Најомилено чоколадо?

Дискусија во форумот 'Гурманско катче' започната од влатко, 17 јануари 2006.

?

Која ви е омилена чоколада зошто?

 1. Milka

  72,7%
 2. Nestle

  19,4%
 3. Sintagma

  2,8%
 4. Gorenjka

  3,4%
 5. Cadbury

  1,7%
 1. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.493
  Допаѓања:
  2.071
  Се исплати. Преубави чоколади имаат, а само да им ги пробаш наполитанките....
  Да, скапо е, ама вреди секој производ на Европа до секој денар.
   
  На stratUs и Utopia123 им се допаѓа ова.
 2. Utopia123

  Utopia123

  Член од:
  27 јануари 2018
  Мислења:
  63
  Допаѓања:
  183

  Посебно крем бананките им се убави на Европа.
  Сум пробала разни видови на крем бананки, од други фирми, го немаат истиот вкус.
   
  На Sussaro и Marick14 им се допаѓа ова.
 3. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.496
  Допаѓања:
  8.674
  Црното чоколадо пелин им е на Европа, а 50 денари нагоре мислам беше, за 38 има алпико германско у кам прва лига.
   
 4. Utopia123

  Utopia123

  Член од:
  27 јануари 2018
  Мислења:
  63
  Допаѓања:
  183
  Кога сме веќе кај цените, Животинско Царство од Краш е некои 17 или 18 денари а на еден залак ќе го изедеш. :))
   
 5. child44

  child44

  Член од:
  20 јануари 2019
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  1
  RIP[​IMG]

  Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
   
 6. Miss.Independent

  Miss.Independent Me,Myself & I

  Член од:
  26 јуни 2013
  Мислења:
  962
  Допаѓања:
  2.391
  Само ради ова би живеела во Германија.
  upload_2019-3-14_22-16-47.png
   
  На Govinda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Govinda

  Govinda Lud, Zbunjen, Nenormalan

  Член од:
  20 април 2014
  Мислења:
  1.909
  Допаѓања:
  1.385
  По бојата на чоколадото се познава дека е убаво :)
   
 8. poimanemam

  poimanemam

  Член од:
  28 август 2013
  Мислења:
  1.102
  Допаѓања:
  1.760
 9. LostParadise

  LostParadise

  Член од:
  17 мај 2016
  Мислења:
  805
  Допаѓања:
  793
  [​IMG]
   
  На Anonymousone и Che59 им се допаѓа ова.
 10. Natural-girl

  Natural-girl Morphine

  Член од:
  16 октомври 2007
  Мислења:
  3.269
  Допаѓања:
  4.332
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Utopia123 и Ivica^ им се допаѓа ова.
 11. Kadaif

  Kadaif M.D.

  Член од:
  21 јануари 2008
  Мислења:
  3.477
  Допаѓања:
  2.373
  3408_scho-ka-kola_dose_zb_web.jpg

  Си ја пробал денешната верзија?
   
 12. poimanemam

  poimanemam

  Член од:
  28 август 2013
  Мислења:
  1.102
  Допаѓања:
  1.760
  На денешната верзија мислев, слика од старата сум нашол :D
   
 13. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  5.190
  Допаѓања:
  6.987
  Тоа значи дека ставиле помалку шеќер за да го сузбијат горчливиот вкус од какаото кој доаѓа од метилксантините (кофеинот и теоброминот) + полифенолите и флавоноидите кои поради антиоксидантните својства баш му го даваат приматот на темното чоколадо за здрава храна. Помалку шеќер=подобар допир со оригиналниот вкус на какаото + поздрава варијанта.
   
  krkac, Bafra, zmej gorjanin и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Petarsk

  Petarsk

  Член од:
  понеделник
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
 15. madrock

  madrock

  Член од:
  23 април 2014
  Мислења:
  237
  Допаѓања:
  674
  Од млечни...

  imagesL7HBSJUW.jpg

  од темни...

  715XwkREffL__SX425_.jpg

  :zloo:
   

Сподели преку: