Начини на запросување?

Член од
28 септември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
4
Мене и не ми е баш битен начинот на запросување.Ама пошо знам дека девојките го сметаат за многу важен чин.Би направил да го запамети целио живот како нешто најубаво..Знаете ..плажа,море,наве4ер,месечина,бранови,ружа во уста,и ако типката каже ДА...тркалање и лигавење по плажата цела ве4ер :pipi:
 

G-Kidd

Завршетник
Член од
29 април 2007
Мислења
45
Поени од реакции
2
Јас пред 3 месеци ја побарав девојками за жена....Итоа на сред плоштад во Скопје, по "некоја случајност" врнеше убав не силен дожд, немав мислено текст имав моментална инспирација :D и така....Е сега јас мислев дека не направив ништо посебно, а за девојками (која прифати) било најдоброто и најромантичното нешто во нејзиниот живот (барем така разбрав одоколу :):) П.С. Не е трудна :) и ни јас ни таа незнаеме дали воопшто некој не гледал или не примети, или зјапале во нас како на некој мрднати :D:D
 
P

Polaroid vanity

Гостин
Секогаш некој поради преголеми очекувања излегува разочаран од предвидена ситуација. Не мислам ниту на свадби,нити запросувања и остали придружни ствари.
Денес е тешко да се најде некој за љубов,заеднички живот,брак и уште моја замисла за идеално запросување фали.
Поштовањето и љубовта си прават све..не мора да чучи со сваровски пред мене уз трубачи или виолинист у позадина и ред други ствари у стилу ко да вчера не ни било никогаш. Нека ме изненадува кога најмалку очекувам али то да помине без голема галама.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
На авион бе ќе ја запросим. Ќе и речем да идемо на путуење и у авион пред сите ќе ја запросим. (претходно ќе се договорим со стујардесете) Ќе биде ептен јако, свите ќе бида насмеани, ќе ракоплескаа и уште таа да нејче да се омажи, ќе се фрлим од авионот без падобран :pos:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Ај да ви кажам една случка, на братучадка ми татко и` како ја запросил мајка и` :)
Иделе долго, ама тој бил женкар, па раскинале и се утепал мењање женски... А таа седела дома, се нервирала, плачела... А нивните родители уште се дружеле, и откако раскинале они... И она отишла еден ден кај нив дома нешто со мајка му да се види... И за враќање он се понудил да ја однесе дома... И по пат си правеле муабет... И... (ај ќе го пишам како дијалог) :)
Тој: Јас решив, ќе се женам
Таа: (и се пресекле нозете и одговорила нешто тивко, у стил Добро)
Тој: Не ме прашуваш со која?
Таа: Со која?
Тој: Со тебе
:pos: Ко од филм :) Доста интересно :)

А за мене, како сакам... Мислам дека ми е сеедно... Сум за романтики, ама има многу машки што не се, така да нема да се разочарам нешто многу... Сакам да е убаво и уникатно, како и повеќето, ама не е дека мора... И најпросто да е ми е гајле... Битното е да ни е убаво и да се сакаме :)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ќе и ја пеам „Качи се моме на коња, дојди со мене“.
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Кај мене немаше ништо романтично, дури и смешно беше. Си седев дома и си гледав Пријатели кога ми се јави братучедот на маж ми и ми вика ние ќе ти дојдиме на гости. Јас нормално се зачудив , никогаш не дошле , а и запијани беа, плус и 10ч пм :nesvest:И уште 3 пати ми се јави да ми каже дека ќе дојдат..И се качувам јас кај мајка ми и татко ми на спратот и им викам вака и вака. И таа „е ако де нека дојдат“. Мене почнаа рацете да ми се тресат и дојдоа, маж ми и уште тројца братучеди и шо е најважно маж ми седи и дреми овие зборуваат ко ненавасани, јас се потсмевам, татко ми се препотуваше...И братучедов шо ми се јави ми вика „ние дојдовме да те земиме и не те враќаме назад“...И така татко ми се правеше како да не слуша и на крајот „не е проблем, само нека го положи последниот испит “:tapp::tapp:Е тогаш се изнасмеав, ама сепак договоривме датум за да зборот...
П.С. Во меѓувреме жените од братучедиве сто пати ми се јавија да прашаат што барале така пијани кај мене дома.:nesum:
П.С.С. А зетов само ме гледаше и се потсмеваше срамежливо и руменееше...:kesa:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Читав за двајца дечко и девојка што биле нуркачи, дечково и понудил брак додека нуркале, имало на камен напишано marry me, а наоколу школки, тревки, рипки не знам ти што...

Друг и ставил прстен во чашата со вино...

Трет напишал на банкнота и и дал да плати за киното...

Четврти и напишал на бетонската патека во дворот со креди во боја...
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Читав за двајца дечко и девојка што биле нуркачи, дечково и понудил брак додека нуркале, имало на камен напишано marry me, а наоколу школки, тревки, рипки не знам ти што...

Друг и ставил прстен во чашата со вино...

Трет напишал на банкнота и и дал да плати за киното...

Четврти и напишал на бетонската патека во дворот со креди во боја...
Петти ја запросил преку нејзината омилена видео игра, на одредено ниво.
Шести ја бакнал заедно со прстенот во уста...:smir:
 
R

reactive89

Гостин
Абе ја чекам она да ме запроси... не му ја мислам шо... :pos:

Не искрено... летно време на одмор некаде, плажа едно друго ти реков ми рече... резервирано некое бродче за вечерање и крстарење по езерото, морето... пријатна романтична вечера со многу смеење, на крај бапнување директива она шо се сака, ако бидне бидне... после во хотелче иииии... нормално... хахаха
што? - па продолжување на романтиките... :pos: и после оп во тавчето и биднаја >>> :jaj: <<<
 
N

n/a

Гостин
Јас имав замислено интересен начин за `запросување` едно време.
:wink:
Сакав да го изнајмам Lady blue и да си ја викнам цела екипа и познаници,али целосната комбинација да ја знаат само четворица кои што ми се најблиски и од кои што тројца свират перфектно гитара.
И точно у 00.00 ч. ...
требаше секој да заземе `положај`,конобарите да отворат шампањац за сите а другарите да ми свират `Капетан Есид` од Електрични Оргазам дур јас ка каубој Џо требаше да и паднам на колена и да поклонам бурма за веридба!

Нажалост... стигнав само да ги купам бурмите.
:toe: :nesvest:
На две недели пред годишнината ни и планираната `журка`...
пукна све у три лепе пизде материне.
Па сега треба да смислуем и нова провала од журка.

A да.... Капетан Есид:
http://uk.youtube.com/watch?v=1XgI8DtXzdk
:salut:
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
:eek:ftopic:
Седнуваш на Камен мост (таму е најпрактично),ги поднаместуваш картоните на кои си го вгнездил задникот, подголтнуваш за да го голтнеш срамот, и ЗАПРОСУВАШ:)

Инаку, сериозно, сметам дека темава не заслужува сериозен одговор:toe:
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
:eek:ftopic:
Седнуваш на Камен мост (таму е најпрактично),ги поднаместуваш картоните на кои си го вгнездил задникот, подголтнуваш за да го голтнеш срамот, и ЗАПРОСУВАШ:)

Инаку, сериозно, сметам дека темава не заслужува сериозен одговор:toe:
Оф топик на оф топикот :): Таму не запросуваш, туку запитачуваш. :)
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Јас сакам да го запросам него, всушност... :) Би се спуштила и на колена... Хм... Знам и како сигурно ќе каже „да“:))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom