Најубаво место во Грција според вас?

Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Поздрав од Сарти,мало местенце на вториот крај кое изобилува со природни убавини кои просто ве запрепастуваат со својата совршеност и магија која неповратно ви го одзема здивот.Сарти е љубов на прв поглед,сега чувствувам меланхолија и тага што морам да се разделам со мојата љубов.
Не знам дали е најубаво,зашто е непростив грев да се трошат зборови за споредба на ваква убавина со било што,но е место што мора да се посети.Може ќе ставам уште некоја слика од гратчето ноќе,кое навистина воодушевува.
Ај ако сакаш убаво постирај ги сликите баш сакам да ги видам, незнам дали само кај мене не ги покажува
 
Член од
5 април 2014
Мислења
10
Поени од реакции
26
Крф - од островите и Ханиоти од крајбрежните места.
Во Ханиоти кога бев многу убаво си поминав.Живо местенце,мало но мене ми беше забавно.
На Крф не сум била досега(здравје боже,ке биде) но според гугл мепс и според познаницитекои се биле таму убаво место е!:)
 
M

macgowan

Гостин
Од тоа што сум видел досега и ми оставило најсилен впечаток...

Myrtos со прекрасното селце Assos во позадина, Кефалонија.

Balos лагуна, Крит
 
Член од
29 октомври 2007
Мислења
23
Поени од реакции
2
Кои се најдобрите песочни плажи во Грција и без мн комарци ?
 

viktordojran

пссwd
Член од
11 септември 2007
Мислења
351
Поени од реакции
30
може ли мала помош идам утре за страврос ,аспровалта малку сум збунет кај местото лити...сакам да идам по стариот пат не по автопатот е сега тука има едно петле недовршено не објаснето добро по навигација и по мапите не знам како одовде да се исклучам и да се вклучам на стариот пат за ставрос ако има некој искусен да ми помогне или да ми оцрта на сликата не ке да биде лошо идам сам со жената ...
 
C

cige

Гостин
Годинава сакаме да летоваме на јужниот дел на Касандра. Ќе одиме со кола па сакам да ми предложите некое евтино гратче за смештај, оти на плажа и навечер за шетање ќе одиме во Пефкохори и Ханиоти, а за спиење сакаме да одиме во некое ближно селце кај што е поефтин смештајот. Да не биде повеќе од 30 евра соба за тројца почетокот на Август.
 

Rick Grimes

Manchester United fan.
Член од
11 јули 2015
Мислења
130
Поени од реакции
66
Од острови Закинтос или Тасос,а град Неа Пори.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.914
Поени од реакции
15.902
se znae deka najubavo e na Mediteranot, no treba da se gledat nashite moznosti a i prevozot...
vo arhipelagot Diaporos, na Sithonia, se Vourvourou i Ormos Panagias (edno do drugo ) ... Na Kasandra interesno mi beshe Mola Kaliva, blisku do Furka, nemashe voopshto komarci... Interesno e i Pefki na Evia, osobeno za von Septemvri, eftino e a od tamu ima izleti za Skiatos i Skopelos (rajskiot vulkanski ostrov vo blizina na Skiatos)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.812
Поени од реакции
80.291
Торони.
Има све што ми треба, што си барам и одкоа отидов еднаш више не отидов другде.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.737
Поени од реакции
1.489
Според мене од островите на тие што досега сум бил Лефкада , Тасос па Закинтос се врвот на убавината , а најужасен е Крф никому не му препорачувам да оди на Крф. Следно се подготвувам за Крит според мене рајот на земјата бар по сликите..
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.914
Поени од реакции
15.902
Според мене од островите на тие што досега сум бил Лефкада , Тасос па Закинтос се врвот на убавината , а најужасен е Крф никому не му препорачувам да оди на Крф. Следно се подготвувам за Крит според мене рајот на земјата бар по сликите..
јасно дека Крит е убаво, а сезоната е до средина на октомври... на времето било добро имало брод од Солун, мислам околу 18ч тргнувал и другиот ден на пладне во Крит стигал, Сега се било преку Атина.
Мене ме заинтригира Еретија на Евиа, наши агенции нудеа пред 2 години многу ефтино хотел, ама немаше превоз а за возење е далеку.
Кога ќе се воспостави железничка врска со Солун и Халкида (пред Атина) интересно е, но би одел исклучиво во хотел со јадење, бидејќи во близината на Атина се е поскапо
 
Член од
3 ноември 2007
Мислења
189
Поени од реакции
58
Од местата што сум ги посетил во Грција, најголем впечаток ми има оставено
Voutoumi Beach на островот Антипаксос

 

Kajgana Shop

На врв Bottom