Најомилено чоколадо?

Која ви е омилена чоколада зошто?


  • Вкупно гласачи
    919

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.212
Поени од реакции
78.776


За мене нема подобра...
Проблемот со Линд е што ова кошта околу 150 денари, ама тоа и не ми е толку битно (нема секој ден да ја купувам). Вистинскиот проблем кај мене е што проверив неколку нивни чоколадни производи и имаа појачувач на вкус.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Lindt се најоверрејтед, ич не вредат за парите.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Па не се толку скапи и океј се. Нема нешто драстично поевтино а добро за да се оверрејтед.
Океј се во Германија, Шпанија, САД и тн. Кај нас се полоши и од Галеб чоколадите.
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Милка дефинитивно најоверрејтед, линдт се топат у уста превкусни се но реално се преценети, за 100 гр. чоколадни бонбони 190 денари wtf.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
за 100 гр. чоколадни бонбони 190 денари wtf.
Дада, убедливо најјако беше кога бев во продавницата на Плоштад и чита, 150, 190, 250 за чоколадните бонбони и си викам вауууу евтино, кога гледам тие цени биле за 100г. Иначе ќе треба 2500 да пишат :eek:
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
Штарк, онаа со ружите
2ро место галеб млечна
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.212
Поени од реакции
78.776
Како човек кој со децении го почнува денот со 100 грама чоколадо, па после ќе видиме колку уште, си давам право да го истакнам своето мислење. Секако, на крајот од денот, станува збор за вкус - секој си има свој. Некој ќе се сложи со некои мои мислења, некој не.

Чоколади/фирми кои можат да поминат:

Банат - една од најдбрите понуди за тие пари.

Соко Штарк - исто, али се искурназија у задње време и ја намалија грамажата.

Алпико како Тоблероне што е - добра замена за Тоблероне, за тие пари.

Европа - тие ексклузив, или како и да ги викаат се океј, другото не баш

Чоколади/фирми кои не се баш за купување, од икс причини:

Краш/Дорина - го имаме не-Дорина-Краш од порано, од времето на СФРЈ и овој Дорина-Краш денес. Различно е. Дорина е најлошиот проект на Краш. И не-Дорина производите им се со полош квалитет од порано (Бајадерите на пример). Не знам дали во Хрватска се исто срање, како кај нас. Бев таму, не купив, пошто беа доста поскапи од Дорина/Краш што се кај нас.

Пионир - ужас, не купувај

Звечево - боље од Пионир и од Дорина, ама сепак за во долнава група.

Милка кај нас - биг Ноу. Сте пробале Милка у странство? Чоколадото е океј кај нас, ама ќе сфатиш за што даваш пари тука, кога ќе пробаш Милка у Германија.

Алпико - што не е како Тоблероне: nope


има и други секако, али сега само за овие

(само да кажам дека ја кога немам чоколадо, би јадел било какво, али остајте ме вие мене)
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.528
1612102524688.png

Taza chokolado so chili... meksicko. Ova se topi vo usta.

20tina grama od ova vo toplo mleko pravat SUBMARINE... Chokoladoto e ko podmornica, se topi dur mesas i dobavas odlcno toplo cokolado. Imaat nekolku vkusovi ama ova mi bese idealno.

Za zal od koga pocna koronava veke tesko se naoga ovde i ova i sve asalno sto stigase od juzna amerika.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom