Најомилено чоколадо?

Која ви е омилена чоколада зошто?


  • Вкупно гласачи
    920

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677


Дури и Милка може вода да и носи моментално со белото чоколадо. :love:
 
Член од
14 февруари 2010
Мислења
10
Поени од реакции
2
definitivno najmnogu sakam bajadera[DOUBLEPOST=1417082987][/DOUBLEPOST]no i belo cokolado sakam ponekogas da probam
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Не паметам кога последен пат дома сме купиле чоколадо. Не сум некој фан. Што знам, за мене чоколадо си е чоколадо, сите ми се горе - долу исти, немам некое омилено. Па и Милката некако ми е overrated. Нит со орео ja имам пробано, нит имам желба. Попрво ќе се кладам во пиво, него ли во Милка. Не знам дали имам пробано повеќе од 2 реда од едно паковање, во животецов. Никогаш не ми дошла некоја желба, да јадам чоколадо. До мене е изгледа, што знам. :ROFLMAO:
Оние што се за кување ми се далеку поубави, ама и тие ретко кога ги купуваме. :D
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
има ли некаде да се најде нестле бело од она со воздушни меурчиња што беше??? поубаво чоколадо од тоа никад немало!!!
 

The_Master_NeptuNE >:D

Таканаречен космополит
Член од
15 јуни 2014
Мислења
250
Поени од реакции
159
Милка и Киндер може да се каже. Исто така одредени Дорина чоколади многу ми се свиѓаат, како и помалите чоколади Сникерс и Твикс, но многу ми е мака што веќе не се продаваат Нестле чоколади, порано целите полици беа со Нестле чоколади, сега воопшто ги нема :(
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.792
Поени од реакции
29.260
има ли некаде да се најде нестле бело од она со воздушни меурчиња што беше??? поубаво чоколадо од тоа никад немало!!!
,,,abe ti ne si normalen,,,sho ti trebashe da go spomenuvash beloto pucketavo chokolado na nestle,,,sega ke mora i po fri shopovive da go baram,,,shega na strana,,,edno od najvkusnite chokolada pokraj tobleroneto i toa onoa so vkus na kafe,,,:anco:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom