Најдобри приватни мобилари?

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
280
Поени од реакции
58
Јас да ги пофалам Мобеликс (кисела вода) одлицно искуство до сега ( 4-5 телефони земени)
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.479
Поени од реакции
1.250
Некој да каже Моби Смарт во Аеродром дали е добра мобилара?
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
747
Поени од реакции
350
Постои ли некаде у Скопје сервис којшто има екран за Samsung s6 gold? :)
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.162
Поени од реакции
30.718
Mobelix - најдобро искуство. До сега земени 10-тина телефони, почитуваат гаранција, имаат човечки однос и супер цени.

MobilPorto - најлошо искуство. Ми шитнаа S7 Edge со сериски број кој не го препознава Samsung (непостоечки) и кој се разликуваше од софтверот во телефонот и задниот дел на телефонот. По 30 минути користење ми се појави Security Warning и по рестарт телефонот се заклучи и не се подигнуваше. Иако одма им се јавив и им го донесов следното утро - не сакаа да ми го сменат, ниту да ми вратат пари. Наместо тоа, ме набедуваа дека јас сум го флешувал, сум го рутирал, не знам што... По 2 часа расправање, закани за инспекции и тн. - конечно попуштија и ми дадоа друг телефон.
 
Член од
3 април 2017
Мислења
36
Поени од реакции
7
Niko fon nekoe iskustvo? Sakam iphone da kupam od tamu dali se poskapi od drugite nekoe mislenje
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.732
Поени од реакции
3.310
Имав со АјБутик лошо искуство. Имам Ајфон 6. Ми се скрши стакленцето. Побарав на интернет каде има најповолно и најквалитетно да се смени. И ги видов АјБутик. Го однесов, ми го сменија само стакленцето.
И сега кога ќе го стиснеш дисплејот одозгора како да остава дамка (само кога го стискаш). Демек имале машина за лепење стакленца. Катастрофа невидена. Од стакленцето до дисплејот има разлика 1 см. Откако го земав телефонот бојата на дисплејот не ми е како што е оргиналната боја. Се пожалив и ми рекоа дека само стакленце е менувано.
Можно е да ми го земале оргиналниот дисплеј и да го замениле со нивни неоргинал. А го однесов само за стакленце, нели дека е поефтино само стакленце да сменам.

Никогаш више во АјБутик. Мизерија!
АјБутик = АјШит!
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
127
Поени од реакции
16
Прекинав да купувам мобилни телефони од мобилари. Или на договор од оператор или од Сет или Нептун. За Самсунг само операторите, Сет и Нептун се овластени, се останато е "жими мајка".
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.202
Поени од реакции
13.947
Прекинав да купувам мобилни телефони од мобилари. Или на договор од оператор или од Сет или Нептун. За Самсунг само операторите, Сет и Нептун се овластени, се останато е "жими мајка".
сет ми шитнаа еднаш фаличен таблет пред едно 3 години што се рестартира секои 10 минути вратен и тоа од некој друг, па јас морав да го враќам пак, тие немој да мислиш дека се светци.
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
127
Поени од реакции
16
сет ми шитнаа еднаш фаличен таблет пред едно 3 години што се рестартира секои 10 минути вратен и тоа од некој друг, па јас морав да го враќам пак, тие немој да мислиш дека се светци.
И јас добив фаличен S8 од нив, го купив во петок, приметив во сабота дека имаше проблем, па во понеделник веднаш го заменив за нов. Како и да е, кога го купуваш од мобилара имаш 1 година гаранција од нив, вака имаш 2 години гаранција од овластен сервис. На пример наградната игра што беше самсунг наградува, IMEI бројот на телефон купен од мобилара не го препознава на страната.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
1.522
Поени од реакции
2.038
@krale едно прашање, имам Самсунг Галакси С3 и Самсунг Галакси А5 2017 со пукнати екрани. Според тоа што можам да видам, екранот е океј и на двата уреди, само стаклото е скршено.

Дали менувате само стакло, или треба цел екран? И што е попрепорачливо?

Исто така, колку би чинела промената и за двата уреди?

Ти благодарам.
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
@krale едно прашање, имам Самсунг Галакси С3 и Самсунг Галакси А5 2017 со пукнати екрани. Според тоа што можам да видам, екранот е океј и на двата уреди, само стаклото е скршено.

Дали менувате само стакло, или треба цел екран? И што е попрепорачливо?

Исто така, колку би чинела промената и за двата уреди?

Ти благодарам.
Mоже и кај двата стакло, пиши ми на лична порака или помини...
 
На врв Bottom