Најдобри приватни мобилари?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и телекомуникации' започната од streetbond2005, 9 декември 2011.

 1. streetbond2005

  streetbond2005

  Член од:
  22 април 2005
  Мислења:
  1.251
  Допаѓања:
  475
  Imase tema za najprvarantski, pa ajde napisete tuka vasi sikustva za najdobrite mobilari spored vas.Sakam da kupam nekoe smartphonche megjutoa ne sakam od operatorite zatoa sto se izgor pa kazete kae da se najde poeftin iphone, htc ili samsung po privatnive mobilari no da si e se kako sto treba so garancija so usluga itn itn.
   
 2. D_NazGUL

  D_NazGUL Гостин

  У приватни мобилари искрено не веруем. Кога купуем телефон на старо си барам на пазар3 и детална проверка (колку може) пред да се купи. Али ако сакаш веќе на таа тема одговор, би ти препорачал еден сајт каде покрај одлични рецензии има и форум каде се продава се и сешто од телефони, а покрај тоа некои од продавачите имаат и свои мобилари. Јас тамо сум продавал, но и сум купувал телефони.
  Сепак на крај стар телефон си е стар телефон, од каде и да го купиш.
   
 3. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  5.646
  Допаѓања:
  1.349
 4. Torte Mobile

  Torte Mobile Модератор

  Член од:
  29 ноември 2007
  Мислења:
  6.382
  Допаѓања:
  1.481
  За нови телефони, најснабдени приватни мобилари ти се ледиком и мобеликс, јас би ти препорачал од мобеликс
   
  На ABYABY и zocc им се допаѓа ова.
 5. zocc

  zocc 911

  Член од:
  9 мај 2011
  Мислења:
  2.841
  Допаѓања:
  1.589
  Јас на Мобеликс им верувам, што и да сум земал или пак мои пријатели, искрено, до сега немало проблем (зборам за high end телефони) .
   
  На ABYABY му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Necrophilia

  Necrophilia GSM Модератор

  Член од:
  13 август 2006
  Мислења:
  7.638
  Допаѓања:
  136
  Во Македонија 6 луѓе постојано носат телефони, останатите чат-пат еднаш во 3 месеци ако отидат и донесат некоја банална количина до кај 20тина телефони. Да така од било која мобилара да земеш - пак истиот телефон ќе го земеш, разликата е што некој ставил 10 евра повеќе или помалку од неговиот конкурент. Од друга страна, препорачливо е да си земеш од таму каде што ти мислиш дека имаш највеќе доверба - за да не те утепа сугестија.
  Јас како сервисер - знам дека телефоните сами од себе не се расипуваат.
   
 7. genius2

  genius2

  Член од:
  10 февруари 2008
  Мислења:
  841
  Допаѓања:
  444
 8. AleksandarT

  AleksandarT Reckless

  Член од:
  16 ноември 2005
  Мислења:
  175
  Допаѓања:
  8
  Mobeliks i Ledikom
   
 9. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  5.646
  Допаѓања:
  1.349
  Ти сериозен си?
   
 10. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  5.646
  Допаѓања:
  1.349
  Сооглед на тоа дека Ледиком телефоните некој пат ги даваат во кутија за кондури (една другарка зема телефон од кај нив), би те послушал само за Мобиликс. Нов телефон со црна кутија....:pos: ни Нокиа да пишува ни ништо.
   
  На ABYABY му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Torte Mobile

  Torte Mobile Модератор

  Член од:
  29 ноември 2007
  Мислења:
  6.382
  Допаѓања:
  1.481
  јебига шверц комерц, тоа не значи дека телефонот е чкарт језда имаат сваштарии
   
  На Dr.Chase му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  5.646
  Допаѓања:
  1.349
  Се добро, но да даваат нови телефони во такви кутии........Ти можеби би го купил со таква кутија, но друг нема. И ќе им избега муштеријата. Ако не, нека ги купуваат од овде (Македонија). Којзнае од кај ги шверцаат. :D
   
 13. Supreme06

  Supreme06

  Член од:
  26 април 2006
  Мислења:
  13.024
  Допаѓања:
  1.928
  Затоа се поефтини, ако сакаш во кутија бурда во Тмобиле.
   
 14. mandak

  mandak матапрчо

  Член од:
  26 март 2009
  Мислења:
  759
  Допаѓања:
  516
  ајде во битола некој поштен да ми кажете сервисер :) и да се разбира секако! фала
   
 15. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  5.646
  Допаѓања:
  1.349
  Што мислиш под поштен? :D
   

Сподели преку: