Најекономично греење и ладење

D

Deleted member 95595

Гостин
Овде те заебал продавачот!

Овде не те заебал продавачот..Два поста две контрадикторности?!
I dvete se vistiniti, iako deluvaat kontradiktorno. Od edna strana jas se zaebav, zoshto ne istraziv ushte povekje za kukjata moja i shto neinformiran vlegov vo kupuvanje klimi i shto se vodev od poznatata laichka maksima "3,5ka za do 35m2", a od druga strana krivica ima prodavachot zoshto ima firma koja se bavi so energetska efikasnost, a osven shto dojde na kafe doma ednash i prasha dve-tri prashanja od tipot "na tavan sho imas klaeno" i "kolku kvadrati ti e spalnata" ne se pozanimava mnogu podetalno da ja ispita kukjava. A tuka e rabotata shto mi prodade poslaba klima koga mozese da mi ja prodade na primer SF35kata mesto WN35kata koja dava 500W povekje a -10 zoshto znaeshe deka bev vo moznost da doplatam za cenovnata razlika ama ete, valjda ne mu tekna ili ne znaeshe za ova.[DOUBLEPOST=1547319988][/DOUBLEPOST]
Клима inventor,амерички бренд, незнам дали е 5ка или 5 иполка незнае кумов да ми каже грее 96 м2,наместена е на 27 степени и работи веќе 3 месеци без да ја угаснат.Куќава е саглам загреана.
Екс mikja
slikni ja klimata da ja vidime taa 5,5ka 97m2 shto gree. Bravo ako e taka, neka go shirit muabetot za sho pojke lugje da pochnat na klimi da se great.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Тоа е и поентата на една клима, кога е соодветна на просторот.
Можда затоа што е отворен простор,цели 65м2[DOUBLEPOST=1547320102][/DOUBLEPOST] 20190112_200735.jpg
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.434
Поени од реакции
2.721
Клима inventor,амерички бренд, незнам дали е 5ка или 5 иполка незнае кумов да ми каже грее 96 м2,наместена е на 27 степени и работи веќе 3 месеци без да ја угаснат.Куќава е саглам загреана.
Екс mikja
Kakvi gluposti se covek nema da procita na forumov, Inventor bil americki brend.....hahahhaha.
Grcka firma si napravila svoj brend i ja krstila Inventor, CITAJTE MALCE PRED DA SE IZGLUPIRATE.
Zaradi vakvi strucnjaci korisnicite patat.

https://www.inventorairconditioner.com/about-inventor/history-detailed

Vo ist kos moze da gi stavite site ovie: VIVAX , C&H, SINCLAIR, TESLA, VOX, HYUNDAI.....
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Kakvi gluposti se covek nema da procita na forumov, Inventor bil americki brend.....hahahhaha.
Grcka firma si napravila svoj brend i ja krstila Inventor, CITAJTE MALCE PRED DA SE IZGLUPIRATE.
Zaradi vakvi strucnjaci korisnicite patat.

https://www.inventorairconditioner.com/about-inventor/history-detailed

Vo ist kos moze da gi stavite site ovie: VIVAX , C&H, SINCLAIR, TESLA, VOX, HYUNDAI.....
Другар кур го боли каков бренд е.Така му кажале.Плаќаше парно на струја индивидуално 18.000 а сега плаќа у најладното 8.000 Тоа што му кажале дека е амерички бренд ми го кажа па го споделив.Мислам како ти е смешно дека го излажале незнам само.А и што менува тоа?[DOUBLEPOST=1547321160][/DOUBLEPOST]Со монтажа платил 48.000 за климава
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.434
Поени од реакции
2.721
Другар кур го боли каков бренд е.Така му кажале.Плаќаше парно на струја индивидуално 18.000 а сега плаќа у најладното 8.000 Тоа што му кажале дека е амерички бренд ми го кажа па го споделив.Мислам како ти е смешно дека го излажале незнам само.А и што менува тоа?[DOUBLEPOST=1547321160][/DOUBLEPOST]Со монтажа платил 48.000 за климава
Neznam sto go boli, a i n me interesera. Ako nego go izlazale, pa toj tebe te izlazal...neznaci deka treba i drugi da se lazat. ZATOA CITAJTE PRED DA TRESETE ZELENI.
 
Член од
23 јануари 2015
Мислења
84
Поени од реакции
82
Другар кур го боли каков бренд е.Така му кажале.Плаќаше парно на струја индивидуално 18.000 а сега плаќа у најладното 8.000 Тоа што му кажале дека е амерички бренд ми го кажа па го споделив.Мислам како ти е смешно дека го излажале незнам само.А и што менува тоа?[DOUBLEPOST=1547321160][/DOUBLEPOST]Со монтажа платил 48.000 за климава
https://www.krusel.mk/inventor-life-l3vi-18-ion-l3vo-18-klimatizer-inverter
На работа имаме inventor клими, и генерално засега се покажаа ОК. Инаку тоа е "јужно македонски" те грчки трговски ОЕМ бренд за климатизација
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Neznam sto go boli, a i n me interesera. Ako nego go izlazale, pa toj tebe te izlazal...neznaci deka treba i drugi da se lazat. ZATOA CITAJTE PRED DA TRESETE ZELENI.
Немаше воопшто да споделам за ова,ама оној пат кога не ми поверувавте дека со вивакс он оф 3.5 греам 50м2 и тоа седам по кратки ракави глупо ми падна.И на крај памет не ми да убедам некого да се грее на клима,нити имам потреба да се едуцирам.Знаете сите доволно и ке ме поправите[DOUBLEPOST=1547321656][/DOUBLEPOST]
Пред две сезони е купена.и тоа со попуст
 
Член од
23 јануари 2015
Мислења
84
Поени од реакции
82
Немаше воопшто да споделам за ова,ама оној пат кога не ми поверувавте дека со вивакс он оф 3.5 греам 50м2 и тоа седам по кратки ракави глупо ми падна.И на крај памет не ми да убедам некого да се грее на клима,нити имам потреба да се едуцирам.Знаете сите доволно и ке ме поправите[DOUBLEPOST=1547321656][/DOUBLEPOST]
Пред две сезони е купена.и тоа со попуст
L3 e претходна те постара генерација, сега ги обележуваат со L4
http://jivi.mk/index.php?route=product/category&path=217_224
 
Член од
2 октомври 2017
Мислења
145
Поени од реакции
271
Можда затоа што е отворен простор,цели 65м2[DOUBLEPOST=1547320102][/DOUBLEPOST]Прегледај го приврзокот 202943
Ako e otvoreniot prostor 65m2 togash drugite 32m2 se posebna soba? Kolku e temperaturata me interesira tamu? Ovaa klima spored nalepnicata e so max 800m3 izduv kako so vidov, a kaj mene so 1200m3 I sega spored nekoja logika treba mojava da mozi negde da ne preteram ama 120m2 da zagreva. Jas do tolku vo ova neveruvam ama bash me interesira koj model e da pobaram servisno pa bash da istrazam za kakva klima se raboti. Pa ako mozi da kazish za koj model se raboti
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Ako e otvoreniot prostor 65m2 togash drugite 32m2 se posebna soba? Kolku e temperaturata me interesira tamu? Ovaa klima spored nalepnicata e so max 800m3 izduv, a kaj mene so 1200m3 kako so vidov I sega spored nekoja logika treba mojava da mozi negde da ne preteram ama 120m2 da zagreva. Jas do tolku vo ova neveruvam ama bash me interesira koj model e da pobaram servisno pa bash da istrazam za kakva klima se raboti. Pa ako mozi da kazish za koj model se raboti
Спална,бања и вц се преостанатите простории.У дневнава со трпезарија и кујна не се диши,а другите простории му биле нијанса поладни.[DOUBLEPOST=1547323026][/DOUBLEPOST]
Ako e otvoreniot prostor 65m2 togash drugite 32m2 se posebna soba? Kolku e temperaturata me interesira tamu? Ovaa klima spored nalepnicata e so max 800m3 izduv, a kaj mene so 1200m3 kako so vidov I sega spored nekoja logika treba mojava da mozi negde da ne preteram ama 120m2 da zagreva. Jas do tolku vo ova neveruvam ama bash me interesira koj model e da pobaram servisno pa bash da istrazam za kakva klima se raboti. Pa ako mozi da kazish za koj model se raboti
Абе другар сликав налепницата во претходниот пост
 
Член од
18 декември 2018
Мислења
98
Поени од реакции
91
Овде те заебал продавачот!

Овде не те заебал продавачот..Два поста две контрадикторности?![DOUBLEPOST=1547319428][/DOUBLEPOST]
Wow и Вивакс има еуроБент!Да го видиме целиот шо скратен скриншот...
Ако Стрелец е продавач на Грее,Ти си дефинитивно на Вивакс!
Немам ништо против Грее ниту против кој било прозводител на клими, со Вивакс имам негативно искуство..
Ама затоа на карти знам да гледам без разлика дали играш со отворени или затворени карти!
Tu Strelec me otkri te biva znaci tolku te biva so mislis deka na eskimite sneg mozes da im prodades da Vivax dilam preku mene 10 posto rabat a za shitkaci- prodavaci specijalen 20 posto rabat da kupite i vie po eden Vivax se smrznavte doma so tie vasite sto ne great da se za Gree te malku ladna i dolga e zimava:D
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.434
Поени од реакции
2.721
Tu Strelec me otkri te biva znaci tolku te biva so mislis deka na eskimite sneg mozes da im prodades da Vivax dilam preku mene 10 posto rabat a za shitkaci- prodavaci specijalen 20 posto rabat da kupite i vie po eden Vivax se smrznavte doma so tie vasite sto ne great da se za Gree te malku ladna i dolga e zimava:D
VIVAX poleka stanuva minato so klimite, GREE veke ne gi esapi pa barat podrska malce na forumov....hahahah. Kasno e veke.[DOUBLEPOST=1547323982][/DOUBLEPOST]
Немаше воопшто да споделам за ова,ама оној пат кога не ми поверувавте дека со вивакс он оф 3.5 греам 50м2 и тоа седам по кратки ракави глупо ми падна.И на крај памет не ми да убедам некого да се грее на клима,нити имам потреба да се едуцирам.Знаете сите доволно и ке ме поправите[DOUBLEPOST=1547321656][/DOUBLEPOST]
Пред две сезони е купена.и тоа со попуст
Sreka tvoja sto Vivaxot sto go imas e proizveden vo GREE. So sreka da te gree i ponatamu.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom