Најдобри приватни мобилари?

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Имам едно прашање дали телефоните од mobelix се нови или половни.Оти гледам на пример Samsung S6 е доста поефтин во mobelix отколку од телеком да го земеш на пример или Нептун таму е по 34 000 а ваму е 25 000.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Имам едно прашање дали телефоните од mobelix се нови или половни.Оти гледам на пример Samsung S6 е доста поефтин во mobelix отколку од телеком да го земеш на пример или Нептун таму е по 34 000 а ваму е 25 000.
Се разбира дека се нови ... во мобиларите секогаш е поефтина цената, секогаш земат нови количини по пониски цени, додека кај операторите цената е зациментирана од кога ќе излезе моделот, па и нептун мептун, амц тие таквите за бела техника неможе да им конкурираат на мобиларите
 
B

bngj45

Гостин
Ibutik Добра мобилара ли е нека каже некој што купувал половни телефони од таму?
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Ibutik Добра мобилара ли е нека каже некој што купувал половни телефони од таму?
Повели што треба може да ти помогнам или овде или лично помини во салон...
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Од Mobiflesh имате ли купувано телефони? Се наоѓало во Аеродром спроти ТЦ Бисер.
http://www.pazar3.mk/mobifles
Да, види разгледај ако ти фати око земај, дава и он гаранција од некој месец за половен и секако година за нови
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Дечки, му го дадов стариот телефон на татко ми да го користи. Sony Xperia M2. Кога зборува, другата страна не го слуша ништо, а он слуша јасно и гласно. Што е проблемот? Видов на интернет, пробав се, ништо не помага. Дали е проблем микрофонот и ако да, колку чини поправка?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Дечки, му го дадов стариот телефон на татко ми да го користи. Sony Xperia M2. Кога зборува, другата страна не го слуша ништо, а он слуша јасно и гласно. Што е проблемот? Видов на интернет, пробав се, ништо не помага. Дали е проблем микрофонот и ако да, колку чини поправка?
Најверојатно е микрофонот за промена, не верувам да е повеќе од 800 денари.
 

Waverly Raven

Valedictorian
Член од
3 мај 2013
Мислења
152
Поени од реакции
78
@krale дали и кога се очекува промена на цената на iPhone 6S со излегувањето на iPhone 7? Бидејќи заинтересиран сум за скоро време да земам...
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
@krale дали и кога се очекува промена на цената на iPhone 6S со излегувањето на iPhone 7? Бидејќи заинтересиран сум за скоро време да земам...
Некоја мала корекција ќе има, но не голема, бидејќи iPhone 7 ќе биде многу скап нема да влијае на цената на 6S.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom