Насилства во Македонија

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Срамота.

Срамота и греота. Бев на два реда од џандарите. Се беше мирно. Копилињата чекаа момент да земаат и да маваат како дивјаци. Незнаете колку луѓе само ја изгазив и повлеков со мене само за да се спасат. Летаа и патики и мантили. Жени и деца страдаа.

Никој не беше испровоциран. НИКОЈ. Не се фрли ниту еден камен. Можам само да ви кажам дека еден од нивните во цивилка беше цело време меѓу нас и не снимаше. Си го доби заслуженото бидејќи го открија. Полициска држава. Среќен нека е што глава спаси.

Немам коментар повеќе. Ова беа потенцирам МИРНИ протести. За на крај да прочитам од Курир како опозицијата го правела сево ова. Утре му погребот на детето, имајте малце човечност.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Многу јак муабет си напраја Јанко и Боцевски за Америка дека не ти треба ни лична карта за да купиш пиштол.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
види лешо и бетмен на срањана шо ги испишале колку лајкови имаат и се ќе ти стане јасно, не само овие што си ги видела, се е тоа за во едно место со два збора од кои едниот е концентрационен

Доста бе со татко му на Ангел, не е починат али посекако живот за него веќе нема, отиде уште една фамилија јабана
Од каде знаел па дека се наши
блиску до мене седеа и си збореа меѓусебно чисто и перфектно македонски , едната од нив се викала маја уз муабетот ко си го правеа слушнав .
 
M

Mario Gómez

Гостин
Sea u petok posle dzuma u taa dzamijata na bitpazar ke se zbere bagra i ke go protestira. Zasho go protestirash? Che go protestiram heej...

Sent from my Samsung Galaxy S4 using Tapatalk 2
 

MamaLover

Admiral
Член од
2 март 2013
Мислења
296
Поени од реакции
304
Таквите курвичиња прават така,бидејќи од нашиве ниту ќотек јадат,ниту кур примаат у гз.Сакаат да ги боли,ете ради тоа се дупат со нив.

А нивните,еве јас учам во школо со Албанци,абе очи им паѓаат,пичките им се влажнат,АМА скришно разговараат со нас на фб и не молат,не молат да не збориме и да не им праиме муабет у школо,затоа што ќе си имале проблеми со машките...тоа е решението и за нашиве .
малку си контрадикторен,ем велиш нашите ни кур ни ќотек јадат а потоа решението ти е исто
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
види лешо и бетмен на срањана шо ги испишале колку лајкови имаат и се ќе ти стане јасно, не само овие што си ги видела, се е тоа за во едно место со два збора од кои едниот е концентрационен

Доста бе со татко му на Ангел, не е починат али посекако живот за него веќе нема, отиде уште една фамилија јабана
Џеки, шо се дешава моментално по улиците (кај шо е најтензично) ?

Дај ми една реална слика, ќе ти платам радиодифузна такса жими се
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
малку си контрадикторен,ем велиш нашите ни кур ни ќотек јадат а потоа решението ти е исто
Па не јадат ниту ќотек ниту кур примаат у гз,ради тоа идат кај Албанците.Да јадат ќотек у маало ради тоа,и да не им се симнуваат звезди на такви курвичиња,ќе биде друга песната.Ме разбираш сега ?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.291
Поени од реакции
1.582
Јанко јади ми го буреков удрија јак муабет со експертов

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Сите што учествувале во протестите во Ѓорче биле намерно таму да фрлаат масло во огнот, немало да му го заборават ова на опозицијата Јанко и Боцевски, како спинуваат алал да му е, па и како шо е глуп народов...мх,мх...
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.461
Поени од реакции
28.734
Не бев тука цел ден се враќам и секое мислење го прочитав и фала богу што сум од населбава и многу другари беа на протестов па горе доле знам како стојат работите. Како не сфаќате дека со мирни протести не се решава ништо? Не сфаќате дека само будали испаѓате т.е. испаѓаме? Што се постигнува со тие мирни протести? Почит се оддава на детето? За тоа постој погреб. Може да се отиде и да се изрази сочуство на семејството и колку толку да им олесни кога ќе видат голема толпа која дошла за да се простат од Ангел.

Мирни протести нигде не функционираат ни исток ни запад. Само оние од висока нога гледаат и се смеат види ги будаливе стојат и се смешкаат. Кога има сила има и правдина. Не треба да се удира по секого и да се крши се и сешто туку онаму каде што треба. Кога народот е обединет и покажува сила, тогаш се е можно. Цели влади паѓаат кога народот е обединет и се спротиставува. Се додека се ќути и се тера со мирно и убаво што би се рекло ќе прават они вака, а ние секогаш ќе бидеме тие што ќе се расправаат по форуми и ќе шетаат по улици барајќи правда. НЕ !!

Кога константо би се вршел притисок ќе мораат да попуштат и да се добие конечно правдата, а тоа е да им се скратат многу права!! Дали случајот Смилковско е решен? Дали е решен случајот со Нешковски ? Дали се решени милион случаи за кои не знаете за бодење во чаршија и по автобуси? Не, сите "работат" на случајот, се дур народот не заборави и се откаже. За кој од овие случаеви Македонскиот народ добил правда? Кое дело е решено и кога правдата била задоволена? Повторно НИКОГАШ.

Самите сме криви ќе кажам по не знам кој пат зошто сами дозволуваме да си играат со нас. Но на крај џабе е правдата кога мајката и таткото нема да бидат поспокојни, за нив ќе нема радост веќе, завиени во црно ќе бидат цел живот, со една загуба многу членови на фамилијата нема да бидат тоа што се, голема загуба е. И тешко нив, да не сме им во кожа. Денес и на утакмица му се оддаде почит со парола "Почивај во мир Ангел" и неколку пати беше скандирано неговото име заедно од цела сала.

10296303_10203740430652301_4416129213096617251_o.jpg
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Тури ми стап него,него закони велиш ок.Онда нека дозволат поседување и користење оружје при самодбрана,значи ако некој ми влезе дома да имам право да го упукам ко глинен голуб.Ама и овде селективни закони,што не одговара тоа не може,а ако им чини на гзето ок е.
Хах какво оружје бре ќе ти дозволи државата/законот, за чачкалица во џеб да носиш ќе го кркаш ... најсериозно !
Дали си приметил дека низ Скопскиве маала/населби кои се доминантно Македонски изминатиов период фрчат по 100 пати на ден полицајци, полициски комбиња... е отиди низ доминантно Албанските средини нема во месецот толку да видиш полициски контроли и кружења како за еден ден во некоја рандом доминантно Македонска средина каде криминалот и насилствата се на доста ниско ниво ... ако ова не е тортура врз народот(мнозинскиот народ во државава) и тоа од власта која воедно е и избрана од истиот тој народ незнам што да кажам повеќе ... Македонија изминативе неколку години беше еден вид на мека диктатура но се плашам дека диктатурата од ден на ден се бетонира па и челичи ... не е само Албанецот проблем овде друже имаме бајаги проблеми и не ова не го кажувам од политички аспект не сум приврзаник на ниту една партија туку зборам најреално според она што го гледам секојдневно надвор на терен !
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
681
Поени од реакции
188
На Шител и кАНАЛ 5 коа треба да почнат вести? Баш ме интересира што ќе кажат гзолижачите и куропушачи профитерски вемеровски
 
Член од
10 август 2008
Мислења
702
Поени од реакции
1.926
:facepalm: Јанко при јавувања на голем број на гледачи од Ѓорче каде му споделуваа инромаци: Од каде знаете дека се влечени жени и деца и им се симнати камерите на одредени медиуми, ова го прочитавте од опозициките портали, тука ми ширите дезинформации?:tapp:
Свињо мрсна бел ден да не видиш со се целото твое лешинарско новинарство од Шител
 

Kajgana Shop

На врв Bottom