Најефтин супермаркет

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.768
Свинско и алкохол нема ни у Киппер маркетите, а пази голем број на Киппер маркети се наоѓаат и во доминантно каурски средини... Што ако имам Киппер маркет на пет метри пред мене, кога мора да пентрам 500 метра до некој друг маркет по пивце... :LOL:
Има решение и за тоа. Ако си мераклија на пивце ами направи си залиха за две три недели од едно гајбе или пак гајбе и пол...
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.132
Поени од реакции
549
Прегледај го приврзокот 346526Прегледај го приврзокот 346527

слушнав се умирало од свинско, еден куп извинувања небаре им спакувале солна киселина :D
Проблемот е што никој ништо не чита што пишува на производите и после цацко крив е...
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Член од
13 април 2021
Мислења
3.129
Поени од реакции
10.475
Итака одамна е фатена удолницата, барем рачките нека се вратат во употреба.
Прегледај го приврзокот 346515

Забрането пазарење со сопствени торби! Таков натпис имаат доста маркети. Ами да им го опрам секојден ќе давам по 15 денари за ќеса...

Следно што ќе биде забрането пазарење на лица што идаат со велосипеди што имаат корпа напред и багаж назад...
Во тинекс имаше многу убави платнени торби за пазарење и беа многу поевтини во однос на хартиените ќеси.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Свинско и алкохол нема ни у Киппер маркетите, а пази голем број на Киппер маркети се наоѓаат и во доминантно каурски средини... Што ако имам Киппер маркет на пет метри пред мене, кога мора да пентрам 500 метра до некој друг маркет по пивце... :LOL:
За некоја година и тој на 500 метра нема да има алкохол и свинско. После уште неколку години и тој на 1000 метра нема да има и со тек на време ќе се одвикнеш. За здравјето на народот им е, не за друго. :icon_lol:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.273
Поени од реакции
27.721

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.307
Поени од реакции
7.289
Свинско и алкохол нема ни у Киппер маркетите, а пази голем број на Киппер маркети се наоѓаат и во доминантно каурски средини... Што ако имам Киппер маркет на пет метри пред мене, кога мора да пентрам 500 метра до некој друг маркет по пивце... :LOL:
Ти каур си?
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Ти каур си?
Sekoj sto ne e musliman e kaur/gjaur, jas sum ateist btw ako tolku mnogu te interesira, poentata mi bese deka e stupidno da otvoras marketi vo kaurski/nemuslimanski sredini, a vo tie marketi da nema voopsto produkti od svinsko meso i alkoholni pijaloci. E sega za vo muslimanskite sredini ok neka si gi teraat tie nivni halal-standardi vo prehranbenata trgovija !
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Sekoj sto ne e musliman e kaur, poentata mi bese deka e stupidno da otvoras marketi vo kaurski sredini, a vo tie marketi da nema voopsto produkti od svinsko meso i alkoholni pijaloci. E sega za vo muslimanski sredini ok neka si gi teraat tie nivni halal-standardi vo prehranbenata trgovija !
Чудно е движењето на орките, во срединин кај што ги нема а се појави кипер маркет они доаѓаат од други средини само да пазар у тој маркет. Ваков феномен нема веројатно нигде у светов па ни у Дагетстан
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Чудно е движењето на орките, во срединин кај што ги нема а се појави кипер маркет они доаѓаат од други средини само да пазар у тој маркет. Ваков феномен нема веројатно нигде у светов па ни у Дагетстан
Парата сегде буши другар, албанците односно албанските бизнисмени се повеќе отвараат маркети и фирми во доминантно каурски/македонски средини... Од друга страна ниту еден македонец бизнисмен не ти отвара бизниси и не ти инвестира ни цент во албанските средини, факт !
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Парата сегде буши другар, албанците односно албанските бизнисмени се повеќе отвараат маркети и фирми во доминантно каурски/македонски средини... Од друга страна ниту еден македонец бизнисмен не ти отвара бизниси и не ти инвестира ни цент во албанските средини, факт !

Другар у каурска средина кипер во четврток навечер во 9 има 150-160 сметки на крај на смена колку долго ќе гура тој ?

1-2 год и толку му е. Никакви производи , суџуци и албански салами и нешто германско.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Другар у каурска средина кипер во четврток навечер во 9 има 150-160 сметки на крај на смена колку долго ќе гура тој ?

1-2 год и толку му е. Никакви производи , суџуци и албански салами и нешто германско.
Не се секирај, каурче ако треба и суџук ќе се научи да јаде.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Другар у каурска средина кипер во четврток навечер во 9 има 150-160 сметки на крај на смена колку долго ќе гура тој ?

1-2 год и толку му е. Никакви производи , суџуци и албански салами и нешто германско.
Па незнам колку ќе гура, ама со такви производи од типот на сарајевски суџуци не долго... :D
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
... Од друга страна ниту еден македонец бизнисмен не ти отвара бизниси и не ти инвестира ни цент во албанските средини, факт !
Ete Kam market imas vo albanska sredini I niz cela Zapadna MK, a isto I Zendolino od Stip planirase (mozno e veke I da e otvoren) market vo Tetovo...
Автоматски споено мислење:

Atva , lokalen lanec vo Kicevo e na Makedonec, Misa, isto lanec so marketi vo Struga (I Ohrid) e na Makedonec...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom