Најлуди и најочајнички "методи" за отсуство од училиште

  • Креатор на темата ¯\_(ツ)_/¯
  • Време на започнување
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Јас секогаш цела година ќе бидам мирен , и ќе имам на крај најмногу по 2 до 3 неоправдани , и на крај коа ќе дојдат писмени или тестови секогаш сум бегал .. !! пола од тие бегање сум ги оправдуел .. ! и секогаш на крај имам околу 8 или 9 неоправдани .. !! :D ама секако се зависи од класниот каков ти е .. ! има кај нас еден ми предава информатика и на едни им е класен и ако отсуствувале од час никако не им признава му носат белешки од доктор , родител доаѓа не бе ќе се кара со родителот ако треба .. ! и една година еден ученик знам му имаше донесено слика А4 ФОРМАТ . иначе на сликата беа ученикот и Матичниот доктор на ученикот сликани заедно .. !! :D
 
S

Stivie G

Гостин
во врска со ослободувањата добро ми одеше, кога ќе ми здосади веднаш одев кај професорот од кој треба да се ослободам и поцрвенував, и мислат дека имам температура и веднаш ме пуштат, на сите им беше чудно како ми успева ни јас самиот незнам, или втор изговор другарот ми е во болница, не сум му одел во посета а веќе лежи цела недела, и трет ме вика класната од основно за нешто итно сум и требал. За првото секогаш ми успевало но и другите 2 несмеам да ги потценам, имало и други начини но на овие се сеќаввам во моментот
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Кај мене класниот нема шанса да оправда само еден час, ако во еден ден имаш три или повеќе часови тогаш може да ти ги стави оправдани но мора родител да дојде да се потпише. (n) За ослободување увек ќе пробувате да се ослободите со мирен ученик, е сеа отпочеток пали ама натаму ...
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
ти удри другар ти два-три шамари (умерено) и станеш црвен..демек имаш температура одиш кај класната и што може да направи :)
исто може да кажеш дека те боли заб и имаш закажано на заболекар
ако инсистираш дека многу те боли ќе те пушти :)
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Пред една недела се играше кошарка Куманово-Работнички ... сеа како да се вадам од кај класната стомак - не ја бива,глава не ја бива 5ти час одговарам биологија а од 5 и 30 почнува натпреварот имам прв час математика и и велам на класната професорке татко ми ми закажал од 17 часот кај заболекар морам да одам а биологија имам последен ке ме ослободите ли ? вика немаш гајле само кажи и на професорката да не испадне дека бегаш викам добро доаѓа 4ти и гитла на утакмица ако и кажев ке ми кажеше остани да те испрашам имаш 10 минути :D
УЛТРАС ОД МЛАДИ ГОДИНИ ! :D
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Најјако беше класниот ко му рече на еден школски на крајот од годината "Колку пати умре бабати 4-5 пати до сега":ROFLMAO:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Пред една недела се играше кошарка Куманово-Работнички ... сеа како да се вадам од кај класната стомак - не ја бива,глава не ја бива 5ти час одговарам биологија а од 5 и 30 почнува натпреварот имам прв час математика и и велам на класната професорке татко ми ми закажал од 17 часот кај заболекар морам да одам а биологија имам последен ке ме ослободите ли ? вика немаш гајле само кажи и на професорката да не испадне дека бегаш викам добро доаѓа 4ти и гитла на утакмица ако и кажев ке ми кажеше остани да те испрашам имаш 10 минути :D
УЛТРАС ОД МЛАДИ ГОДИНИ ! :D
ужас..
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
- Татко ми е зафатен има работа, па јас треба баба ми да ја однесам на терапија во бањата.

Ова е врв што го имам слушнато .. Имало и многу други, ама ова ги фрла во сенка + УПАЛИ (believe it or not) !!
 

Pallatino

Батулец
Член од
29 декември 2011
Мислења
63
Поени од реакции
21
за разлика од некој овде шо баба му и дедо му ги умрел по сто пати, јас за ослободување од испетвење ги женев брачедиве, па после то внуце ми се родиле(од брачедиве) па после професорке брачед ми заминвит Австралија па да го попратам. Битно се од овде и секогаш функционира.
А нај јако за ослободвење беше еднаш дома испечатив слика од Гоце Делчев и појдов на класната со сликата и велам професорке да ојме до стаклара да ја урамиме, ќе ни затворет, и таја нормално можит. И цел клас се собравме и си заменавме, а понеделникот ко не праша зш цел клас заминавме и рековме дека биравме рамка за сите да ја бендисаме. Се изнасмеа и сите ни ги оправда :)
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Е ова беше врвот :
Го прашвит наставничкава: Кај беше завчера шо не дојде на школо?
Наставничке (од шо не знаеше шо да кажит само не знам од кај му текна) вчера ко излегов од дома на улицата имаше еден вир со вода многу голем и не можев да поминам и да дојдам на школо:ROFLMAO: .Буквално сите пагаа на земја од смеење
:pos::pos::pos:
 

Lord Macedon

Етнички жител на Кајгана
Член од
12 септември 2008
Мислења
135
Поени од реакции
21
Имам пролив
На баба резултатите да ги земам
Го испуштив превозот
и сл..
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.393
Поени од реакции
2.430
- Татко ми е зафатен има работа, па јас треба баба ми да ја однесам на терапија во бањата.

Ова е врв што го имам слушнато .. Имало и многу други, ама ова ги фрла во сенка + УПАЛИ (believe it or not) !!
Где си ти Геџо....Водио сам краву код бика..Па зар то није могао ваш отац да урадио....Могао је професорице али бик ќе боље
 

Kajgana Shop

На врв Bottom