Најубаво место во Грција според вас?

Дискусија во форумот 'Грција' започната од Teenage girl, 8 мај 2012.

 1. Teenage girl

  Teenage girl

  Член од:
  1 март 2012
  Мислења:
  53
  Допаѓања:
  10
  Се мисли на крајбрежните места каде може да се оди на летување.Кои места сте ги посетиле и што најмногу ви се допаѓа таму? ;)
   
 2. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=- Wanna play a game?

  Член од:
  14 февруари 2007
  Мислења:
  13.046
  Допаѓања:
  3.298
  Островчето Тасос, ништо не е скапо, мало островче (100km дијаметар), најубаво е вон сезона за да нема премногу гужва.
  А од цел остров, најдобро место е природниот базен Giola што е во карпи, a има и многу добри плажи. Со rent-a-car цел остров со сите плажи
  можеш да ги поминеш за неколку саати:

   
  На macko i, Dimitar171 и The High Commander им се допаѓа ова.
 3. D_NazGUL

  D_NazGUL Гостин

  Ај да се надоврзам на прашањево во смисла Каде се плажите песочни (без карпи во морето) за да може деца на раат да се бањаат да не ми висат на глаа?
   
 4. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=- Wanna play a game?

  Член од:
  14 февруари 2007
  Мислења:
  13.046
  Допаѓања:
  3.298
  Се имаш на островчево
   
 5. Нuкола

  Нuкола 15 години стаж

  Член од:
  24 мај 2005
  Мислења:
  4.699
  Допаѓања:
  11.807
  Убавината не еден летен одмор не е само во неговата местоположба. Тука е фамилијата или друштвото, сунчањето или журкањето, јадењето или пиењето, ноќниот живот.. Човек мора да приоритира според своите потреби.. Значи, се работи за индивидуален вкус.
  Се случило да одам во Грција на море, а уствари морето го видов само еднаш во 10 дена... јбг. 20 дискотеки во Калитеа а јас во луди години :vozbud::tapp:
  Сум го посетил секое место на Касандра, и Пото Карас на вториот крак (ради казиното :D)...
  Ако се прашувам јас, за смештај најдобро место ми беше Хањоти, а по потреба ке скокневме надолу до Пефкохори и Палури (ради поголем % на топлес женски по плажите:icon_mrgr:) , или нагоре накај Калитеа по журки.. Значи со кола немаш проблем, а и таксито поделено на 3-4 луѓе не беше опасно...
  По овие маливе острови не сум бил, а викаат дека било супер вакво такво онакво.. Верувам дека е супер, ама пак ке речам дека одморот зависи од многу други работи, не само локацијата..
   
 6. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.505
  Допаѓања:
  32.001
  Бил сум пред 2 години на Лефкада убаво а и не е скапо во вила е околу 300 евра со превоз и осигурување за едно лице. А во хотел е 450-550 евра. А онака кога работев на брод на Крф, Закинтос и Кефалонија и на островчињата под Атина (Милос,Санторини,Нахос,Mукунос и Чиос).
   
 7. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.888
  Допаѓања:
  2.267
  Има убави места пред третиот крак. Исто така и Лептокарија е добро. Ханиоти, Калитеа, Пефкохори, Сани Бич.
   
 8. Ендорфиниус

  Ендорфиниус

  Член од:
  13 април 2008
  Мислења:
  7.292
  Допаѓања:
  6.056
  Убавината и мистичноста на Грција лежи дефинитивно во островите.

  Ги имате Крф и Закинтос ,кои иако имаат журкаџиски маркер, природата таму што оставила не се гледа никаде на друго место. Shipwreck bay денес се смета за една од најубавите 10 плажи на Светот.
  [​IMG]

  Кефалонија, Лефкада, Тасос, Родос. Мирни острови, секој на свој начин уникатен и убав. За пример само, Мelisani caves во првиот .. Мммм :love:
  [​IMG]

  Итака - Сетете се само на Одисеја, излишно е повеќе да се пишува. Санторини - Најлуксузниот грчки остров, и едно од најубавите места за летување на Средоземјето.
  [​IMG]
   
  На Xibalba му/ѝ се допаѓа ова.
 9. demamp

  demamp

  Член од:
  13 февруари 2008
  Мислења:
  231
  Допаѓања:
  160
  Уранополис на третиот крак нешто поинакво, Сани Бич ( како хотелски ресорт ), Афитос дефинитивно најубавата тиркизна боја на морето, не е нешто долги плажи и чуда, ама стварно ми се допаѓа.
   
 10. Goxyto

  Goxyto #FinoAllaFine

  Член од:
  31 јануари 2010
  Мислења:
  2.592
  Допаѓања:
  2.535
  Еднаш сум бил само и тоа во Нова Врасна, близу Аспровалта. Супер местенце, а и плажа преубава.

  Пак да одам, не би сакал. Црна Гора ме повеќе привлекува. :D
   
 11. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  18.889
  Допаѓања:
  40.162
  Јас ви ја препорачувам Атина за време на протести. Да видите изблици на гејска култура и многувековна цивилизација...
   
  На JETKUNDO и garmin им се допаѓа ова.
 12. Казаки

  Казаки Army of Christ

  Член од:
  2 септември 2011
  Мислења:
  1.288
  Допаѓања:
  1.438
  Off-Topic: А јас ти препорачувам да останиш дома и да ја вадиш енергијата пред ТВ, а таму каде што навистина треба да ја вадиш... слободно да продолжиш да лижиш гз...

  On-topic: Кавос, Крф (y)
   
  На stojatoni му/ѝ се допаѓа ова.
 13. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.769
  Допаѓања:
  3.063
  Полихроно, Лептокарија, Неа Пори. Таму сум бил и ОК си е, не е Бог знае што но добро е. Гледав слики од едно местенце, многу ми се допадна, би сакал да одам некогаш таму......
  [​IMG] [​IMG]

  Иначе местото се вика Zante или Zakynthos.
   
  На Angello му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.888
  Допаѓања:
  2.267
  Штом Врасна ти се допаѓа сигурно и во Солун на плажа ќе ти се допаѓа.
   
 15. Goxyto

  Goxyto #FinoAllaFine

  Член од:
  31 јануари 2010
  Мислења:
  2.592
  Допаѓања:
  2.535
  Бев мал. А и единствена посета на Грчка ми беше тоа. Така да морав тоа. Друго место нема. А и беше тоа пред добри 7-8 години.
   

Сподели преку: