Најекономично греење и ладење

Член од
7 јануари 2015
Мислења
941
Поени од реакции
620
Може ли некој да ми каже како се вклучува ECO функцијата со овој модел на далечинско. Се работи за Vivax Aeri.
Со постар модел на далечинско може, но со новото не знам како да вклучам ECO


Sent from my phone using Tapatalk
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.196
Поени од реакции
5.107
Може ли некој да ми каже како се вклучува ECO функцијата со овој модел на далечинско. Се работи за Vivax Aeri.
Со постар модел на далечинско може, но со новото не знам како да вклучам ECO


Sent from my phone using Tapatalk
STISNI NA SET POSLE NA STRELKITE KOGA KE SE POJAVI EKO NA DISPLAY-OT NA DALECINSKO STISNI OK
 
Член од
19 септември 2022
Мислења
235
Поени од реакции
322
Decki mi ja davaat ovaa Klima za 100€ shto vikate dali e ok ?
Mi treba skoro samo za ladenje

Podetalni podatoci najdov ovde

Прегледај го приврзокот 421950

Прегледај го приврзокот 421951
Добра е климата. Јапанка за 100 евра ако е исправна земај ја. И плус инвертер е работна темп -15
Еве некои информации ти најдов.
20240629_214222.jpg 20240629_214452.jpg
20240629_214635.jpg 20240629_214709.jpg
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.333
Поени од реакции
6.785
Добра е климата. Јапанка за 100 евра ако е исправна земај ја. И плус инвертер е работна темп -15
Еве некои информации ти најдов.
Прегледај го приврзокот 421964Прегледај го приврзокот 421965
Прегледај го приврзокот 421966Прегледај го приврзокот 421967
Gazdata sega mi napisha "Das Gerät war 2018 bis 2021 in Betrieb "

Znaci samo 3 godini ima raboteno. A kako shto e klimava ovde vo sporedba so Mk mu doajga kako edna godina.
Sega ushte se cenkam bara ushte nekoe evro povejche zaradi cefkite od freonot.
 
Член од
19 септември 2022
Мислења
235
Поени од реакции
322
Gazdata sega mi napisha "Das Gerät war 2018 bis 2021 in Betrieb "

Znaci samo 3 godini ima raboteno. A kako shto e klimava ovde vo sporedba so Mk mu doajga kako edna godina.
Sega ushte se cenkam bara ushte nekoe evro povejche zaradi cefkite od freonot.
Не ти требат цевките.
Ќе си викниш некој да ти ја монтира и ќе ти клај нови цевки со нова изолација на нив.
А и нема да ти монтираат со стари цевки, ќе ти речат нема гаранција можда ќе пушта фреон...
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.333
Поени од реакции
6.785
Не ти требат цевките.
Ќе си викниш некој да ти ја монтира и ќе ти клај нови цевки со нова изолација на нив.
А и нема да ти монтираат со стари цевки, ќе ти речат нема гаранција можда ќе пушта фреон...
Abe sam ce si ja montiram!
Ovde koshta 500€ montazha
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.546
Поени од реакции
7.310
Добра е климата. Јапанка за 100 евра
Не го лажи за Јапан, моделчево е произведено во P.R.C убаво си пишува(ти го заокружив со црвено) а тоа ПРЦ не е ваш општина у Јапан како што го наведуваш и ја тераш водата на твоја воденица туку значи People Republic of China што е далеку од Јапонија :)
Али видиш има и друго видување на ова со што би требало да се сложиш, а тоа е дека и у P.R.C знаат да направат квалитетна клима штом оваа истерала долго ;)
IMG_20240629_231042.jpg
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.333
Поени од реакции
6.785
Не го лажи за Јапан, моделчево е произведено во P.R.C убаво си пишува(ти го заокружив со црвено) а тоа ПРЦ не е ваш општина у Јапан како што го наведуваш и ја тераш водата на твоја воденица туку значи People Republic of China што е далеку од Јапонија :)
Али видиш има и друго видување на ова со што би требало да се сложиш, а тоа е дека и у P.R.C знаат да направат квалитетна клима штом оваа истерала долго ;)
Прегледај го приврзокот 421974
Ne menuva nishto kade e sklopuvana. Bitno bese dali e kvalitetna i ekonomichna.
 
Член од
20 јануари 2023
Мислења
344
Поени од реакции
446
Klima montirana pred pola godina, dvata odvodi vo eden (odi nadvor). Ova stanalo voobicaena praksa kaj monterive toa bez da im se naglasuva, ili ... ?
 
Член од
18 август 2015
Мислења
213
Поени од реакции
419
Не го лажи за Јапан, моделчево е произведено во P.R.C убаво си пишува(ти го заокружив со црвено) а тоа ПРЦ не е ваш општина у Јапан како што го наведуваш и ја тераш водата на твоја воденица туку значи People Republic of China што е далеку од Јапонија :)
Али видиш има и друго видување на ова со што би требало да се сложиш, а тоа е дека и у P.R.C знаат да направат квалитетна клима штом оваа истерала долго ;)
Прегледај го приврзокот 421974
Пак во ист стил. Доста манипулираш. Одличен модел на клима од јапонскиот производител Fujitsu. Покрај што имам Fujitsu ASYG 12 LUCA во ноември месец ќе наполни цели 10 години, имам ист модел само 2 KW или поточно Fujitsu ASYG 07 LMCA. Одлично работи еве веќе 9 година.Strelec како не ти здосади со исти марифетлуци да манипулираш и да ги доведуваш луѓето во неодоумница и заблуда????? Во секој случај поздрав до тебе.
 
Член од
16 ноември 2011
Мислења
222
Поени од реакции
67
Имам клима Panasonic inverter од пред 20 год. Скоро и да не ја користам. Пред некој ден ја пуштив на ладно, работеше скоро цел ден и потоа не ја користев. Денеска ја уклучив и се осеќа смрдеа како на мрша. Разбирам дека е од конденсот што се створил пред некој ден заедно со нечистотиите се ствара некоја мувла во внатрешната единица. Дали постои можност со опцијата Dry mode, да се исуши таа мувла во внатрешната единица што би дошло нешто како selfcleaning?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom