Најголема модна утка

Член од
16 февруари 2008
Мислења
29
Поени од реакции
0
Najiskreno naj minus od se mi e SATEN....:S:S:S:Sbljak,ne se sramam da kazam deka imam i ponekoj takov partal vo garderober,ama prasina mi ima fateno def. :kesa:Sepak site imame razli4en vkus,stil itn...
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Еве уштеееее :vozbud:

:drk:









се пореметила







коса :pos:

 

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
лелеее страшно!!! џабе им се и пари и се...
јас не обожавам сатен ама воопшто,златно исто во никој случај не би ставила на мене,сребрено почитувам само како детал(ланче,алки,каиш)... светкави блузи исто во никој случај! бели чизми...:kesa:топуци,апостолки со штикла... има уште ама ај...
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
1.црвени кожни чизми , помаранџа капри со струк до мишка и плава маичка со розеви букви (маицата:кратки ракави и недај боже отворена напред малце)

2.као беше една типка облечена за искачање: бордо штикли позајмени од баба и (ама стварно) бели цефка панталони , маица по кимоно со напред мачено Кити ,маицата беше подолга доле ко фустанче (иначе црвено со бело) .и одозгора тексас јакна


3.исто за искачање спремна девојкава у колосеум ја видов : едни бели пантолони со циклама и зелени цветови (порано ги носевме ко мали хит беа ) , пикнати у кафеави чизми и нормално црна ташна и тегет маица по долги ракави напред задтворена и пишува love со бели букви

4.плави патики оние скримки .бели хулахопки . кратка сукња, плетена. иначе боја небесно сина со бело и црни цвекиња као шари. горе -бела ролка по кимоно и врз неа маица со долги ракави у линии плави и црни

ми текнуваат уште фешн моменти али ми се спие :) ај утре :)
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28

Забавно е, опуштено е, природно е. Зошто да не?!





Модна утка? Не би рекла..


Баш е тренди комбинацијава. Чизмите се супер, мајчето разбива монотонија, тесни фармерки.. Убаво е.


Што е толку лошо на сликава?


Не верувам да се пореметила, туку во нејзиниот стајлинг има голем процент на ориентација кон нешто кое го искажува преку облеката. Ако во облеката е присутна душата во големи мери, оправдувам се.

Се сложувам за ова со тебе, ИУ!


Слатко, прибрано, ненападно.


Косата и е преубава и и стои на годините, фустанот, и физиономијата.

Gwyneth е модна икона. Таа не прави модни утки. Колку и да и љубоморам поради мажот, морам да и го признаам тоа.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
незнам како да се изразам..нешо во стилот спонзоруша ...се знае шо се подразбира под такво облекување..
то ми е најголема модна утка..
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
1.црвени кожни чизми , помаранџа капри со струк до мишка и плава маичка со розеви букви (маицата:кратки ракави и недај боже отворена напред малце)

2.као беше една типка облечена за искачање: бордо штикли позајмени од баба и (ама стварно) бели цефка панталони , маица по кимоно со напред мачено Кити ,маицата беше подолга доле ко фустанче (иначе црвено со бело) .и одозгора тексас јакна


3.исто за искачање спремна девојкава у колосеум ја видов : едни бели пантолони со циклама и зелени цветови (порано ги носевме ко мали хит беа ) , пикнати у кафеави чизми и нормално црна ташна и тегет маица по долги ракави напред задтворена и пишува love со бели букви

4.плави патики оние скримки .бели хулахопки . кратка сукња, плетена. иначе боја небесно сина со бело и црни цвекиња као шари. горе -бела ролка по кимоно и врз неа маица со долги ракави у линии плави и црни

ми текнуваат уште фешн моменти али ми се спие :) ај утре :)
...
5.Црвени старки, црни пантолони, портокалова дуксерица со сите можни бои на нејзе (освен претходно набројаниве), тегет ролка....

6.Кафеава дуксерица со некој грди шари, портокалов каиш, сиви пантолони едни провиснати, црвени патики...

7.Виолетови пантолони, црна ролка, тегет мајца врз ролката, кафеави патики....

8.Жолта ептен дреч со биолетови и сини геометриски фигури, златни балетанки, и фармерки некој глупи....

9.Кафеаво болеро, црни пантолони, блуза сиво со тегет, црвени старки...

10.Виолетова дуксерка со сини срциња, кафеави пантолони широки и месо боја старки со некој монисти од оние бебешкине големи испопикани по врвците...

:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:

погоре наведениве комбинации се ЗА ЖАЛ присутни во околинвава и предизвиквет повраќање :pov:
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
шпиц стикла у комбинација со мрежеста хулахопка, плишана облека и облека која е преукрасена со монистри и шљокици...
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
29
Поени од реакции
0
ПОРТОКАЛОВООООО!!!!!!!!!:tapp:

ииииии општо златно,ко лампион:tapp:
и комбинација црвено жолто (јес дека си ја сакаме државава али,немора знамиња да бесиме на нас) леле уф за темава има 1001 и назаД да се збори
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
Се што е модна униформа, е тотална утка колки да изгледа добро - џабе зашто секоја втора девојка или дечко. А ептен беше утка пред некоја година (можеби 7-8, не се сеќавам добро) кога ИН беше розевата боја и се мораше на девојката да и биде во еден тон и тоа РОЗЕ!!!!!!!!!!:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom