Најлуди и најочајнички "методи" за отсуство од училиште

  • Креатор на темата ¯\_(ツ)_/¯
  • Време на започнување

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.560
Поени од реакции
23.418
Колку оправдани отсуства можам да направам без да добијам некои последици? Слушав муабети дека со над 100 оправдани се идело на класен испит и што ти не...
Ако си 1990 годиште според акаунтов, прво запрашај се што уште правиш во школо.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.560
Поени од реакции
23.418
Средна школа сум па да не утнам сега на крај, инаку 1990 има друго значење...
Епа за да не утнеш нешто иди у школо уште пола месец па и да не ти се учи барем дружи си се со друштвото и исполни си го денот со заебанции.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ти сега ли разбрираш?!
У моја генерација пред 20 години се јавија на секретарката у школо, и се заканија со бомба!!
И што е најтрагично, петардите се јавија од мобилен, у Петок на 5-ти час попладне!!!
За еден е*ан час! И тоа од досада оти не им се седело на вежби по хемија…
Не само што ги избркаа од школо, туку после и јавно на локална телевизија се извинуваа!!

(ама така се заврши работата. Денес да беше, во затвор ќе ги пратеа!)
Кај нас кога бевме четврта средно, 2007 година, имаше дојава за бомба во школото. Еден од трета година се имаше јавено кај директорката од трафика. И тоа глупсонот се имаше јавено баш на 8-ми март кога и онака беа скратени часовите. Па евакуација, антитерористички единици...

Што е најиронично, иако цел град го знае кој е, му прогледаа низ прсти и не го казнија ништо. Демек немало докази дека е тој. А уствари имаше некоја друга позадина зошто помина така... Да е во денешно време сигурно ќе имаше последици.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.249
Поени од реакции
16.246
Кај нас кога бевме четврта средно, 2007 година, имаше дојава за бомба во школото. Еден од трета година се имаше јавено кај директорката од трафика. И тоа глупсонот се имаше јавено баш на 8-ми март кога и онака беа скратени часовите. Па евакуација, антитерористички единици...

Што е најиронично, иако цел град го знае кој е, му прогледаа низ прсти и не го казнија ништо. Демек немало докази дека е тој. А уствари имаше некоја друга позадина зошто помина така... Да е во денешно време сигурно ќе имаше последици.
За вмро бил сигурно.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Сва среќа сеа живот дое па нема такви работи веќе.
Не знам што е поентата да мешаш политика во тотално неполитичка тема...

Ама за волја на вистината, барем во мојот град - од тогаш немало.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.249
Поени од реакции
16.246
Не знам што е поентата да мешаш политика во тотално неполитичка тема...

Ама за волја на вистината, барем во мојот град - од тогаш немало.
Tи измеша алудирајќи на тоа дека имал врски.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Tи измеша алудирајќи на тоа дека имал врски.
Врски по други линии. Во превод - тоа што беше член на партија немаше ама апсолутно никаква врска со тоа што не го казнија.

Ти ме праша дали бил за Вмро, ти одговорив дека така е. И одма ти кажав дека тоа не е причината што не доби казна.
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
498
Поени од реакции
325
Jas koga bev sredno go gledav eden od klasot sekoj vtornik i cetvrtok si begase poslednite dva casa oti bil na trening za rakomet. Pa po nekoe vreme pocnav i jas da "odam na trening" :oleee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom