Најстрашна игра

Најстрашна???

  • F.E.A.R.

    Гласови: 95 34,1%
  • Doom 3

    Гласови: 38 13,6%
  • Quake 4

    Гласови: 3 1,1%
  • Некоја друга...

    Гласови: 75 26,9%
  • Silent Hill 4

    Гласови: 42 15,1%
  • Resident Evil 4

    Гласови: 26 9,3%

  • Вкупно гласачи
    279
U

UnholY

Гостин



Nosferatu: The Wrath Of Malachi


Зборот не е ни минимално компетентен да ви ја долови атмосферата на оваа игра.
Затоа не коментирам, само строго ја препорачувам на приврзаниците на хорор игри.

Silent Hill е иминентно да се напомене, особено првиот дел.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
Silent Hill 4,Resident Evil 4 и Quake ја иам играно од овие и silent hill најстрашна до сеа...
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
Silent Hill - site delovi..najlegendarna igra. posebno prviot del
Resident Evil
Dino Crisis
Call of Cthulhu
Condemned
 

soul123

...plAy HaRd GO pRo...
Член од
2 октомври 2008
Мислења
295
Поени од реакции
23
IMO doom 3 e пострашна од FEAR. Fear е многу поакциона и поадреналинска од doom3. иако ниедна од овие не ми била страшна само ме имаат и двете и многу други 'сецнувано' кога нешто ненадејно ќе се пример: скрши, ти испадне некое Zombie пред тебе etc...
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
F.E.A.R. кога ја инсталирав прв пат..ја играв на слушалки у 2 саат..и се наежив цел..играва е дефинитивно најстрашна според мене.. :)
 

jombastik

Misfit Kid
Член од
23 јули 2008
Мислења
202
Поени од реакции
6
Додека ја играв F.E.A.R. неколку пати се исплашив, еднаш дури морав да ја оставам играта (ме извади од памет). Не е цела игра страшна, туку е повеќе језива, и има некои добро вметнати (скриптирани) сцени кои знаат да извадат од памет.

Еве една од сцените поради која се тргнав од мониторот (=
http://primotechnology.com/reviews/1105/fear/big/28.jpg
.. се симнуваш по оние пожарникарски скали, се вртиш и се појавува девојчето.. ај тоа, туку се симнуваш на пониското ниво, се вртиш, и дух проаѓа покрај тебе, а ти го празниш шаржерот во ѕид (=
haha i mene na istoto mesto koga ja vidov Alma sopre krvta da mi tece niz celoto telo ama ja svrtev, mokna igra!:)
 

jombastik

Misfit Kid
Член од
23 јули 2008
Мислења
202
Поени од реакции
6
Silent Hill 4 ima naj mornicava prikazna od site delovi a tretiot del e naj strasen spored mene. Resident Evil 4 imase mokna prikazna i akcija ama ne bese tolku strasna kako tretiot del(mornici mi lazea koga ja igrav na Play Station). Doom 3 mislam oti ima naj strasna atmosvera koga ja igras. Isto da ne ja zaboravam Penumbra(nikoj ja nema spomnato) deka bese prilicno strasna i imase dobra prikazna ama posledniot del bese za nikade.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Silent hill the room, doom 3 (честопати знаеше да ме вади од памет :pos:)
сталкерот ми е малку морничав, има така некои темни делови, а па за FEAR да не зборувам, кошмари еј
 

Demon_Lord

May the force be with you!
Член од
11 септември 2008
Мислења
428
Поени од реакции
9
Call of chutulhu е една од поменталните игри што ја имам играно, малку е постара ама графички е супериорна за тоа време, исто така цели gameplay е на ниво бидејќи како што работиве што ги гледаш стануваат повознемирувачки толку и човекот кој што ти го контролираш се изменталува, па му се слушаат разни работи, му се гледаат разни работи, самиот почнува да си зборува, па дури и да изгуби контрола што прави (може да се отепа сам со пиштолот)...
А и приказната е бомба :O
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
F.E.A.R и DooM 3 играјте ти сами во темница да ве видам.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
F.E.A.R и DooM 3 играјте ти сами во темница да ве видам.
Ги имам играно двете од 1,30 до 5,00 и незнам некако не ме плашеа освен сцената кога веќе ја вртош FEAR и на крајот кога доаѓа девојчето на хелихоптерот и толку:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom