Најпознати скопски фаци...?

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Оној што порано свиреше пред трговски на гитара со долгата коса, сега што свири на кавалче ;)
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
:pos: :pos: :pos: Баш прееска ми текна на него додека ја листав темава. Леле чоекот е закон!!! Стално му оставав по некој денар кога вадев пари од автоматот на Стопанска. Башка арно свири :music3:
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Мистичен напиша:
Оној што порано свиреше пред трговски на гитара со долгата коса, сега што свири на кавалче ;)
Човекот се вика Зоран, надимак му е Шпиц и го знам многу одамна, легенда на скопското хипи движење е од минатиот век :)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Да бе, Шпиц му беше надимак, сега ми текна! ;)
 

Тањушка

pretty mama
Член од
17 јануари 2006
Мислења
365
Поени од реакции
29
Да, Шпиц и неговиот вечен компањон, Уки.

Туку, сега ми текна, го немам одамна видено...што се случува со она типчено со сини очи-џамлии, шо одеше по улици и викаше: "HI, I`m David Bowie"?

ПС...морав да го додадам и царот на скопските улици, КРИС!!!!!!!(овојпат без точак:)

http://img55.imageshack.us/my.php?image=kris24lr.jpg
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.489
Koa го видоф Крис ми текна на Робер Коска од Хиподром и неговиот другар со жути суканици, колку беше крш како статист у Балканкан :)
И Славе Ман, и он е нон стоп на точак :)
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Мистичен напиша:
Да бе, Шпиц му беше надимак, сега ми текна! ;)
На иста улица живеам со Шпиц,човекот е топ,добро свират и он и син му,на времето имаа и едно шо им пееше,иначе има и други фаци,љубе лигавиот,драги врвца....
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Shpic da ne e toj so lici na PEjacot na Dire Straits...Ima slicen glas so nego a da on i sin mu dobro svirat DA DA DA
 
Член од
22 јуни 2006
Мислења
16
Поени од реакции
0
Tanjushka напиша:
Да, Шпиц и неговиот вечен компањон, Уки.

Туку, сега ми текна, го немам одамна видено...што се случува со она типчено со сини очи-џамлии, шо одеше по улици и викаше: "HI, I`m David Bowie"?

ПС...морав да го додадам и царот на скопските улици, КРИС!!!!!!!(овојпат без точак:)

http://img55.imageshack.us/my.php?image=kris24lr.jpg
Dadada..Hi aI am David Bowie...a ednas u avtobus me preplasi, bev srednoskooka i se zagleduva u mene i mi vika, znaes na koj glumec licam ja??? Na Entoni hopkins...samo on nema kosa...I stvarno, be!!

da ziv e uste, coekot , zivee u K3
 
Член од
22 јуни 2006
Мислења
16
Поени од реакции
0
A ja znaete li onaa edna tetkica, obicno cirkulira od GTC do Rekord...ne znam kade zivee so seda kosa e , so poluraspadnata obleka i so tasna pod miska, kako pliko...se seta non stop i sekogas se smee...ne e opasna,ama sekade mozes da ja vidis///
\
 
Член од
22 јуни 2006
Мислења
16
Поени од реакции
0
Izgleda...eden e coekot...Visok, so plavi oci krupni i stavarno lici na Entoni hopkins,a drzenjeto mu e kakona David Bowie...so siroki kovcesti ramenja...
 
Член од
1 февруари 2006
Мислења
380
Поени од реакции
17
lele crnogorec kaj ti tekna za crven i zelen:)))))))))
i nivnite svileni jakni
xaxaxaxa
 

Kajgana Shop

На врв Bottom