Најефтин супермаркет

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Najmalku 15 godini piljarata ja snabduva sipac
Ако гледаме така на работите дека албанци снабдуваат во Тетово на пазар да се каже може 98 проценти албански тезги се.

Да се продадеше Тинекс на некоја фирма ќе опаднеше во смисла некој производи немаше да бидат можеби присутни. Пример Кам и Стокомак немаат Nescafe Gold Espresso а Tinex и Vero имаат. Е со продажба на Тинекс можеби ќе им текне на други газди веќе да нема некој производи што до ден денес ги има.

Јас пазарувам во Vero, Tinex, Стокомак и во Kipper само затоа што ми е блиску и завршува работа за брзо по два или три артикли да се купи.
 
Последно уредено:
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Ако гледаме така на работите дека албанци снабдуваат во Тетово на пазар да се каже може 98 проценти албански тезги се.

Да се продадеше Тинекс на некоја фирма ќе опаднешр во смисла некој производи немаше да бидат можеби присутни. Пример Кам и Стокомак немаат Nescafe Gold Espresso а Tinex и Vero имаат. Е со продажба на Тинекс можеби ќе им текне веќе да нема некој производи што до ден денес ги има.

Јас пазарувам во Vero, Tinex, Стокомак и во Kipper само затоа што ми е блиску и завршуца работа за брзо по два или три артикли да се купи.
Јас само КАМ, Стокомак и Мере. Мере се најевтини ама некои производи им се лоши во квалитет.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Јас само КАМ, Стокомак и Мере. Мере се најевтини ама некои производи им се лоши во квалитет.
Во КАМ мајка ми го купува чоколадото Алпико за кога сака да прави торта.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Mere bev ednas I se mi licese katastrofa. Sto, primer, sega e Interesno vo Mere?
Па многу евтини работи има, само проблемот е дека глупаците месото го ладат во просторија, а не во фрижидери. И внатре кога ќе влезеш во таа просторијата, побрзо земи ги реквизитите, ќе се смрзнеш! :facepalm:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.894
Поени од реакции
10.517
Mere bev ednas I se mi licese katastrofa. Sto, primer, sega e Interesno vo Mere?
Исто и јас ма да имаат сувомеснато добро, кога бев земав пршута на златиборац ми се чини некои 65ден 100гр ама не беше фул брендирана туку само налепница со датум тежина и производител и апетисаните им беа значително поефтини
Предпоставувам утепани се со избор ради санкциите русиве па мораат да крпат со роба
Автоматски споено мислење:

Ако гледаме така на работите дека албанци снабдуваат во Тетово на пазар да се каже може 98 проценти албански тезги се.

Да се продадеше Тинекс на некоја фирма ќе опаднеше во смисла некој производи немаше да бидат можеби присутни. Пример Кам и Стокомак немаат Nescafe Gold Espresso а Tinex и Vero имаат. Е со продажба на Тинекс можеби ќе им текне на други газди веќе да нема некој производи што до ден денес ги има.

Јас пазарувам во Vero, Tinex, Стокомак и во Kipper само затоа што ми е блиску и завршува работа за брзо по два или три артикли да се купи.
Конкретно ако вивафреш ги купеше тинекс воопшто немаше да ти фали нешто, ги имаат сите брендови и алкохол и свинско
Било кој да се одлучи да го купи тинекс не верувам дека ке ги направи дисконти и да вртат роба само на одредени брендови
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.127
Поени од реакции
2.765
Итака одамна е фатена удолницата, барем рачките нека се вратат во употреба.
tinex.jpg

Забрането пазарење со сопствени торби! Таков натпис имаат доста маркети. Ами да им го опрам секојден ќе давам по 15 денари за ќеса...

Следно што ќе биде забрането пазарење на лица што идаат со велосипеди што имаат корпа напред и багаж назад...
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Итака одамна е фатена удолницата, барем рачките нека се вратат во употреба.
Прегледај го приврзокот 346515

Забрането пазарење со сопствени торби! Таков натпис имаат доста маркети. Ами да им го опрам секојден ќе давам по 15 денари за ќеса...

Следно што ќе биде забрането пазарење на лица што идаат со велосипеди што имаат корпа напред и багаж назад...
За инает не им одете сите и ќе се предомислат.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.127
Поени од реакции
2.765
каде ова го имало да не можеш да пазариш со своја торба? никој ништо не ми рекол до сега.
Види вака во познатите маркети како што се КАМ, Стокомак, Тинекс, Веро тоа го нема ама го има во некои од локалните маркети. Абе на ѕидот имаат лист со натпис „ЗАБРАНЕТО ПАЗАРЕЊЕ СО СОПСТВЕНИ ТОРБИ“. Досега јас тоа го имам видено во едно 4-5 маркети. И тоа уште пред 15 години. Ти аман досега не си ја заприметил таа ситуација?

Тоа ти е исто ко во стовариште за градежни материјали да имаат натпис забрането пазарење со коли што имаат приколки или пак забрането пазарење со сопствен камион...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Види вака во познатите маркети како што се КАМ, Стокомак, Тинекс, Веро тоа го нема ама го има во некои од локалните маркети. Абе на ѕидот имаат лист со натпис „ЗАБРАНЕТО ПАЗАРЕЊЕ СО СОПСТВЕНИ ТОРБИ“. Досега јас тоа го имам видено во едно 4-5 маркети. И тоа уште пред 15 години. Ти аман досега не си ја заприметил таа ситуација?

Тоа ти е исто ко во стовариште за градежни материјали да имаат натпис забрането пазарење со коли што имаат приколки или пак забрането пазарење со сопствен камион...
не сум заприметил. Ако те уценува не му иди и готово, бар сега има маркети на секој чекор и не си ограничен у самопослуга што ќе ти дадат.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.127
Поени од реакции
2.765
не сум заприметил. Ако те уценува не му иди и готово, бар сега има маркети на секој чекор и не си ограничен у самопослуга што ќе ти дадат.
За овошје/зеленчук/јатки наместо да идеш по маркети оди си на пазар.

Кога ќе пазариш кога ќе бидеш редовен муштерија долг период кај едно 2-3 тезгаџии самите ќе ти даваат попуст и нешто ќе ти даваат гратис дури и производ ќе ти дадат што не сакаш да го купиш. Ќе ти речат ова ти е од мене. Ете тоа е моето искуство...

На пазар можеш да се ценкаш за цените, ама по маркетите/супермаркетите не можеш... Се до грам/милиграм ти го рачунаат. Ете тоа е предноста...

А и на пазар не наплаќаат 15 денари за ќеса...
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
ke ima, odma do alkoholot :D
Свинско и алкохол нема ни у Киппер маркетите, а пази голем број на Киппер маркети се наоѓаат и во доминантно каурски средини... Што ако имам Киппер маркет на пет метри пред мене, кога мора да пентрам 500 метра до некој друг маркет по пивце... :LOL:
 
Ф

Флеш

Гостин
Хартиените ќеси у Жито за пенис не ги бива ... Ги наплаќаат скупо, не можат ни 300 грама да издржат ... Ручките ко тоалетна хартија издржливост на ниво има на кинење .... Иди у кипер,иди у локална,ма бајо за иста цена поквалитетни .....


Утепани од профитерство ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom