Најубава Македонка! (со слики)

T

theTinule

Гостин
bip, brat, ti ako znaesh sho e ubavo zhensko ja glaa secham -.-
Imash srekja sho nemozham reputacija da davam -.-
Ne unishtuvaj temi -.-
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
во овој пост не ми го читајте потписот :pos2:
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Ништо чудно да е лажен профил...
Овој сеа незнам.На тој ја шо и бев пријател имаше слики со фраерот у Грчка на одмор кј шо биле.

--- надополнето ---

Злато моме.:)Од каде е?ФБ-МБ нешо хај фајф?
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
не зафркавај, не е фер спрема нејзе јавно да давам нејзини информации, плакнете очи и уживајте
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Да знаат нашиве "убавици" колку се грди во споредба со просечна далматинка не се ни свесни.
да ми извиниш и тука има просечно и надпросечно убави девојки што јас ги имам видено по Скопјево и пошироко, Далмација ми е втора татковина и често сум таму искрено нема некоја голема разлика, приметив тие на островите се малку поубави така егзотични би рекла и машки и женски но секако не се толку екстра како ти што велиш.

Имам една тетка италијанка и кога еднаш дојдов со другарки од Македонија прво што рече “Па македонките биле многу убави“ !
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
да ми извиниш и тука има просечно и надпросечно убави девојки што јас ги имам видено по Скопјево и пошироко, Далмација ми е втора татковина и често сум таму искрено нема некоја голема разлика, приметив тие на островите се малку поубави така егзотични би рекла и машки и женски но секако не се толку екстра како ти што велиш.

Имам една тетка италијанка и кога еднаш дојдов со другарки од Македонија прво што рече “Па македонките биле многу убави“ !
А шо очекуеше да ви каже? „Ама сте грди у пизду матер еј...“.

Далматинките може не се нешто врвот на кремот, ама дека има убавици, поегзотични од македонките, збор нема. И тоа е така, само зашто за да биде една девојка исклучително убава, не е доволно да има шминка на нејзе. Треба да има насмевка, шарм, пристап, пријателски, топол однос. Македонките го имаат тоа, кога македонците сонуваат. По чурук жена од македонка не постои... проверено и докажано.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
А шо очекуеше да ви каже? „Ама сте грди у пизду матер еј...“.

Далматинките може не се нешто врвот на кремот, ама дека има убавици, поегзотични од македонките, збор нема. И тоа е така, само зашто за да биде една девојка исклучително убава, не е доволно да има шминка на нејзе. Треба да има насмевка, шарм, пристап, пријателски, топол однос. Македонките го имаат тоа, кога македонците сонуваат. По чурук жена од македонка не постои... проверено и докажано.
А шо очекуеше да ви каже? „Ама сте грди у пизду матер еј...“
да ми извиниш жената се изначуди, а добро ја познавам нејзината искреност.

а карактерно баш далматинките се малку остри, темпераментни, сакаат да се расправаат, не сите но повеќето да! многу добро го знам тој менталитет и знам како тој народ дише не се нешто поарни од нас вака генерално гледано а поготово младите исти се како нашите!
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
А шо очекуеше да ви каже? „Ама сте грди у пизду матер еј...“.

Далматинките може не се нешто врвот на кремот, ама дека има убавици, поегзотични од македонките, збор нема. И тоа е така, само зашто за да биде една девојка исклучително убава, не е доволно да има шминка на нејзе. Треба да има насмевка, шарм, пристап, пријателски, топол однос. Македонките го имаат тоа, кога македонците сонуваат. По чурук жена од македонка не постои... проверено и докажано.
Има лепотици и во Далмација и кај нас и да се каже дека се таму поубави во просек е малку претерано поготово што последните години и кај нас има се поубави девојки.

Иако го помеша донекаде карактерот со физичката убавина во голем дел се согласувам, карактерот на нашите девојки знае да биде забеган а зашто е тоа така е веќе предмет на друга дискусија и не верувам дека има некој што ќе знае да каже која е причината.
 

Пијаниноs

HEAVYMETALMASTAH!¬¬
Член од
29 декември 2010
Мислења
22
Поени од реакции
5
Од овие што ги знам, би кажал дека Елена Ристевска е најубава. поопзпзпзопозпозпозпоз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom