Настанокот на човекот

Како мислите дека настанал човекот?

  • Господ го создал(Адам иЕва)

    Гласови: 29 31,2%
  • од еволуцијата на Мајмуните(Човеколики мајмун)

    Гласови: 64 68,8%

  • Вкупно гласачи
    93

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
видете вака...
ништо е ништо , но сепак е нешто , што значи дека ништото е нешто што е ништо.Ништото нема број што значи дека е бесконечно , исто така и нешто-то е бесконечно (колку има у МИНУС броеви , 10 пати повеќе има во ПЛУС , а колку имау ПЛУС , 10 пати повеќе има во МИНУС ) бесконечноста не постои па се што НЕ ПОСТОИ е НИШТО , што доаѓаме до заклучок дека НЕШТОТО Е НИШТО ,
УНИВЕРЗУМОТ Е НЕШТО СОЗДАДЕНО ОД НИШТО.

Парадокс на НИШТО !
то знам и јас, иако сум минус на картицата можам да плаќам со неа нешо као дозволен минус 2 плати... така да минус е плус
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Никој не ја победил теоријава на Дарвин а е најдоминантна нели, уважена и пред историјата за Адам и Ева, А дали сте паднале на муабет за новиве научни теории дека потекнуваме од водена средина, од зајак и најскокотливата надвор од рамките на науката дека сме настанале така што од другите галаксии (и/или) планети вонземјаните се спуштиле на нашава планета и се измешале за наш настанок. Можеби и повеке пати рачунајки дека 7 цивилизации пред нас на оваа планета изчезнале.
 

LudVonzemjanin

Уфолог,Луд теоретичар,Гејмер.
Член од
11 септември 2016
Мислења
76
Поени од реакции
15
Никој не ја победил теоријава на Дарвин а е најдоминантна нели, уважена и пред историјата за Адам и Ева, А дали сте паднале на муабет за новиве научни теории дека потекнуваме од водена средина, од зајак и најскокотливата надвор од рамките на науката дека сме настанале така што од другите галаксии (и/или) планети вонземјаните се спуштиле на нашава планета и се измешале за наш настанок. Можеби и повеке пати рачунајки дека 7 цивилизации пред нас на оваа планета изчезнале.
Не , победена е Дарвиновата теорија...Те замолувам прочитај го мојата теорија , Не е рекламирање само поради тоа што е долго неможам да го пастирам ... https://visokogore.wordpress.com/теорија-за-вонземјаните/ .... прашањето за настаногот на универзумот и на човекот засекогаш ќе остане неодговорено[DOUBLEPOST=1473725898][/DOUBLEPOST]
Никој не ја победил теоријава на Дарвин а е најдоминантна нели, уважена и пред историјата за Адам и Ева, А дали сте паднале на муабет за новиве научни теории дека потекнуваме од водена средина, од зајак и најскокотливата надвор од рамките на науката дека сме настанале така што од другите галаксии (и/или) планети вонземјаните се спуштиле на нашава планета и се измешале за наш настанок. Можеби и повеке пати рачунајки дека 7 цивилизации пред нас на оваа планета изчезнале.
Не , победена е Дарвиновата теорија...Те замолувам прочитај го мојата теорија , Не е рекламирање само поради тоа што е долго неможам да го пастирам ... https://visokogore.wordpress.com/теорија-за-вонземјаните/ .... прашањето за настаногот на универзумот и на човекот засекогаш ќе остане неодговорено[DOUBLEPOST=1473725994][/DOUBLEPOST]
то знам и јас, иако сум минус на картицата можам да плаќам со неа нешо као дозволен минус 2 плати... така да минус е плус
Не ми ја свати поетнатата излгеда ....
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Никој не ја победил теоријава на Дарвин а е најдоминантна нели, уважена и пред историјата за Адам и Ева, А дали сте паднале на муабет за новиве научни теории дека потекнуваме од водена средина, од зајак и најскокотливата надвор од рамките на науката дека сме настанале така што од другите галаксии (и/или) планети вонземјаните се спуштиле на нашава планета и се измешале за наш настанок. Можеби и повеке пати рачунајки дека 7 цивилизации пред нас на оваа планета изчезнале.
a тие ванземаљци, сами настанале со еволуција или и нив некои други ванземаљци ги створиле?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
a тие ванземаљци, сами настанале со еволуција или и нив некои други ванземаљци ги створиле?
Тоа е право прашање, во овие митови, претпоставки, теории не сум сретнал нешто што во објаснувањето допира до тоа прашање и степен на разложување.
 

LudVonzemjanin

Уфолог,Луд теоретичар,Гејмер.
Член од
11 септември 2016
Мислења
76
Поени од реакции
15
Тоа е право прашање, во овие митови, претпоставки, теории не сум сретнал нешто што во објаснувањето допира до тоа прашање и степен на разложување.
https://visokogore.wordpress.com/2016/09/12/парадокс-на-творецот/?iframe=true&theme_preview=true Тоа е се по се парадокс , Безброј творци прават безброј творци кои прават безброј творци до бесконечност , творецот не е ништо но сепак прави нешто и така испаѓа ПАРАДОКС НА НИШТО ...[DOUBLEPOST=1473792803][/DOUBLEPOST]
Тоа е право прашање, во овие митови, претпоставки, теории не сум сретнал нешто што во објаснувањето допира до тоа прашање и степен на разложување.
https://visokogore.wordpress.com/2016/09/12/парадокс-на-творецот/?iframe=true&theme_preview=true Тоа е се по се парадокс , Безброј творци прават безброј творци кои прават безброј творци до бесконечност , творецот не е ништо но сепак прави нешто и така испаѓа ПАРАДОКС НА НИШТО ...
 

Ѕид на плачот

Намќорка
Член од
7 септември 2016
Мислења
143
Поени од реакции
68
По Анкетава можам да забележам дека многу атеисти има, во секој случај, секоја единка има право да одлучи, по кој пат ќе оди...
Некои велат, епа ако не создал Господ, тој како се создал, многу прашања има, кои водат никуда...
Никој не знае тој како се создал, кога би знаеле, немаше да имаме ниту едно прашање, а немаше ни да се сомневаме дека ради нашето, општо, постоење се криви Адам и Ева.
Како и да е, јас верувам во Господ, верувам дека сме створени од него, имам и јас многу прашања, неодговорени, меѓутоа, мислам дека еден ден ќе ми се одговорат. :) И не само на мене, туку и на сите нас. А не го изоставувам и фактот, дека... Можеби и никад нема да дознаеме.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
По Анкетава можам да забележам дека многу атеисти има, во секој случај, секоја единка има право да одлучи, по кој пат ќе оди...
Некои велат, епа ако не создал Господ, тој како се создал, многу прашања има, кои водат никуда...
Никој не знае тој како се создал, кога би знаеле, немаше да имаме ниту едно прашање, а немаше ни да се сомневаме дека ради нашето, општо, постоење се криви Адам и Ева.
Како и да е, јас верувам во Господ, верувам дека сме створени од него, имам и јас многу прашања, неодговорени, меѓутоа, мислам дека еден ден ќе ми се одговорат. :) И не само на мене, туку и на сите нас. А не го изоставувам и фактот, дека... Можеби и никад нема да дознаеме.
Многу често сакаме многу да знаеме и во се бараме логика, Вербата е клучот и почетокот на сите одговори, звучи и изгледа наивно ама е проверена работа а кој веке пробал знае. Логиката е исто така грешка и пречка, овде и таму некаде горе реалноста и логиката не се исти за да разбереме нешто од повисоко ниво треба и ние да сме на тоа ниво или барем да сме хармонични со таа реалност а од бесконечното скалило на се знаење ке разбереме толку колку што сме спремни да разбереме. Интересно е дека највеке ке дознаеме кога најмалку ке трагаме и апсолутно ке се посветиме на нашите должности дел од нив е и работа на себе, подароците идат спонтано, колку феноменален парадокс.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.930
Многу често сакаме многу да знаеме и во се бараме логика, Вербата е клучот и почетокот на сите одговори, звучи и изгледа наивно ама е проверена работа а кој веке пробал знае. Логиката е исто така грешка и пречка, овде и таму некаде горе реалноста и логиката не се исти за да разбереме нешто од повисоко ниво треба и ние да сме на тоа ниво или барем да сме хармонични со таа реалност а од бесконечното скалило на се знаење ке разбереме толку колку што сме спремни да разбереме. Интересно е дека највеке ке дознаеме кога најмалку ке трагаме и апсолутно ке се посветиме на нашите должности дел од нив е и работа на себе, подароците идат спонтано, колку феноменален парадокс.
Ај од почеток ако може.
 

LudVonzemjanin

Уфолог,Луд теоретичар,Гејмер.
Член од
11 септември 2016
Мислења
76
Поени од реакции
15
Еве веднаш ;) добар ти е тестов. (y) :LOL:
Ај од почеток ако може.
По Анкетава можам да забележам дека многу атеисти има, во секој случај, секоја единка има право да одлучи, по кој пат ќе оди...
Некои велат, епа ако не создал Господ, тој како се создал, многу прашања има, кои водат никуда...
Никој не знае тој како се создал, кога би знаеле, немаше да имаме ниту едно прашање, а немаше ни да се сомневаме дека ради нашето, општо, постоење се криви Адам и Ева.
Како и да е, јас верувам во Господ, верувам дека сме створени од него, имам и јас многу прашања, неодговорени, меѓутоа, мислам дека еден ден ќе ми се одговорат. :) И не само на мене, туку и на сите нас. А не го изоставувам и фактот, дека... Можеби и никад нема да дознаеме.

РЕЛИГИЈАТА Е САМО КАКО НАСОКА НА ЧОВЕШТВОТО !!! А доколку не створил ГОСПОД имам големо прашање , ОД КАЈ ПОТЕКНУВА ОН т.е КОЈ ГО СОЗДАЛ НЕГО ...Благодарам пријатно .... ЖИВОТОТ Е ЕДЕН ОБИЧЕН ПАРАДОКС , ЖИВЕЕШ ЗА ДА УМРЕШ , А ДОДЕКА ЖИВЕЕШ НЕЗНАЕШ ОТИ ЖИВЕЕШ....
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.930
А доколку не створил ГОСПОД имам големо прашање , ОД КАЈ ПОТЕКНУВА ОН т.е КОЈ ГО СОЗДАЛ НЕГО ...Благодарам пријатно.
Коментар на место, поштено (y)

ЖИВОТОТ Е ЕДЕН ОБИЧЕН ПАРАДОКС , ЖИВЕЕШ ЗА ДА УМРЕШ , А ДОДЕКА ЖИВЕЕШ НЕЗНАЕШ ОТИ ЖИВЕЕШ....
Има вистина и во ова.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
РЕЛИГИЈАТА Е САМО КАКО НАСОКА НА ЧОВЕШТВОТО !!! А доколку не створил ГОСПОД имам големо прашање , ОД КАЈ ПОТЕКНУВА ОН т.е КОЈ ГО СОЗДАЛ НЕГО ...Благодарам пријатно .... ЖИВОТОТ Е ЕДЕН ОБИЧЕН ПАРАДОКС , ЖИВЕЕШ ЗА ДА УМРЕШ , А ДОДЕКА ЖИВЕЕШ НЕЗНАЕШ ОТИ ЖИВЕЕШ....
Многу си млад затоа си волку сигурен и цврст во ставовите. За последната реченица, немаме сите ист поглед за поентата на животот.
 

Ѕид на плачот

Намќорка
Член од
7 септември 2016
Мислења
143
Поени од реакции
68
РЕЛИГИЈАТА Е САМО КАКО НАСОКА НА ЧОВЕШТВОТО !!! А доколку не створил ГОСПОД имам големо прашање , ОД КАЈ ПОТЕКНУВА ОН т.е КОЈ ГО СОЗДАЛ НЕГО ...Благодарам пријатно .... ЖИВОТОТ Е ЕДЕН ОБИЧЕН ПАРАДОКС , ЖИВЕЕШ ЗА ДА УМРЕШ , А ДОДЕКА ЖИВЕЕШ НЕЗНАЕШ ОТИ ЖИВЕЕШ....
Да не знаеш зошто живееш, тоа не само што е жалосно туку е и трагично. Гледано ти кажувам од моја перспектива.
Животот го зимате здраво за готово, дечиња мали, а тоа не е на арно. Треба да го цените, даден ви е со причина, а вие без причина го фрлате. А „живот“,за вас (твоја возраст), претставува пијанчење и спиење по паркови, у главном урлање. Се додека постои вакво размислување, ние ќе си патиме... Целото ЧОВЕЧАНСТВО :) Пред некои 7 год и јас ја имав твојата возраст, но јас не сум била воспитана да гледам така на животот.
Ако одиме по тој „парадокс“, живееш за да умреш, тогаш умираш ради што и зашто?!

Така со муабетиве ќе се вртиме во круг и нема да стигнеме до конеќен заклучок, зошто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom