Најдобар ракометар?

Најдобар ракометар?

  • Nicola Karabatic

    Гласови: 12 16,0%
  • Ivano Balic

    Гласови: 8 10,7%
  • Kire Lazarov

    Гласови: 42 56,0%
  • Domagoj Duvnjak

    Гласови: 2 2,7%
  • Daniele Narcis

    Гласови: 3 4,0%
  • Pascal Hens

    Гласови: 2 2,7%
  • Luc Abalo

    Гласови: 3 4,0%
  • Filip Jicha

    Гласови: 3 4,0%

  • Вкупно гласачи
    75

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
Oh be tipce, go cenam nasiov igrac sega e mu vrva ima najmnogu golovi svaka mu cast, no za nekoi igraci ne e taka ne e samo golovite eve na primer Karabatic vo Francija znaes kako igra? Daj pogledaj malku poveke i posle ke praime muabet ne e razlikata mnogu ama ne mozes da gi ramnis so site igraci od prva klasa i nasiov e tuka nekade ali ne moze 100% da go ramnis.


моментално најдобри играчи на ова светско првенство се киката и карабатич.. лазаров е најдобар срелец најдобар асистент .... и двајцата се лидери на своите репрезентациии
 
Д

Демијан

Гостин
Oh be tipce, go cenam nasiov igrac sega e mu vrva ima najmnogu golovi svaka mu cast, no za nekoi igraci ne e taka ne e samo golovite eve na primer Karabatic vo Francija znaes kako igra? Daj pogledaj malku poveke i posle ke praime muabet ne e razlikata mnogu ama ne mozes da gi ramnis so site igraci od prva klasa i nasiov e tuka nekade ali ne moze 100% da go ramnis.
Гледам дека разбираш ракомет,јас не се зарбирам нешто многу ама имаме некои познавања. Викаш дека Кире неможеш да го рамниш со Карабатич или со Балич.Лазаров според мене е во топ 3-4 играчи во светот. Карабатич или Нарцис неможе да се рамни со Кире заради тоа што во Франција имаш мн играчи од светска класа и сите играат, а во нашата селекција Кире е неприкосновен.Ама ме нервира тоа што многу луѓе го прават Ромеро подобар од Кире.Што направи Ромеро со Шпанија,а што направи Кире со Македонија и тоа во најтешката група на првенството.Според мене топ 5 играчи во светот се:Карабатиќ,Лазаров,Балич и Кристјансен.


Еве би сакал и другите да направат топ 5 играчи во светот,само без пристасност према Кире,да бидат реални со реални анализи.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Spored mene stvarno kire mi e najdobar ne deka e od mkd tuku onaka mi se svigja kako igra coekot !! a ivano balic i karabatic dekaa igraat malce poise so reprezentacii zatoa vi se cini deka se bolje,i nas kire da igra sekoja godina polufinale so mkd ke bese dr! .. !! GO KIRE!! :wink:

Зошто викате дека Кире е најдобар, ко нема теоретски шанси да ги стигне подобрите од него, сфакам и јас велам дека е добар а не е најдобар, има многу странци кои се подобри од него да спомнам: Нарцис,Карабатич,Хенс,Абало итн.
Така да би требало да го спомнеме Кире ама не во најдобрите ови шо билдат постови Кире е најдобар велат затоа што никој друг не знает.
:helou:

ahh ti uporen si bratko :) toa se nasi mislenje !! ti so si go imas svoeto cuvaj si go za sebe ! a nie imame takvi i za nas najdobar e lazarov ! taka da nemoes da ni smenis mislenje !
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Spored mene stvarno kire mi e najdobar ne deka e od mkd tuku onaka mi se svigja kako igra coekot !! a ivano balic i karabatic dekaa igraat malce poise so reprezentacii zatoa vi se cini deka se bolje,i nas kire da igra sekoja godina polufinale so mkd ke bese dr! .. !! GO KIRE!! :wink:
кире игра секоја година у луга на шампиони
и воедно е најдобар стрелец последниве три години ако не се лажам

кире е светска класа, нема збор
можеби карабатич не е ефикасен како нашиов, ама затоа придонесот на карабатич во одбраната е неспоредлив со оној на кире. а тоа само со око се приметува, нема статистика

јас би рекол за кире, во топ 3. без прв, втор и трет...
или еве поскромно, во топ 5
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
На ова светско дефинитивно најдобар е Кире! Тој е најзаслужен што стигнавме до тука, се разбира секоја почит и за другите момчиња...



Мислам дека ова доволно говори...
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Нема што Кире е најдобар се гледа само колку голови му бега на 2 на Карабатич а и во асистенции па не ни чудо да биде најдобар играч на светското.:helou:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Гледам дека разбираш ракомет,јас не се зарбирам нешто многу ама имаме некои познавања. Викаш дека Кире неможеш да го рамниш со Карабатич или со Балич.Лазаров според мене е во топ 3-4 играчи во светот. Карабатич или Нарцис неможе да се рамни со Кире заради тоа што во Франција имаш мн играчи од светска класа и сите играат, а во нашата селекција Кире е неприкосновен.Ама ме нервира тоа што многу луѓе го прават Ромеро подобар од Кире.Што направи Ромеро со Шпанија,а што направи Кире со Македонија и тоа во најтешката група на првенството.Според мене топ 5 играчи во светот се:Карабатиќ,Лазаров,Балич и Кристјансен.


Еве би сакал и другите да направат топ 5 играчи во светот,само без пристасност према Кире,да бидат реални со реални анализи.
Добро, знаеме не може сите да имаме исто мислење. Ама го ценам Кире во топ10 играчи во најдобрите е, сега за кого како.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
За Кире.
За разлика од другиве Кире на свои плеќи не донесе до тука.Со сета почит кон Мојсовски и сите други помлади освен Филип Лазаров.
И Карабатиќ и Балич и другиве колку толку имаат некоја замена да одигра колку да одморат овие.Кај Кире не.Статистиките сами зборат.
Кире дефинитивно.
 
Член од
4 август 2008
Мислења
243
Поени од реакции
8
Kire nas da e vo druga reprezentacija sigurno ne bi bil prv strelec...mislam, odlicen rakometar e, nema sto, ama najdobar ne e....sepak zasluzuva da bide u najdobrata postava na svetot sigurno, ama mnogu patriotski e ako se kaze deka e najdobar od site...poglednete go samo Balic....leleeeeeeeee zakon!!!!
 

rocknrolla

онака
Член од
25 јануари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
Незнам стварно. Карабатич, Ивано Балич, Кирца, Ласно Наѓ (го нема у анкетата),Ханс, и уше многу други се све од ранг бр. 1 ама не е лесно да се каже кој од нив е број 1
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
Ne glasav za Kire poradi toa sto sum patriot. Navistina e NAJDOBAR. Zasluzuva da zaigra i za Kil i za Barselona zatoa sto samo tie dva kluba mu se dostojni.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Карабатич и Кире.Балич веќе не игра во таа форма во која што беше пред некое време.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Ne glasav za Kire poradi toa sto sum patriot. Navistina e NAJDOBAR. Zasluzuva da zaigra i za Kil i za Barselona zatoa sto samo tie dva kluba mu se dostojni.
Што му фали во Загреб? Баш супер му оди, не треба мрдање според мене најдобро му е таму. Ако толку го фалите
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Мислам дека сега Домагој Дувњак ќе го превземе врвот.Стварно е многу добар играч.Со 20 години стана најскап играч во историјата на ракометот,а е лидер на репрезентација како Хрватска.Во репрезентација играч како Балиќ него му е замена.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Мислам дека сега Домагој Дувњак ќе го превземе врвот.Стварно е многу добар играч.Со 20 години стана најскап играч во историјата на ракометот,а е лидер на репрезентација како Хрватска.Во репрезентација играч како Балиќ него му е замена.
Donekade si vo pravo, sega koga otide vo HSV ne samo sto stana najskapen rakometar tuku i ja podigna samodoverbata vo nego, funkcioniraat dobro so drugitre igraci i odlicno funkcionirat so Vori. Na mecot so Kiel imase 4/4 obidi, bravo za nego neka prodolzi taka! HSV se glavni konkurenti za titulata
ke bide interesno ovaa sezona.

P.S. - Namali 2 reda od potpisot. 5 reda e dozvoleno.


АНКЕТАТА Е РЕСТЕРТИРАНА, МОЖЕ ПОНОВО ДА ГЛАСИТЕ И ДА ОСТАВАТЕ БАШ КОМЕНТАР.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom