Најекономично греење и ладење

Член од
18 април 2014
Мислења
373
Поени од реакции
678
Форумот постои уште ти кога не ни веруваше дека со клими може да се згрее...Ако се вратиш од почеток но нема пошто ти е полесно да копаш по негативни работи од други форуми,ќе научиш што е Вивакс Geyi i наследникот Gexi па види само колку позитивни искуства има...Имаа и еден @Sass кој спиредува Вивакс Гехи со Тошиба Сузуми 16 прочитај малку..Тоа шти ти го вреѓаш постои одамна,да ти ги набројам членовите со позитивни искуства, да ти ги набројам позитивните критики за тоа што ти го вреѓаш?!Јас кога купував вториот пат читав од почеток немаше вакви непотребни расправии тогаш немаше вреѓање,имаше совети и искуства!!Земи читни малку!!Читаш она што сакш да го прочиташ!!!Јас се греам со таа клима 3та година издржа во најладниот период на -20 и кусур!!!И со мало дете сум,мислиш дека ако не грееше јас ќе лажам?! Па и јас ќе ја отепав од вреѓање!!Виваксот не чинеше го сменив, ако не се погодеше и Хансот ќе барав друго решение немаше да мрзнам!!!
Друже не ми пишувај поезија.
Еве ти реално искуство

-6 и 16C со Хансол 33m2. Најбољи нема што. Она говедо да го видам што ме убедуваше дека ќе загрее и со не толку добра изолација. А можда е и дефектна ми ја увалија затоа е на попуст. 37.000 ден waste of money.

дајте број да земам метар дрва
Ова е 10 то негативно искуство овие 20-30 дена.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Форумот постои уште ти кога не ни веруваше дека со клими може да се згрее...Ако се вратиш од почеток но нема пошто ти е полесно да копаш по негативни работи од други форуми,ќе научиш што е Вивакс Geyi i наследникот Gexi па види само колку позитивни искуства има...Имаа и еден @Sass кој спиредува Вивакс Гехи со Тошиба Сузуми 16 прочитај малку..Тоа шти ти го вреѓаш постои одамна,да ти ги набројам членовите со позитивни искуства, да ти ги набројам позитивните критики за тоа што ти го вреѓаш?!Јас кога купував вториот пат читав од почеток немаше вакви непотребни расправии тогаш немаше вреѓање,имаше совети и искуства!!Земи читни малку!!Читаш она што сакш да го прочиташ!!!Јас се греам со таа клима 3та година издржа во најладниот период на -20 и кусур!!!И со мало дете сум,мислиш дека ако не грееше јас ќе лажам?! Па и јас ќе ја отепав од вреѓање!!Виваксот не чинеше го сменив, ако не се погодеше и Хансот ќе барав друго решение немаше да мрзнам!!!
Јас сум на форумов практички од самиот почеток, досега од Хансолот има 3(три) јасно изјаснети корисници кои се задоволни со него! Не ги земам во предвид продавачите на Гри, дури и вистина да им се погодени климите по сите закони они не се меродавни корисници.
Форумот си идеше по свој тек се додека кланот не почна да го силува рестото од учесниците во него! Јасно со обилна помош на одреден(и) модератор(и)! Од тогаш тргна војната и антагонизмот кон кланот. Сега дури и да се стварно задоволни луѓето со некој грее производ, сите веќе со сомнеж гледаат на нивните постови.
Кога еднаш ќе се рече бесно, си останува бесно за навек...
Јас еве искрено ти верувам на твоите лични искуства, не се вреѓај, тоа што не ти веруваат на тебе не е твоја вина, ниту на твојата клима!
Од друга страна не ги разбирам членовите на кланот, па не живеат они од членството на форумот, туку од обични купувачи кои гледаат да е поефтино и што ќе каже продавачот или монтерот!
П.С. Мојот комшија со неговата Тошиба, се покажа типичен мак.потрошувач! Прво зема една супер јака клима на своја рака, наместо две помали како што го советував, иако јас му бев изворот на инфо за греење со инвертер. Второ ја монтира на балкон каде закосениот кров не овозможување нормална работа на надворешната единица, по негови кажувања за деноноќие имал вода од дефрости околу 40-50 литри. Викна мајстори да ја преместат, нормално без да се посоветува со паталец:cenzura:, му ја акнаа надворешната единица на метроипол од зимзелена смрека, пак си го кружи истиот воздух пак е без можност за нормална работа на надворешната. Абре македонче.....
 
Последно уредено:
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.497
Поени од реакции
2.787
-6 и 16C со Хансол 33m2. Најбољи нема што. Она говедо да го видам што ме убедуваше дека ќе загрее и со не толку добра изолација. А можда е и дефектна ми ја увалија затоа е на попуст. 37.000 ден waste of money.

дајте број да земам метар дрва
Zemete izolirajte go prostorot.
Klimata raboti postojano, ili ja uklucuvas po potreba ?
Друже не ми пишувај поезија.
Еве ти реално искуство



Ова е 10 то негативно искуство овие 20-30 дена.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jasno e deka tebe ti preci GREE i gledas na sekakov mozen nacin da go degradiras.
Nema kako da ti uspeat manipulativnite postovi, nitu kaj Amber, nitu pa kaj Hansol. Dva top modeli na GREE , dokazani ...specijalno Hansolot.
 
Член од
7 декември 2015
Мислења
195
Поени од реакции
544
Друже не ми пишувај поезија.
Еве ти реално искуство



Ова е 10 то негативно искуство овие 20-30 дена.


Sent from my iPhone using Tapatalk
@Knopix е еден кој се жали..ако множиш по 10 ќе дојдат 10души..Од вакви исунуации почнаа и на другиот форум да не те рецкаат...@Petna кажа дека има големи загуби и не се жалеше на 2та клима која му е заменета!!
Во Битола е -10 со 22на ifeel i auto си одржува 22c кај мене..Најавуваа -21 се надевам дека нема да бидам 11кој ќе се жали! Сашш има 2хансоли од Вивакс,стрелец 80 исто хансол вивакс,огледало огледало исто,даре гв исто ама кој да чита...Се чита само лошото и ако некој се жали..На еден му се расипа вентилатор од Тошиба даисекаи..и сега ако бидам како тебе ќе речам дека врвниот модел на тошиба не чини!!! Ми се смачи од вреѓање темава мислев без Климе ќе биди порает, ама грешка сум бил..
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
-6 и 16C со Хансол 33m2. Најбољи нема што. Она говедо да го видам што ме убедуваше дека ќе загрее и со не толку добра изолација. А можда е и дефектна ми ја увалија затоа е на попуст. 37.000 ден waste of money.

дајте број да земам метар дрва
Што грееше?
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.850
-7,5 vo Ohrid momentalno mereno so termometar.
ама не е можно... само да се кукало!?;) Читаш, 22 часот Охрид -2*С
upload_2019-1-5_21-52-33.png
:):):)
овие се дефинитивно најмрднати!
еве за СК велат исто -2...
upload_2019-1-5_21-55-33.png
јбг! Ама и AccuWeather ја утнаа прогнозата... повеќе погоди Славче стружанецот од 1ТВ... ;)... тоа е, ладен талас од север.... до среда! (Ама до идната!)
Да не ја забораваме предминатата...
 
Последно уредено:
D

Deleted member 95595

Гостин
ама не е можно... само да се кукало!?;) Читаш, 22 часот Охрид -2*С
Прегледај го приврзокот 202535
:):):)
овие се дефинитивно најмрднати!
еве за СК велат исто -2...
Прегледај го приврзокот 202537
јбг! Ама и AccuWeather ја утнаа прогнозата... повеќе погоди Славче стружанецот од 1ТВ... ;)... тоа е ладен талас од север, до среда!
Да не ја забораваме предминатата...
Slavco e najjakiot meteorolog vo Makedonija. Chovekot dosega nema neshto da pogreshil.
 
Член од
1 ноември 2013
Мислења
616
Поени од реакции
529
cisto muabetov so nadvoreshnive temperaturi.. Na Accuweather pishuva - 2 vi Ohrid, a kaj mene kaj shti zivean oo termometar e - 5,5.
ако гледам јас на accuweather колку е ќе треба моето Нео да го пријавам за гинисов рекорд во греење :D
bandicam 2019-01-05 23-04-38-339.jpg
IMG_20190105_225757.jpg [DOUBLEPOST=1546726628][/DOUBLEPOST]
-7,5 vo Ohrid momentalno mereno so termometar.
јак термометар имаш изгледа
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2018
Мислења
203
Поени од реакции
199
Битола, термометар на втор спрат, надвор од прозор -9.1.

СФ50 поставена 26 степени, фан на 3, на 6 метри од климата 25 степени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom