Најдобар женски вокал

Body Electric

Del Rey
Член од
15 јуни 2011
Мислења
222
Поени од реакции
334
Дефинитивно Florence Welch од Florence + The Machine. Сите останати можат слободно вода да ѝ носат. She's the Goddess!
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.434
Поени од реакции
15.326
Член од
13 април 2008
Мислења
7.461
Поени од реакции
6.671
За мене Селин Дион е бр.1. Ненадминета се уште.

Инаку од поновиве вокали, Кејти Мелуа е доста талентирана ..

 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Christina Aguilera, Sia, drugi ne znam. I ne, za razlika od drugite shto pishuvaat nekoe ime i dodavaat "drugite mozat voda da im nosat", jas ke recham ova e moe mislenje i vkus. :D
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.677
Поени од реакции
7.241
  1. Celine Dion
  2. Mariah Carey
  3. Adele
  4. Amy Winehouse
  5. Cher
  6. Tina Turner
  7. Leona Lewis
  8. Diana Ross
  9. ella fitzgerald
  10. aretha franklin

10 прекрасни личности, мило ми е што во музичкиот свет оставиле трага, песни, прекрасни стихови, кои и до ден денес се слушаат нивните хитови.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.500
Од Македонија... Анета Молика, а од странство..... Адел :)
 
Член од
6 април 2014
Мислења
57
Поени од реакции
44
Hayley Williams
Simone Simons
Jessie J
Christina Aguilera
Demi Lovato
Ariana Grande
Beyonce - arna e naezuva nekogas :)
И од македонскиве Елена Ристеска арнаа е (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom