Најстрашна игра

Најстрашна???

  • F.E.A.R.

    Гласови: 95 34,1%
  • Doom 3

    Гласови: 38 13,6%
  • Quake 4

    Гласови: 3 1,1%
  • Некоја друга...

    Гласови: 75 26,9%
  • Silent Hill 4

    Гласови: 42 15,1%
  • Resident Evil 4

    Гласови: 26 9,3%

  • Вкупно гласачи
    279
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
За страшна игра може да се смета DEAD SPACE!! Јас лично имам играно мн игри ( страшни ) тие ми се омилени ама оваа игра има некаков посебен шмек онака да те гони тоа чувство на неизвесносто во текот на целата игра и кога ќе видис некаде каде што можеш да направиш SAVE GAME да се израдуваш :D. Инаку креатори на играта се Јапонци така да затоа е толку језива да им е*ам народот. Плус сега треба да искочи и двојката што викаат дека ќе била појезива. И да спомнам нешто за Resident Evil игрицата порано ми беше најјака игра особено 2 и 3 но после ја посраа со 4 и 5 :\
Аф, баш ја инсталирав на лаптопот незнаев дека е хорор. И сега играм играм, и ми излага од никаде едно чудовиште, рипнав буквално од стол! :)
 

The Gamer

Човекот шо гејма
Член од
18 февруари 2011
Мислења
109
Поени од реакции
27
По болно-страшна игра од Silent Hill нема. Незнам кои будали со болен мозок ја праеле xD
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Жими се, ова Amnesia: Dark Descent ми е страв да ја почнам навечер. :)
 

Andreas_bild

Cr7_conor mcgregor
Член од
23 октомври 2007
Мислења
77
Поени од реакции
76
koga bev mal koga izlese PS1 reasident evil 3 mi bese extra strasna ama toa bese prva takva igra i pcoetocite bea za xoror igri so dobar kvalitet inace i den denes definitivno najstrasna igra zamene e F.E.A.R ednostavno e premnogu naezliva i sekoags koga ke ja pocnam se ezma i nikako da ja doigram :D ...... isto taka COLD FEAR e dobra igra na pocetokot e malce strasna bidejki nema luge nema nisto tuku samo se pojavuvat na grmotevici ova ona a posle koga ke izlezat veke togas e veke boza
 
Член од
4 јули 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Dead Space 2 i Amnesia the dark descent - ovaa ke ve vrati vo mali godini,najstrasnata igra do sega napravena :))
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
ja igram Amnesia the dark descent ... neznam samo kaj tooooooolku mnogu se plasite... jas sum igral poise 50 horor igri ...10 ima postrasni.. silent hill(vrvot), dead space 2, doom 3...dino crisis... i ne mi tekinjaat drugi...

ne deka e losa ovaa Amnesia the dark descent .. ali psihodelisna mi e mnogu po toa podzumite jezivi.. ali ja nema Pricata od Silent Hill.... a ako nema prica dobra nema dobra hororka :)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Баш сеа ја играв вчера Амнезија. Не ми е толку страшна, глупо ми е што е ептен е темна играва и карактеров се трипа многу : ))
 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
Doom 3, а исто и на времето имаше една стара која за тоа време беше доста страшна, Clive Barker's Undying.
 
D

dystopian

Гостин
Дефинитивно Amnesia, ја свртев пред некој ден и сеуште сум под импресии... Силент Хил според мене не е пострашна зошто имаш оружја, на играва си беспомошен. Дед Спејс не ми беше толку страшна, не знам зошто ја фалат, дури и досадна стана со тие cheap scares. Стално се кријат чудовишта низ велтиланциски отвори и слични места, дури и е смешно ако приметиш дека тие места се ќорсокаци. Фактички ко влегуваат (демек) таму и те чекаат да поминеш за да те извадат од памет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom