Најдобар бурек според вас прават во...

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.539
во милениум ако ги прашаш зашто не ставаат кечап у пица бурекот ке ти кажат дека коа ке се испече одпослем ствара коселини кечапот, во право се
затоа може го имаат најдобриот пица бурек у градов


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.625
Поени од реакции
81.447
Се убив од барање пред недела дена, не можеш да ја најдам фурната во Чаир. Лутав 2-3 круга.
Еве ти ја, ул. Цветан Димов, малото црвено куќарче одма до Пласет Донер...

20190330_224903.png
 
K

kicodarker

Гостин
Се почесто корите од бурекот се тешки тегави како леб, никаков вкус на изварката што популарно се вика сирење во бурекот,смрди буквално на онаа палмина маст што ја додаваатпо пекари. Буквално никаде не сум каснал добар бурек одамна. Ако преживее некој просечен провинцијалски бурек, тогаш сите остансти може да се убави.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.091
Поени од реакции
15.952
До мене ли е, ама мислам дека нема убав бурек во градов. Можеби евентуално да се убави баничките во Бродвеј во Чаир, али све друго е катастрофа. Последно што јадев во Специјал на Рекорд бурек со месо и реков повеќе не јадам такви работи. Од вака што памтам убав бурек се правеше во Срна во Мавровка пред можеби 20 години, во Буцо Маџари имам јадено убав бурек ( со врат ). Повеќе не е храна на избор бурек у градов.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Не знаат корите да ги направат овие сегашни мајстори, место бурек да јадеш како камен у стомак да ставаш. Плус користат некои билни масти место сало што додатно го заебува вкусот.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.091
Поени од реакции
15.952
Не знаат корите да ги направат овие сегашни мајстори, место бурек да јадеш како камен у стомак да ставаш. Плус користат некои билни масти место сало што додатно го заебува вкусот.
Па да, буквално од каде и да јадам бурек после тоа како да имам камен у стомакот.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.539
Па да, буквално од каде и да јадам бурек после тоа како да имам камен у стомакот.
Маче во аеродром имаше добар бурек, сега незнам
Милениум во млечен стандард добар а особено пица бурекот
кај млечен има маче2 и врска си нема со тоа што јадев у аеродром


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Маче во аеродром имаше добар бурек, сега незнам
Милениум во млечен стандард добар а особено пица бурекот
кај млечен има маче2 и врска си нема со тоа што јадев у аеродром


Sent from my iPhone using Tapatalk
Маче 2 во Млечен е затвотено веќе 2 месеци.
Милениум има супер банички со дтек и кашкавал, но скапи се и помали од другите со урда и месо. 70 денари е таа со стек.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.161
Досега најубав бурек (мек и то) шо сум пробал е до филозофскиот факултет, тој кај паркингот. За жал без сало, нема убав бурек.

Прашав еден пекар и ми кажа дека не смееле сами да користат сало, морале да го набавуваат од некои како Мик Св. Николе, а пак тие ги заебавале и не им давале сало како шо треба. Ако користиш сам, че те скинела инспекцијата. Колку е ова вистина, не знам, ама држи вода. Не ме чуди да имаат идиотиве години наназад донесено ваков закон.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не најдов тема за ѓомлезе па ќе прашам тука.
Каде прават најдобро ѓомлезе во Охрид?
 
Член од
3 март 2017
Мислења
63
Поени од реакции
31
Kaj nas vo GV "Bosna" pobedua , lugjeto se majstori kakov god burek da sakate takov ke dobiete!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom