Најстрашна игра

Најстрашна???

  • F.E.A.R.

    Гласови: 95 34,1%
  • Doom 3

    Гласови: 38 13,6%
  • Quake 4

    Гласови: 3 1,1%
  • Некоја друга...

    Гласови: 75 26,9%
  • Silent Hill 4

    Гласови: 42 15,1%
  • Resident Evil 4

    Гласови: 26 9,3%

  • Вкупно гласачи
    279
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Која игра ве извадила онака поштено од памет...и поради која не сте можеле да спиете?:ija: :ija: :ija:


Гласајте и коментари....секако и предлози за некои игри кои не се спомнати во анкетата
 
Член од
8 април 2006
Мислења
146
Поени од реакции
0
F.E.A.R. е да се помочаш у сон!!!
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Додека ја играв F.E.A.R. неколку пати се исплашив, еднаш дури морав да ја оставам играта (ме извади од памет). Не е цела игра страшна, туку е повеќе језива, и има некои добро вметнати (скриптирани) сцени кои знаат да извадат од памет.

Еве една од сцените поради која се тргнав од мониторот (=
http://primotechnology.com/reviews/1105/fear/big/28.jpg
.. се симнуваш по оние пожарникарски скали, се вртиш и се појавува девојчето.. ај тоа, туку се симнуваш на пониското ниво, се вртиш, и дух проаѓа покрај тебе, а ти го празниш шаржерот во ѕид (=
 
Член од
17 мај 2006
Мислења
70
Поени од реакции
1
Astraion напиша:
F.E.A.R. е да се помочаш у сон!!!


ako fear e da se pomocas u son serialot silent hill e da se pomocas pred monitor:ija: :ija: :ija: :ija: :ija: :ija: :ija: :ija: :ija: :ija:
 

BraT

Весели Ѓевреци
Член од
5 февруари 2006
Мислења
457
Поени од реакции
11
F.E.A.R. 110% ногу страшна а така впечток ми остави тоа коа се најдеш у една соба со крв до половинта пуна. и одеш напред и едно костурче така умрено целото излезе ти и те прегрне! баш тоа коа го игра гледаа ме едно 5-6 души и коа фанаме да бегаме сите..
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
196
Поени од реакции
0
Silent hill 4kata definitivno
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
И Silent Hill 4.. ја остаив првиот пат од што беше страшна (=
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Да да да....Silent Hill бууууу!!!! :):)

Мене ептен језиво ми е у Quake 4 кога искачаат од ѕидови и преку цевки...иам рипано 2-3 пути од стол...
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
Хаха, кога бев ја играв Doom 1 и секоја вечер рипав од кревет
 
Член од
16 мај 2006
Мислења
137
Поени од реакции
1
HAHAHAHA... Doom 1,2,3 edni od moite najbolje igri uopste ne se strasni...onaka tie se klise horror...F.E.A.R. od druga strana malce e jeziva zaradi lugjeno so se setaat i isceznuvaat, viziite so gi dobivas i prokletoto devojce ali sepak ja svrtev bez nekakvi posebni problemi i zastrasuvanja...Spored mene i mnogu drugi iskusni gejmeri SILENT HILL E MAMATA NA SITE HORRORI...ebate japoncite... ne im teknuva neso pojezivo,postrasno i pobolno?!?! Silent Hill e mnogu jeziva ali edna od moite mnogu dragi igri!!!!!!!
 
Член од
16 мај 2006
Мислења
137
Поени од реакции
1
ha....

Mac)) напиша:
Да да да....Silent Hill бууууу!!!! :):)

Мене ептен језиво ми е у Quake 4 кога искачаат од ѕидови и преку цевки...иам рипано 2-3 пути од стол...
Quake 4 e sranje igra ali sepak ja svrtev...nema apsolutno niso strasno u nea.. igrata e celosen Copy-Paste od Doom 3!!! DOOM 3 VLADEE!!!
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
ne beee ... ja ko mal ... koga ja igrav TOMB RIDER koga ja igrav mi izlagase od negde nekoj tigar ili nekoj liljak ili sl. i sum se mocal pred monitor :) ... i posle si ja sanjav.. a sea na ovie godini ne igram mnogu mnogu stasni igri (neam dobra graficka :))
 

Rehan

Sith Lord
Член од
18 мај 2006
Мислења
38
Поени од реакции
0
a ja zaborajfte resident evil a?
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
dA BE...bravo so me potseti....resident evil 4...mnogu zakon igrica...epten super.
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Мене поим за стравотија не ми е како изглеа створот и дали ќе рипне ненадејно, него колку е језива играта и каква е општо атмосферата. Најстрашни игри досеа ми биле Undying - крај! Исто Alone in the dark i Silent hill сите ама посебно втората, некако најјезива ми бече прикаската.
Игри од типот на Doom или Resident Evil ми се онака прилично рутински, страшни на почеток али после извесно време се навикнуваш. Коа ја почнав Doom3 ми беше ептен страшна, али коа ги научив сите створови, ситуации и како се тепаат ми помина у рутина и немаше моменти шо можат онака да ме извадат од памет.
Е сеа F.E.A.R. ја неам уште играно а слушам секаде дека е ептен страшна.... али ми е прва на список за играње летово (у моментов неам време за игрици).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom