Најлоши и најглупави филмови

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
2 Headed Shark Attack Најгуп, Најзабеган, Катастрофа од филм :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ејј, зошто Rubber во најлоши? Има милион пати полоши :) А овој не е ни лош, напротив.
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
50
Поени од реакции
34
Да се разбереме, The Room е "најдобриот" филм досега снимен.Од друга страна Death Bed: The Bed That Eats и The Clonus Horror се филмови кои стварно достигнуваат едно посебно ниво на глупавост. Можеби не се на оваа листа ама секогаш ќе има место за нив на листата за најглупави филмови...во моето срце.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да се разбереме, The Room е "најдобриот" филм досега снимен.Од друга страна Death Bed: The Bed That Eats и The Clonus Horror се филмови кои стварно достигнуваат едно посебно ниво на глупавост. Можеби не се на оваа листа ама секогаш ќе има место за нив на листата за најглупави филмови...во моето срце.
Па прочитај го само имево на првиов што го пиша и се е јасно.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Mega Shark vs Crocosaurus

Го начекав на Sci-Fi channel и од радозналост морав да го гледам до крај да видам дали може да стане полош :LOL:
Овој тип на филмови се викаат spoofs и се еден вид на пародија на успешни блокбастери, изобилуваат со лоша глума и лоши ефекти.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Scumbag Kaygana, ima forum so takva tema, 50 stranici and all.
Ni gi stava site guilty pleasures vo najlosi.

Rubber, Kaygana (forumot, tv) go odobruva, eve.. Drag me to Hell primer, bi bil prv na listata.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Сум гледал Sci-Fi филмови, ама филмов Skyline е тиња.
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365


Се мислев дали да го поставам филмов во оваа тема или во темата за препорака на филмови. Од една страна филмов е лесен, интересен за гледање од друга страна па е прилично доста глуп и во повеќе моменти чиста навреда за мозокот. Не знам на што сум, дали е филмов сатира на модерните глупи акциони филмови или па само е модерен глуп акционен филм. Филмов е дочекан на нож, кога е излезен и човек би помислил дека нема никакви квалитети филмов(има, малце се, батали тоа, нема). Филмов е инаку излезен во времето кога Вилис е на врвот на кариерата после филмот Умри Машки. Затоа и мислам дека му е дадено контрола врз сценариото(повеќето он го има напишано). Овој филм како и низа други снимени во раните деведесети од минатиот век можеле сигурно да му ја уништат кариерата на Вилис, се додека еден филмски гик му нема дадено улога на боксер за малку силуван од изроди во едно негово филмче кое е небитно за оваа рецензија при што кариерата му се враќа на трак(истиот гик е заслужен и за тоа што Траволта се уште глуми во мејнстрим филмови а не на ТВ филмови произведени од Халмарк;)).
Филмов е инаку полн со квалитетни актери коишто изгледа режисерот не знаел да им каже стоп со преглумувањето. Единствена светла точка се брканицата на автопат меѓу негатиците во коли и Вилис во болнички кревет и актерите Дени Ајело и Ричард Е. Грант.
Инаку Грант е единствениот што знае што прави во филмов и очигледно ужива во улогата на негативец. Првпат да видам актер толку возбуден заради улогата што ја глуми што возбудата се пренесува и на неговиот лик и постојано е насмеан. Не му ни замерувам на човекот, бидејки добива да изговара линии како на пример, What can I say, I am the villain и Hudson Hawk go boom book, he dead.

Исто тука Хорацио Кејн т.е. Дејвид Карузо ја игра најдобрата улога во животот:)pos:) негативец што не збори туку преку картичка си ги искажува мислите и се вика КитКат. Има уште тројца негативци кои се викаат Сникерс како и други Американси чоколади, и во секоја сцена кај што се, се прикажани како ги јадат чоколадите по кои се именувани. Product placement much или пак коментар на писателите на сценариото за тоа колку комерцијализмот е навлезен во нашите животи. You decide :X3:.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Оној со Шварценегер кога ќе биде труден - Junior, е тоа ти е срамотење за сите пари :facepalm: (ме мрзи да барам сега колку $ земал). Пoшто им текна сега една паметна идеја - да направат продолжение на друг филм со Шварценегер и ДеВито - Twins , само сега ќе дознале дека имаат трет брат-близнак што ќе го глуми Еди Марфи :giggle: , ја мислам боље да му направат продолжение на овој, сега може да направат ДеВито да биде труден.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Кажи нешто повеќе за филмов, ме заинтересира?
1. Катастрофа
2. Толку е глуп што е добар

Ако е второто, тогаш со задоволство. Од Yor навака ништо не сум гледал.
Греота е да го ставам во темава на најглупави филмови, ама чим го споменав предлог од мене за мазохистите на форум :unsure:
http://www.imdb.com/title/tt0084935/
 
G

_Ghost_

Гостин
Кажи нешто повеќе за филмов, ме заинтересира?
1. Катастрофа
2. Толку е глуп што е добар
Толку имам за работа деновиве, што и на емтиви шоуана би ги гледал.:)
На Алфа беше пуштено тв-то (сигурно цимеров гледал секси скриена камера :свиркам:) и почна овој и гледам добри женските па ај да видам што филм е. Ко видов, што да видам..:pos::pos::pos: Не знам само дали на заебанција е правен или некој мислел дека ќе успее :pos:
Не да е глуп, очајно глуп е, и уште не можам да си одговорам зошто цел го изгледав. Ама ако ништо друго, добро ме изнасмеаја некои сцени од што беа предебилни. Гледај го ако сакаш да се смееш.:D
 

LaraB

Шеф
Член од
13 декември 2011
Мислења
13
Поени од реакции
3
eden od polosite spored mene, horror - suspence film, The Last House On The Left,
nema nekoja jaka prikazna, ama (Y) za poslednata scena, glavata vo mikrobranova :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom