Најстрашна игра

Најстрашна???

  • F.E.A.R.

    Гласови: 95 34,1%
  • Doom 3

    Гласови: 38 13,6%
  • Quake 4

    Гласови: 3 1,1%
  • Некоја друга...

    Гласови: 75 26,9%
  • Silent Hill 4

    Гласови: 42 15,1%
  • Resident Evil 4

    Гласови: 26 9,3%

  • Вкупно гласачи
    279

USB

Unforgiven
Член од
11 мај 2007
Мислења
241
Поени од реакции
0
Doom3 zakon za krvavi proizvodi :zlo:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Резидент Евил и Ф.Е.А.Р.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Doom3 , pravev Save na sekoi 3 min. Se serev od igrava
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Alien Vs Predator коа играш ко маринец :):) Зими на таа игра се иам штрецнато поштено :) Фрлив и маус и се по ѓаволите у тој момент :) Fucking Aliens :)
 
Член од
28 февруари 2007
Мислења
63
Поени од реакции
0
Silent Hill 2 i 3 FEAR i DOOM 3 за оваа игра се 0(нула) :D
Пред некој ден ја инсталирав Silent Hill 3, ја играв пола саат и ја избришав. Ги имам свртено и DOOM i FEAR и само еднаш се исплашив во FEAR кога ми искочи девојчето првиот пат и можам да кажам дека овие две игри не се ама ич страшни(барем не за луѓе кои имаат искуство со вакви игри). Ниедна игра не ја заменува Silent Hill, тука има језива атмосфера, звукот исто така и многу добра приказна за разлика од DOOM која има ептен клише приказна.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Досега само од 1 игра се имам така преплашено и тоа АУуууу

кога ми го донесоа за прв пат компјутерот пред околу 5 ипол години ми инсталираа една игра ТУРОК , почнав да играм и сега цело време така се мавам лево десно ( глас до даска ) и наеднаш едно чудовиште зелено големо кога се исцикува а јас не ни очекував нешто такво .. Ауууу од памет излегов у пм
 

$pa{G}a

Amblem
Член од
20 мај 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
ne znam zs FEAR e glasana za najstarsna igra mene ama ic ne me plasi...a doom 3 e druga prikaska ja igrav srede den so MTV na TV pusteno i se tresev
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
129
Поени од реакции
1
Resident Evil 2 , The suffering, Cold fear ,Silent hill serialot ...poveke me plasat vo 3 lice, a pukackive koga ke vlezam vo film se ubivam... zombi pfff...glavata mu ja kinam..
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
FEAR не е баш некоја хорор игра,имаше може два до три хорор моменти,појше беше пуцачки настроена.
Doom 3 страшна е на оние шо не ја играле Cthulthu:Dark Corners и Unduyng(кој според мене се најдобри хорор игри)
Silent Hill само кецот го неам играно,и не е страшна колку што е језива,не вади од памет,него цело време си на штрек,а најдобра ми беше 4ката.
Тhe Suffering само кецот беше добар,ме вадеа од памет флешовите,идеш идеш и одеднаш некоја си отворена уста на монитор.

Е ако сакате да се вадите од памет,побарајте ја Penumbra:Overtude. Играта е незнам,ја имам у PC ама уште ја неам заиграно асално,ама од тоа што заиграв малце,играта има ненормална атмосфера.
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
75
Поени од реакции
1
Кога ја играв F.E.A.R. me izvade od pamet i dve noci ne mozev asolno da spijam
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Resident evil 4 kao igra e spored mene najbolja i najigriva do sea u istorija zboram. A i celiot serijal e super, ama ako zborime za najstrasna na silent hill cel serijal im nema ramen posebno ;posledniot 4 auuuuuuuu mnooguuu jezivo pa i celata prikazna.A sega sirnav ima i klipce za 5 i sliki nekon a be neverovtano. Taa igra od pamet me vadi ne mozamd a disam na momenti.
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Shorty напиша:
Doom3 , pravev Save na sekoi 3 min. Se serev od igrava
Исто и ја....:pos:

А иначе покрај Дум3, Сајлент Хил 4 матер ебава...
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Eј Silent Hill e mnogu jeziva igra.Ama i F.E.A.R e stvarno da te izvadi od pamet
 

gramat

click here to continue
Член од
23 јуни 2007
Мислења
340
Поени од реакции
8
Doom 3 :twisted:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom