Најомилено чоколадо?

Која ви е омилена чоколада зошто?


  • Вкупно гласачи
    920

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
Абе Милка е најбоље,затим тоа што е најукусна.Ако ме прашуе некој каква милка,ондак Милка милкинис,онаа детската со кравички...ммм...вчера јадев после ручек.Сеа идам да си купам милче
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Синтагма... прво по патриотска линија, од Прилеп сум ебаго...
Второ само онаа полнета со млеко.. другите и не ми се баш убави.. али полнетата.. АУУ.. единствено нешо шо го сакам појче од Милче, второ место зема милче
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Доколку нема од горенаведените чоколади слободно напишете!
 

bibuska

смешка
Член од
5 септември 2005
Мислења
2.403
Поени од реакции
7
the one and only


Посебно од најновите, милка со ванила крем и бадеми... и rusian chocolate 2
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
mene najslatki mi se milka cokoladite,posedno onaa so e polneta so krem od jagodi i onaa so ima meurcinja vnatre!I normalno,belata Milka!:je:
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Милка...
Оти е најбољи...од онаа обичната noisete највише јадам...ја топам во уста..милина...
Најбољи чоколада..:)
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
ej да милка нуасеттте и милка со бисквит. . .хм хм хм.....лезет....
 

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
милче јаде милче (со цели лешници) ммммм...
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
313
Поени од реакции
0
Милка ми е највкусна ако ме питате мене!сега јадев!
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Милка-ама не било која милка туку Ноисет
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
ја сакам милка но сепак нестле е закон
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
milka...i toa mrzam nekoi ovoshni ili so leshnici,bademi...sakam mlecni,so topen leshnik sto e i od tie novite sto izlegoa edni neznam so sto se :)

bibe neka vi kaze so sto wese taa so i ja kupiv,ja neznam :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom