од еуфорија поим неам што му бидна :icon_mrgr: Ја у шок му врзав два шамари онака добро го опалив и он ме спушти и изгубен беше целиот, а ја уште со рака у стомак го удрив..И си отидов..Другаркиве паѓаа од смеење али мене не ми беше ич до смеење..Таков голем можеше да ме згази после шамарите и боксот, но он остана збунет и ладен ..
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.253
Поени од реакции
37.891
Пред 6-7 години шетаме со другар и отспротива едно девојче доаѓа , и овој мртов ладен ...

Дига рака и на цел глас: Мала да пукне !!!
Оваа се смее и дига рака да замавне ..
И таман да им се судрат рацете овој улавиот прави пиштол со раката и и вика ПАУ. :pos::pos::pos:

Поминаа скоро 7 години од тогаш. Малата е трудна треба да роди во наредните 2 недели , а пиштолеро ќе биде горд татко. :icon_lol:
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Во клуб еден пијан ваљда набилдан кретен, ја идам накај шанк и он ме зима и крева во воздух, ваљда од еуфорија поим неам што му бидна :icon_mrgr: Ја у шок му врзав два шамари онака добро го опалив и он ме спушти и изгубен беше целиот, а ја уште со рака у стомак го удрив..И си отидов..Другаркиве паѓаа од смеење али мене не ми беше ич до смеење..Таков голем можеше да ме згази после шамарите и боксот, но он остана збунет и ладен ..
Da ti e strav na devojka da i se pustis:) osven shamari veke i boksovi pocnale da letaat:)
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Da ti e strav na devojka da i se pustis:) osven shamari veke i boksovi pocnale da letaat:)
Да кога некој се дрзнал да те крене у воздух и испофаќа газ и све и прилепи за тебе уз половина НОРМАЛНО ДА ЌЕ ЛЕТАТ ШАМАРИ ! На што личи тоа простачко.. дегенски. :mad: Со напалени кретени само безобразно и дрско да незнаат што ги снашло!
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Да кога некој се дрзнал да те крене у воздух и испофаќа газ и све и прилепи за тебе уз половина НОРМАЛНО ДА ЌЕ ЛЕТАТ ШАМАРИ ! На што личи тоа простачко.. дегенски. :mad: Со напалени кретени само безобразно и дрско да незнаат што ги снашло!
Loso e koga nekoj ne si ja znae granicata,koga ne znae da se povlece koga e odbien
 

Kajgana Shop

На врв Bottom