Најстрашна игра

Најстрашна???

  • F.E.A.R.

    Гласови: 95 34,1%
  • Doom 3

    Гласови: 38 13,6%
  • Quake 4

    Гласови: 3 1,1%
  • Некоја друга...

    Гласови: 75 26,9%
  • Silent Hill 4

    Гласови: 42 15,1%
  • Resident Evil 4

    Гласови: 26 9,3%

  • Вкупно гласачи
    279

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.025
Поени од реакции
1.150
море море ..... еве нешто постаро, само за навечер, со изгаснато светло и слушалки на уши (глас до даска, нормално) --- PHANTASMAGORIA

и нека се јави јунакот шо нема да го руинира столчето :)
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Од DOOM 3 и Silent Hil 4 сум доаѓал до ситуација да ми е страв да продолжам да играм.( обично 2-3 по полноќ)
 

Tomba

Be yourself.. Dont be someone else
Член од
16 јуни 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Abe ne zaebavajte... Fear i Silent hill 4 se najstrasni.Ja gi iam pominato site delovi na Silent Hill i vaka kako najstrasen del bese trojkata.:):)
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
taka postrasna i mnogu strasna e obscure doma navecer taka se imam uplaseno so od vikanje gi razbudiv site doma :D
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
незнам за F.E.A.R ја немам играно, но кога ја играв Silent Hill 4..неможев да заспијам неколку вечери со ред...играва е премногу језива, има сцени од памет да те извадат
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
ne be fear ne e mnogu strasna povece e kako akcija otkolku strasna ja neam mnogu igrano no nekolku stazi po red imam pominato.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Silent Hill 3

A cul li nekoj za Undying?Taa igra do den denas ja smetam za najstrasna.
 
Член од
8 јуни 2006
Мислења
50
Поени од реакции
2
Doom 3 е игра да се извадиш од памет. каква иронија, споредете ја doom 1 i doom 3 :pos2:
 

Debel

Велијa
Член од
19 мај 2007
Мислења
58
Поени од реакции
1
Spored mene najstrasna igra e F.E.A.R.... Nikako ne mozam da ja zaigram asalno zasto koga i da sendam da ja igram mi stvaram nekoe gadno custvo vo stomak.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Се предомислив не е SH4 туку Silent Hill 3. Одкако излезе 4 со видливи разлики во серијалот се добива впешаток дека е ептен језива со еден куп духови што не можеш да ги убиеш и те следат низ цела игра и создаваат атмосфера на неверојатна тензија и параноја од која што не можеш да се сконцетрираш.

Сепак ќе кажам 3 затоа што во 4 конами го избација делот со светлото, знаете од кецот до тројката кога земаш светло за некој делови како испитување на хотелските соби и можеш да гледаш само колку што е советлено а тоа е комплетно факд ап.
“ затоа што го има задржано тој елемент, затоа што боља графика, затоа што играш за прв пат со женски карактер(не рачунамеСХ 2 и кратката мисија со Марија),
Затоа што едноставно од самиот почеток до крај те држи напнат-можеш да умреш од параноја аууу да ти ибам јапоците и паралелниот свет шо го прават у сх невидена уметност.
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
abe site se ''strasni,, ama za mali deca :)
 

USB

Unforgiven
Член од
11 мај 2007
Мислења
241
Поени од реакции
0
A so e tolku strasno u FEAR da zemam da ja instaliram ako ne a ? :S
Dajte malku objasnuvanje pls . :jaj:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Побарајте ја NOSFERATU-The wrath of malachi-нема да зажалите--гарантирано имате кошмари цел месец

 

Kajgana Shop

На врв Bottom