Најдобар бурек според вас прават во...

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.540
Маче во Аеродром :)
таму го имам јадено најдобриот бурек со месо, незнам уште дали е топ
отворија кај млечен и толку катастрофа бурекот беше што неможев да се начудам и нормално за брзо време затворија


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.218
Поени од реакции
35.812
Oselot праи најдобар бурек што сум го јадел во последно време во Скопје.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
таму го имам јадено најдобриот бурек со месо, незнам уште дали е топ
отворија кај млечен и толку катастрофа бурекот беше што неможев да се начудам и нормално за брзо време затворија


Sent from my iPhone using Tapatalk
Во Аеродром уште е топ квалитетот за бурекот, а кај Млечен не сум пробал така да не знам.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Само некако ме чуди дали истото Маче (газда) што е во Аеродром било и кај Млечен?
Да. Истиот газда беше. Ова кај Млечен беше Маче 2. Сега на негово место има некој ресторан.
Автоматски споено мислење:

Затоа Милениум уште работи :) Најдобар бурек...
Баничката е најдобра во Милениум, но не и бурекот. Силбо има најдобар бурек според мене. Било да е од месо, сирење, пица, кај нив е најдобар.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Да. Истиот газда беше. Ова кај Млечен беше Маче 2. Сега на негово место има некој ресторан.
Автоматски споено мислење:



Баничката е најдобра во Милениум, но не и бурекот. Силбо има најдобар бурек според мене. Било да е од месо, сирење, пица, кај нив е најдобар.
Никад не ми текнало да земам бурек од Силбо..баш ќе пробам.
 
T

Torchyrus

Гостин
Маче во Аеродром :)
Од летото живеам таму во близина и заакан сум нонстоп во Силбо, ццц.
Само еднаш наутро враќајќи се имам купено некој ѓеврек и некоја баничка од таму и не беа лоши.
Цело време си викам сега од Маче ќе земам, сега... а уствари цело време го одминувам за факинг Силбо.
Здравје една од првите работи што ќе ги направам кога ќе се вратам во Ск ќе биде бурек од Маче. (y)
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Порано фурна Чаир беше институција. Кога ќе ми текне колкави редици се собираа за Велигден после црква... По 40 минути редици сме чекале за бурек/симит погача. Си постел едвај три дена и лиги ти течат за симитка. :D
Ама сега ги расипаа, не знам, ретко когa погодуваат нешто, не е тоа што беше.
Св. Никола фурната карши Клинички имаат убави буреци. Моја препорака се и переците, огромни се и вкусни. :D
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.792
Поени од реакции
29.260
,,,starata Vanila vo centar kaj postrojkite,tamu se praveshe od testo,razvlekuvanje,pa do pechenje,porachuvash i gledash kako tepsiite gi vadat od furnata, nema vekje takov burek,,,cela tepsija da krknesh i da se nema maka,a ne ko deneshnive,dva chetvrta i ko kamen da imash vo stomak,,
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
,,,starata Vanila vo centar kaj postrojkite,tamu se praveshe od testo,razvlekuvanje,pa do pechenje,porachuvash i gledash kako tepsiite gi vadat od furnata, nema vekje takov burek,,,cela tepsija da krknesh i da se nema maka,a ne ko deneshnive,dva chetvrta i ko kamen da imash vo stomak,,
И најјакиот момент го заборави..нема ножеви туку јадеш со две вилушки :icon_lol:
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.105
Поени од реакции
4.603
Порано фурна Чаир беше институција. Кога ќе ми текне колкави редици се собираа за Велигден после црква... По 40 минути редици сме чекале за бурек/симит погача. Си постел едвај три дена и лиги ти течат за симитка. :D
Ама сега ги расипаа, не знам, ретко когa погодуваат нешто, не е тоа што беше.
Св. Никола фурната карши Клинички имаат убави буреци. Моја препорака се и переците, огромни се и вкусни. :D
Св.Никола прави најдобар варен ѓеврек во Скопје и по него ги знаат сите додека бурекот е премрсен за мој вкус.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom