Најдобар антивирус?

Кој е подобар АнтиВирус: Kaspersky или Norton?

  • Kaspersky AntiVirus

    Гласови: 192 29,7%
  • Norton AntiVirus

    Гласови: 53 8,2%
  • Не знам, не можам да се одлучам.

    Гласови: 30 4,6%
  • Што е тоа антивирус?

    Гласови: 15 2,3%
  • AntiVir

    Гласови: 39 6,0%
  • Некој друг (ќе наведам кој)

    Гласови: 118 18,3%
  • NOD32

    Гласови: 199 30,8%

  • Вкупно гласачи
    646

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Не знам брат не се разбирам многу,ама јас додека имав Касперски со триал ресет го користев и исти ташак беше,вирусче не ми влезе во пц...
Па и триал ресетерот е вирус така да најарно би било да платиш 500 денари и да не те боли главаа 365 дена:toe:
 

x7Monster

kajgAnster!
Член од
4 декември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
6
Тимче ај кажи ми ја разликата од Пиратски и од Лиценциран Касперски Анти-вирус.
Што е ???
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Тимче ај кажи ми ја разликата од Пиратски и од Лиценциран Касперски Анти-вирус.
Што е ???
Баце..глеј сеа...Пиратските работи почесто содржат вируси(спај вере, црвци..) ако користиш пиратски верзии во школо или некоја компанија и те пријават ке добиеш пријава од компанијата... затоа пази се од genius програмчето шо е ... оти ако ти е виндоусот пиратски ке ти се заеба
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
Пиратски клуч за антивирус може да биде ставен на црна листа а тоа значи дека антивирусот повеќе нема да ти работи

башка како што напоменаа пиратските антивируси може да содржат вируси и да не го чистат пц-то како што треба ...
 
M

MIL

Гостин
Eset Nod 32 antivirus дали може некој да ми даде линк да си го симнам антиовирусот но без да ми бара кодови лозинки незнам што и дали треба прво да го избришам стариот антивирус кој ми е истечен па да го симнам новиот Eset Nod 32 :smir: фала однапред !
 

Alex_DarklorD

Der Kaiser
Член од
1 октомври 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
Eset Nod 32 antivirus дали може некој да ми даде линк да си го симнам антиовирусот но без да ми бара кодови лозинки незнам што и дали треба прво да го избришам стариот антивирус кој ми е истечен па да го симнам новиот Eset Nod 32 :smir: фала однапред !
druze pred nekoa nedela go imav eset nod 32, i ne sum ama bas ic zadovolen... a sto se odnesuva na prvoto skoro site mi imaat kazano deka e mn loso da brises eden antivirus a potoa da stavas drug
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Досега ESET Smart Security 4 (NOD32) ми врши супер работа и засега не мислам да го менувам.
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
KAspersky Anti -Virus досега за мене убедливо најдобар,само што тој шо сака да го користи му треба малце појак pc i trial resseter
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
druze pred nekoa nedela go imav eset nod 32, i ne sum ama bas ic zadovolen... a sto se odnesuva na prvoto skoro site mi imaat kazano deka e mn loso da brises eden antivirus a potoa da stavas drug
хмм
во ниеден случај не смееш да имаш 2 антивируса на компјутерот
ако сакам да сменам антивирус сигурно дека прво ќе ги избришам стариот ...
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
хмм
во ниеден случај не смееш да имаш 2 антивируса на компјутерот
ако сакам да сменам антивирус сигурно дека прво ќе ги избришам стариот ...
ne smees, a i ne mozes na primer kaspersky ne dozvoluva da imas drug antivirus i ke moras da go izbrises za da instaliras kaspersky...
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
NOD 32 солиден е брише тројани важно :)
 
Член од
2 ноември 2009
Мислења
23
Поени од реакции
1
касперскиот е најдобар антивирус но за да го имаш треба и комјутерот да ти биде подобар а не со 256рам.:pos2:нема нигогас добро да работи.поздрав
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
5 години Нод32 и не сум видел вирус. Сега инсталирав Битдифендер интернет секјурити, мислам дека беше негде околу 6 евра. Имам едно прашање, што означува AntiPhishing, имено кога е укључена оваа опција откако ќе кликнеш на некоја страна треба да поминат едно 5 - 6 секунди додека ја отвори страната. Дали проверува нешто ????????
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
5 години Нод32 и не сум видел вирус. Сега инсталирав Битдифендер интернет секјурити, мислам дека беше негде околу 6 евра. Имам едно прашање, што означува AntiPhishing, имено кога е укључена оваа опција откако ќе кликнеш на некоја страна треба да поминат едно 5 - 6 секунди додека ја отвори страната. Дали проверува нешто ????????
Ја проверува страната, да не е некоја фејк за собирање податоци. На пример, paypal.co или слични. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom