Начини на запросување?

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Јас не сакам никакво посебно запросување. Се знае кога ќе се мажам, кога веќе доволно време сме заедно, доволно сме стари, доволно се сакаме, имаме услови (финансии), имаме каде да се вселиме после свадбата и тогаш нема ни потреба да ме запросува, ќе биде јасно дека ќе се зимаме секако. :)

Сеа, нема ни р од романтика, знам, ама од романтика не се живее и онака. Не сакам филмско запросување, не сакам ни брак кога сме кај тоа. :pos: Јас се задоволувам со сосем обични и скромни нешта.
И онака посебното запросување е дел од The american dream, а јас сум чистокрвно приземно скромно македонче. :pipi:

Плус, што ако ме запроси на најфеноменален начин и што ако имаме најкул, најголема и најскапа свадба на сите времиња, кога и онака голема е веројатноста по едно 7 години да се најдеме на суд тепајќи се кој да земе старателство над децата?
Ма не бре, одамна не верувам во бајки.:)
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
и јас би сакала да е поинакво од оноа вообичаеноно клекнува и сакаш ли да се омажиш за мене :toe:
сакам да е по романтично, интересно, невообичаено...

и сега ми текна за концертот на тоше
кога дечкото ја побара девојката за жена пред целиот стадион
и он додека ја прашуваше и бакнуваше..тошка им пееше песна:wub:
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
и јас би сакала да е поинакво од оноа вообичаеноно клекнува и сакаш ли да се омажиш за мене :toe:
сакам да е по романтично, интересно, невообичаено...

и сега ми текна за концертот на тоше
кога дечкото ја побара девојката за жена пред целиот стадион
и он додека ја прашуваше и бакнуваше..тошка им пееше песна:wub:
Леле, сум го заборавила ова.....Ај некој линк ако има од овој концерт, или барем за овој дел нека даде...Супер начин.Иначе не ми се допаѓа побарување за сопруг/а пред многу народ.Треба да е тоа интимно, со чувства, а не со милион очи вперени во мене.
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
ах........сеуште немам размислувано на оваа тема...ама пред некој ден добив инспирација....од еден човек ама јас малку би изменли во тоа и би било феноменлано:pipi:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
ах........сеуште немам размислувано на оваа тема...ама пред некој ден добив инспирација....од еден човек ама јас малку би изменли во тоа и би било феноменлано:pipi:
Па што не кажеш де што направил човекот? Ти измени си ја ситуацијата, ама сподели со нас.

Иначе Псај, знаеме како оди се`, ама зошто па барем тој момент да не е посебен? Барем да има по што да се памети тој со кого ќе се тепаме на суд...:pos2:
Иначе начин на запросување ... што знам ...
Може на пример, дечкото да земе некој прашак за перење, да го преврзе со еднобојна хартија на која е испишано "Сакаш да се омажиш со мене?". Тоа да го стави во една помала кутија, таа кутија во поголема, поголемата во уште поголема и да и ја прати по пошта.
Прекрасно, нели?:cheeky2:
 
V

[vladimir]

Гостин
Па што не кажеш де што направил човекот? Ти измени си ја ситуацијата, ама сподели со нас.

Иначе Псај, знаеме како оди се`, ама зошто па барем тој момент да не е посебен? Барем да има по што да се памети тој со кого ќе се тепаме на суд...:pos2:
Иначе начин на запросување ... што знам ...
Може на пример, дечкото да земе некој прашак за перење, да го преврзе со еднобојна хартија на која е испишано "Сакаш да се омажиш со мене?". Тоа да го стави во една помала кутија, таа кутија во поголема, поголемата во уште поголема и да и ја прати по пошта.
Прекрасно, нели?:cheeky2:

Па може и нешто уште по домакинско да стави у кутија хехехе, правосмукалка или цептер сет за домакинство....:smir:

Добра идеја стварно
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
А да ви кажам како ме запраоси мене маж ми?
Вака:ние пошто си живеевме заедно и ни беше супер многу често се зезавме на таа тема ама никако да пресечеме зашто чекавме јас да дипломирам.И еден фин така ден после ручек јас мијам еден куп садови и изнервирана знаете, ме вика он нешто да ми каже.А јас не одам зашто нели имам работа а тој упорен вика па вика.И јас цела таква изнервирана одам спремна како за тепање, и стојам а тој ми вика седни да ти кажам нешто.јас уште толку -мислам ми пукна филмот.и седнувам а тој онака срамежливо што не ми е вообичаено за него ми вели-дали би сакала да правиме веридба ова лето?Мислам прашањето беше логично.А мене кутрата-пошто мислев дека е една невкусна шала како многуте на таа тема дотогаш ко ме трефна една смеа и се смеам и смеам а тој мртов ладен и сериозен мислам дека крв немаше во него тогаш.И значи по хистеричната смеа гледам господинот чека нешто сфатив дека не е шала.И нормално следеше да да да да да до бескрај итн.итн знаете.:baeh:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
еве јас да кажам за како ја запросија братучетками
некако интересно ми е:)

прво сакал со авион и позади да има платно и да пишува "Сакаш ли да се омажиш за мене" но авионот се расипал...баксуз:kesa:
и уште неколку идеи му пропаднале па затоа си земал скутер и јас однел на сред езеро и и рекол.. јас тебе те видов на плажа со (некој:)кој и бил инаку другар) видов се гледавте па единствен начин да ти простам е да се омажиш со мене и се свртел и и го покажал прстенот и така после на плажа се славело:pipi:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
nema vise romantika sea ako si romantik odma ti vikaat kolku si pateticen, zatoa nema zaprosuenje, legni ja i sto ke ti e ko zena, si ja prosol.
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Ако забележав добро вие жениве сакате да ве запросатна некој интересен или пак на некој спонтан начин, ај малку да ја свртиме ситуацијава, ај нека женското треба да го запроси машкото, да видам сега малку имагинација да употребите: “КАКО ЖЕНСКОТО БИ ЗАПРОСИЛО МАШКО“ , па ќе добиете одговори дали е добра идејата или не... :)
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Е вака јас кога би запросувал би било на следниов начин:
Ноќ,месечината полна, звукон на штурчињата насекаде околу нас, надвор свежо онака како кога во некоја летна нок кога ке врне дента а потоа ке биде свежо, ние сами ... седиме и се гледаме се смееме и таа во ниеден миг не помислува што имам на памет и кога одеднаш горе огномет на кој ке го пишува нејзиното име и ке пишува до нејзиното име; дали сакаш да се омажиш со мене! Потоа таа вика да или не ако вика да ја факаш за рака ја бацуваш и уживате во моментот, a ако рече не тешисе со она староно;Животот е пред мене уште сум млад:pos2: И то е то
:salut:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Водопад „Смоларскиот“ свеќички, музика, самички и.т.н уууупс заборавих ако га запросаш така сигурно ќе каже НЕ. :nenene:

Еве подобра идеја, се паркираш пред неа со ферари, и го поставуваш истото прашање согурно ќе каже ДА. :pos2::vozbud::smir:
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Водопад „Смоларскиот“ свеќички, музика, самички и.т.н уууупс заборавих ако га запросаш така сигурно ќе каже НЕ. :nenene:

Еве подобра идеја, се паркираш пред неа со ферари, и го поставуваш истото прашање согурно ќе каже ДА. :pos2::vozbud::smir:
Сеа ги правиш жениве ептен материјалистки, сеа не дека не се, сите гледаат да бидат добро финансиски поткрепени при секој нов почеток и мажи и жени, така би било и во бракот..всушност донекаде си во право..но има шанси и да те сака поради тоа што си..или не?...хммм...материјалистки се сите жени или само 99% од нив?... :vozbud:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..деее женско да праша прва.. :vozbud::vozbud:..
..немам посебна желба за ова...незнам..само сакам да биде спонтано...ни малце да не очекуам:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom