Најдобар антивирус?

Кој е подобар АнтиВирус: Kaspersky или Norton?

  • Kaspersky AntiVirus

    Гласови: 192 29,7%
  • Norton AntiVirus

    Гласови: 53 8,2%
  • Не знам, не можам да се одлучам.

    Гласови: 30 4,6%
  • Што е тоа антивирус?

    Гласови: 15 2,3%
  • AntiVir

    Гласови: 39 6,0%
  • Некој друг (ќе наведам кој)

    Гласови: 118 18,3%
  • NOD32

    Гласови: 199 30,8%

  • Вкупно гласачи
    646

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Чоек доста ги плашиш со вирусиве и тројанциве... Кажи им едноставно да внимаваат што симнуваат и какви страни посетуваат и ќе немаат гајле. Тогаш дури нема ни да им треба антивирус :).
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Comodo Intertnet Security/Firewall нели овој е Free?
Да меѓутоа го ставив како одлична опција во Internet Security заштитата, зашто стварно е одличен, само што е наменет за малце по напредни корисници т.е. не е за нубови :)
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
dajte nekoj antivirus, deka momentalno neam ni eden...avirata i zavrsi trailot, isto i na bit difenderot isto i na kasperskiot, iako od kasperski sum najzadovolen imav i trial reseter ali ne raboti nzm zaso!
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
Повели подобар од Avast! free неможеш да најдеш.
го инсталирав авастов фрее и ми најде 4 вируси до сеа... не е лош, кажи ми колку време го користиш и до коа трае trialot!?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
го инсталирав авастов фрее и ми најде 4 вируси до сеа... не е лош, кажи ми колку време го користиш и до коа трае trialot!?
Регисрирај ја верзијата, т.е. внеси само мејл доле каде што ти пишува регистер, и имаш доживотна лиценца :)

Avast e најдобриот бесплатен антиврус, додека од оние што се плаќаат Нортон е број еден, се разбира зборам само за антивируси не за Internet Security или целосна заштита.
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
го инсталирав авастов фрее и ми најде 4 вируси до сеа... не е лош, кажи ми колку време го користиш и до коа трае trialot!?
Како што ти кажа Psyside се што треба да направиш е да го регистрираш односно да ја внесеш твојата e-mail адреса и слободно можеш да го користиш, инаку Avast! free користам дома на мојот десктоп компјутер околу 4 години и немам никаков проблем досега, а додека на Лап Топот имам Northon супер е има многу опции + се грижи за перформансите на компјутерот, како и да не би го препорачал Norhton доколку користиш Dual Core processor со 2GB RAM
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
Како што ти кажа Psyside се што треба да направиш е да го регистрираш односно да ја внесеш твојата e-mail адреса и слободно можеш да го користиш, инаку Avast! free користам дома на мојот десктоп компјутер околу 4 години и немам никаков проблем досега, а додека на Лап Топот имам Northon супер е има многу опции + се грижи за перформансите на компјутерот, како и да не би го препорачал Norhton доколку користиш Dual Core processor со 2GB RAM
imam i5 2.4 so 6ram taka da frki neam od toj aspekt!
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
imam i5 2.4 so 6ram taka da frki neam od toj aspekt!
Па за Norton треба да фрлиш околу 90$ долари, јас искрено не би фрлил толку пари за Анти-вирус, Norton-от јас го добив како бонус кога го купив Лап Топот така да верувај нема да имаш проблем ниту со Avast! free :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
http://windows.microsoft.com/en-US/windows/security-essentials-download

го користам веќе 2 години е многу добар, ниту замара ниту зема ресурси ништо. А гледам и веќе е најкористен антивурис моментално. Така да ќе си продолжам да го користам овај

П.С

во виндос 8 е вграден и не ви треба дополнителна заштита
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Avast Free AntiVirus е исто така многу добар.:)
--- надополнето: 14 март 2013 во 21:09 ---
Avast Free AntiVirus е исто така многу добар.:)
 
Член од
4 јуни 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
Помош! Сакам да купам антивирус се мислам помеѓу Нортон и Битдефендер. Кој би ми го препорачале вие?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom