Најбрз пат до Црна Гора?

Член од
10 септември 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Dali kje moze da mi kaze nekoj koj e toj famozen nov pat sto idel do crna gora za samo 6-8 saati?

Site nesto kazuvaat preku noviot pat, noviot pat a nikoj ne nzae tocno kade e toa.

Dali nekoj moze da mi objasni ili na google maps da mi pokaze?

Blagodaram.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Од каде поаѓаш?

Скоро сите проаѓат од Косово, со автобус си до будва за 10 часа, со кола побргу, ако сакаш да одиш по кривините низ Албанија ќе бидеш многу уморен.
 
Член од
10 септември 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Od skopje so kola. Patot od kosovo go znam.

Koj e toj nov pat do crna gora sto bil mnogu kratok i site go zborat, neso so evropski pari bil napraen so ti ja znam za 6-8 sati se stigalo od skopje.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Od skopje so kola. Patot od kosovo go znam.

Koj e toj nov pat do crna gora sto bil mnogu kratok i site go zborat, neso so evropski pari bil napraen so ti ja znam za 6-8 sati se stigalo od skopje.
Мене вака ми кажа пред некој ден.
прво идеш Косово, искачаш кај Призрен во Албанија и од таму правац Тирана, пред Тирана вртиш накај Скадар и идеш накај Скадар пред Скадар негде се врти накај граничниот премин ХаниХоти(мислам така се викаше) и од таму си во Улцињ.
Преку овој пут ги избегнуваш оние гадни кривини во Црна Гора.

Штознам може некој знае нов пут :D
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Не е нов патот во Косово,патот во Косово се гради и е КАТАСТРОФА ни со знаци е обележано ни ништо,големи се шансите да залуташ таму а бидејќи сум таму слушам дека новиот пат во Албанија бил одличен,немало ни кривини ни ништо само прав пат и тунели и не бил заморен најверојатно тој пат си го слушал.
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
821
Поени од реакции
410
Мене вака ми кажа пред некој ден.
прво идеш Косово, искачаш кај Призрен во Албанија и од таму правац Тирана, пред Тирана вртиш накај Скадар и идеш накај Скадар пред Скадар негде се врти накај граничниот премин ХаниХоти(мислам така се викаше) и од таму си во Улцињ.
Преку овој пут ги избегнуваш оние гадни кривини во Црна Гора.

Штознам може некој знае нов пут :D
убав опис. Мислам дека е тој пат на Г-Мапс проверив и гледам дека е упдејтуван новиот автопат од Скадар до Граничниот со црна гора...
 
Член од
18 мај 2010
Мислења
149
Поени од реакции
54
Јас сум бил преку албанија од кафасан кај струга влеговме во албанија тука на влез има малце кривини нешто како кај нас на стража малку брдо е ама околу 10км после патот е супер скоро се афтопат ама пази никако да не идеш преку тирана туку идеш покрај морето преку драч значи кога ке влезес во албанија одиш градот елбасан е сега тука има клучка за тирана и драч преку двата можеш да одиш само што преку тирана се кривините и лош пат а преку драч е супер за 7часа стигнавме во црна гора со сат време пауза значи со околу 6ч возење најдобро ти е да тркнеш до некоја албанска туристичка агенција и да се распрашаш мене лани на ливче ја напишаа цела маршута град по град и топ се снајдов прашав на неколку места пошто тапа се англиски низ албанија им го показував ливчето и како за прв пат добро се снајдов.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Мене вака ми кажа пред некој ден.
прво идеш Косово, искачаш кај Призрен во Албанија и од таму правац Тирана, пред Тирана вртиш накај Скадар и идеш накај Скадар пред Скадар негде се врти накај граничниот премин ХаниХоти(мислам така се викаше) и од таму си во Улцињ.
Преку овој пут ги избегнуваш оние гадни кривини во Црна Гора.

Штознам може некој знае нов пут :D
Toj e.140 km автопат од влез во Албанија до пред Скадар е целото кратење.
 
Член од
17 јули 2011
Мислења
7
Поени од реакции
1
и ние ја имаме истат дилема... досега сме оделе преку косово(приштина, пеќ, рожаје, подгорица, будва...), ама сега се мислиме да одиме преку Албанија... Автопатот стварно бил добар, но пред да се стигне до автопатот имало лош пат по Шара (од страната на Косово) до Призрен, а и околу граничниот премин албанија - црна гора бил лош (како за на Водно, па претпоставувам дека е несто како преминот косово црна гора)...
Плус планираме да одиме ноќе, и не знам дали целиот пат посебно околу граничниот премин албанија- црна гора, е добро обележан, ако залутаме тешко дека ќе има со кого да се разбереме на сред ноќ (иако една од девојките што иде со нас знае Албански:)
Форумџииве овде ме советуваа да одиме преку Албанија...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Преку Албанија друштво мое преклани оделе така и банда со комбе ги „малтретирала“ низ пат, до граница од страв не застанале. Така да јас не препорачувам поготово во темница.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Леле бе како ги лажите децава со ова АЛбанија хахах,никој не те дира бе што ви е.ЌАФАСАН-ЕЛБАСАН-(Пред Драч цепиш за Лежа-СКАДАР)-УЛЦИЊ-Суто Море-БУДВА.Од граница овој пат со кола ти е можеби 9 сати,со автобус 10+.

п.с Зависи и кај живееш можеби до Струга имаш баеги пат.:)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
а да отвориш гугл мапс и да видиш како оди тоа? подобро никој нема да ти каже !
 
Член од
17 јули 2011
Мислења
7
Поени од реакции
1
а на кој граничен премин се оди Албанија-Црна Гора?
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Dali kje moze da mi kaze nekoj koj e toj famozen nov pat sto idel do crna gora za samo 6-8 saati?

Site nesto kazuvaat preku noviot pat, noviot pat a nikoj ne nzae tocno kade e toa.

Dali nekoj moze da mi objasni ili na google maps da mi pokaze?

Blagodaram.
Најверојатно мислиш на новиот автопат Кукс-Драч. Ако си од Скопје најисплатливо ти е да одиш така: Скопје-Призрен-Кукс-Скадар...
Инаку преку Струга имаш 100 км повеќе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom