Најдобри приватни мобилари?

Член од
22 април 2005
Мислења
1.324
Поени од реакции
500
Imase tema za najprvarantski, pa ajde napisete tuka vasi sikustva za najdobrite mobilari spored vas.Sakam da kupam nekoe smartphonche megjutoa ne sakam od operatorite zatoa sto se izgor pa kazete kae da se najde poeftin iphone, htc ili samsung po privatnive mobilari no da si e se kako sto treba so garancija so usluga itn itn.
 
D

D_NazGUL

Гостин
Imase tema za najprvarantski, pa ajde napisete tuka vasi sikustva za najdobrite mobilari spored vas.Sakam da kupam nekoe smartphonche megjutoa ne sakam od operatorite zatoa sto se izgor pa kazete kae da se najde poeftin iphone, htc ili samsung po privatnive mobilari no da si e se kako sto treba so garancija so usluga itn itn.
У приватни мобилари искрено не веруем. Кога купуем телефон на старо си барам на пазар3 и детална проверка (колку може) пред да се купи. Али ако сакаш веќе на таа тема одговор, би ти препорачал еден сајт каде покрај одлични рецензии има и форум каде се продава се и сешто од телефони, а покрај тоа некои од продавачите имаат и свои мобилари. Јас тамо сум продавал, но и сум купувал телефони.
Сепак на крај стар телефон си е стар телефон, од каде и да го купиш.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.908
Поени од реакции
1.772
За нови телефони, најснабдени приватни мобилари ти се ледиком и мобеликс, јас би ти препорачал од мобеликс
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.911
Поени од реакции
1.677
Јас на Мобеликс им верувам, што и да сум земал или пак мои пријатели, искрено, до сега немало проблем (зборам за high end телефони) .
 

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
137
Во Македонија 6 луѓе постојано носат телефони, останатите чат-пат еднаш во 3 месеци ако отидат и донесат некоја банална количина до кај 20тина телефони. Да така од било која мобилара да земеш - пак истиот телефон ќе го земеш, разликата е што некој ставил 10 евра повеќе или помалку од неговиот конкурент. Од друга страна, препорачливо е да си земеш од таму каде што ти мислиш дека имаш највеќе доверба - за да не те утепа сугестија.
Јас како сервисер - знам дека телефоните сами од себе не се расипуваат.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
842
Поени од реакции
444
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.732
Поени од реакции
3.310
За нови телефони, најснабдени приватни мобилари ти се ледиком и мобеликс, јас би ти препорачал од мобеликс
Сооглед на тоа дека Ледиком телефоните некој пат ги даваат во кутија за кондури (една другарка зема телефон од кај нив), би те послушал само за Мобиликс. Нов телефон со црна кутија....:pos: ни Нокиа да пишува ни ништо.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.908
Поени од реакции
1.772
Сооглед на тоа дека Ледиком телефоните некој пат ги даваат во кутија за кондури (една другарка зема телефон од кај нив), би те послушал само за Мобиликс. Нов телефон со црна кутија....:pos: ни Нокиа да пишува ни ништо.
јебига шверц комерц, тоа не значи дека телефонот е чкарт језда имаат сваштарии
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.732
Поени од реакции
3.310
јебига шверц комерц, тоа не значи дека телефонот е чкарт језда имаат сваштарии
Се добро, но да даваат нови телефони во такви кутии........Ти можеби би го купил со таква кутија, но друг нема. И ќе им избега муштеријата. Ако не, нека ги купуваат од овде (Македонија). Којзнае од кај ги шверцаат. :D
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.938
Се добро, но да даваат нови телефони во такви кутии........Ти можеби би го купил со таква кутија, но друг нема. И ќе им избега муштеријата. Ако не, нека ги купуваат од овде (Македонија). Којзнае од кај ги шверцаат. :D
Затоа се поефтини, ако сакаш во кутија бурда во Тмобиле.
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
788
Поени од реакции
523
ајде во битола некој поштен да ми кажете сервисер :) и да се разбира секако! фала
 
На врв Bottom