Надворешен или внатрешен "изглед"?

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Не ми се ебе внатрешна убавина.Прво треба да те привлече физички,па после се гледа нејзината внатрешна убавина.Затоа има запознавања,излегувања на кафе,муабети на фб,на телефон пред да стапиш во врска со некого.Мора прво да ти биде убава за да сакаш да ја запознаеш подобро.
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Nadvoresniot izgled e eden vid vlezna karta do licnosta do vnatresnata ubavina, bez Nadvoresna ubavina nisto ne praime mora da bide ubava za da te privlece , i da ja upoznaes otposle
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Nadvoresniot izgled e eden vid vlezna karta do licnosta do vnatresnata ubavina, bez Nadvoresna ubavina nisto ne praime mora da bide ubava za da te privlece , i da ja upoznaes otposle
Да ама надворешната убавина/изглед е доста битна и кај машкото, не само кај женското ... :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Џабе и е убавина со 3кг шминка ако тиквата и е празна. :icon_mrgr:
Сум сретнал и убави ама култура еднаква на нула и глупа не знае два реда муабет да направи.
Поарно скромна паметна женска со природен изглед и без фарбана коса.
Женска која знае да сака и да има срце без грам шминка да се шета отколку некоја манекенка која ја поминал пола град и да треба да ја чувам од комшијата. :LOL:
И после се чудите што се разведуваат епа така е кога внатрешно не се запознале. :свиркам:
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Џабе и е убавина со 3кг шминка ако тиквата и е празна. :icon_mrgr:
Сум сретнал и убави ама култура еднаква на нула и глупа не знае два реда муабет да направи.
Поарно скромна паметна женска со природен изглед и без фарбана коса.
Женска која знае да сака и да има срце без грам шминка да се шета отколку некоја манекенка која ја поминал пола град и да треба да ја чувам од комшијата. :LOL:
И после се чудите што се разведуваат епа така е кога внатрешно не се запознале. :свиркам:
Убавината/надворешноста оди обратно пропорционално од внатрешниот изглед ... од многу убави 100% накинџурени и пицнати екстра топ женски подобро бегај бидејќи нема воопшто убаво да си поминеш, тие се претерано дигнати и баш летаат во облаци бидејќи сметаат дека се врвни односно надарени од природата во физички смисол и сите останати се под нив и треба да им служат, да се сложувам со тебе далеку подобро е да си бараш просечна, обична женска, ниту фарбана, ниту шминкана туку скроз природна, таквата барем колку толку ќе биде приземјена, нема да лета во облаци дека е над тебе т.е. над сите други бидејќи е едноставно просечна, не е натпросечно убава !
Надворешниот изглед ите-како има врска со внатрешниот изглед на личноста !
Штом си поубав автоматски се сметаш изнад другите луѓе, затоа треба сите луѓе на планетава да изгледаат горе-доле исто/слично не мислам во смисол на стил на облекување и сл. туку во рацијален/расен смисол, треба да им се сруши/скрши митот на блондинките и блондинците дека се некакви си избрани и најубави !
 
O

Orion.

Гостин
Убавината/надворешноста оди обратно пропорционално од внатрешниот изглед ... од многу убави 100% накинџурени и пицнати екстра топ женски подобро бегај бидејќи нема воопшто убаво да си поминеш, тие се претерано дигнати и баш летаат во облаци бидејќи сметаат дека се врвни односно надарени од природата во физички смисол и сите останати се под нив и треба да им служат, да се сложувам со тебе далеку подобро е да си бараш просечна, обична женска, ниту фарбана, ниту шминкана туку скроз природна, таквата барем колку толку ќе биде приземјена, нема да лета во облаци дека е над тебе т.е. над сите други бидејќи е едноставно просечна, не е натпросечно убава !
Надворешниот изглед ите-како има врска со внатрешниот изглед на личноста !
Штом си поубав автоматски се сметаш изнад другите луѓе, затоа треба сите луѓе на планетава да изгледаат горе-доле исто/слично не мислам во смисол на стил на облекување и сл. туку во рацијален/расен смисол, треба да им се сруши/скрши митот на блондинките и блондинците дека се некакви си избрани и најубави !
Со тоа однапред им судиш на сите девојки кои се родиле со физички карактеристики кои во општеството се сметаат за привлечни без притоа воопшто да ги запознаеш.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Колку лаги се изначитав по темава ахахаха
бидете искрени не давајте мејнстрим одговори во поглед на ова прашање
99% од машките побрзо ќе се залетаат по некоја од тие лепотиците откако по некое поскромно девојче, карактер бараат понатаму откако ќе му го испразни џебот :pos:
А женските, хммм од искуство не се поарни и тие повеќе летаат по добар изглед, и кеш откако по карактер и интелигенција.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Nadvoresen.
Vnatresno, ne mi menja i onaka celo covestvo e otideno :)
Не ми се допаѓа како размислуваш баш,уствари мислам дека си скроз во погрешна насока.Да надворешниот е доста битен,ама неможе скроз да се занемари и внатрешната убавина.

Кога сум бил со некои девојки во зависност од нивната внатрешна убавина ми станувале или поубави,или погрди.

Се дружев едно време со една девојка што изгледаше фантастично,сон ми беше 3 години за на крајот кога почнав да ја запознавам подобро,стануваше се погрда и погрда.Сум имал и случаеви кога било обратно,кога девојката ми станувала се поубава и поубава.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Не ми се допаѓа како размислуваш баш,уствари мислам дека си скроз во погрешна насока.Да надворешниот е доста битен,ама неможе скроз да се занемари и внатрешната убавина.

Кога сум бил со некои девојки во зависност од нивната внатрешна убавина ми станувале или поубави,или погрди.

Се дружев едно време со една девојка што изгледаше фантастично,сон ми беше 3 години за на крајот кога почнав да ја запознавам подобро,стануваше се погрда и погрда.Сум имал и случаеви кога било обратно,кога девојката ми станувала се поубава и поубава.
Bukvalistite sekogas imaat posebno mesto vo moeto srce <3
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Убавината/надворешноста оди обратно пропорционално од внатрешниот изглед ... од многу убави 100% накинџурени и пицнати екстра топ женски подобро бегај бидејќи нема воопшто убаво да си поминеш, тие се претерано дигнати и баш летаат во облаци бидејќи сметаат дека се врвни односно надарени од природата во физички смисол и сите останати се под нив и треба да им служат, да се сложувам со тебе далеку подобро е да си бараш просечна, обична женска, ниту фарбана, ниту шминкана туку скроз природна, таквата барем колку толку ќе биде приземјена, нема да лета во облаци дека е над тебе т.е. над сите други бидејќи е едноставно просечна, не е натпросечно убава !
Надворешниот изглед ите-како има врска со внатрешниот изглед на личноста !
Штом си поубав автоматски се сметаш изнад другите луѓе, затоа треба сите луѓе на планетава да изгледаат горе-доле исто/слично не мислам во смисол на стил на облекување и сл. туку во рацијален/расен смисол, треба да им се сруши/скрши митот на блондинките и блондинците дека се некакви си избрани и најубави !
Јас сум девојка како описот од болдот. За тоа ли сите трчале по мене? Јас па се чудам што е работава :D
Фала што ме просветли. :pipi:
 
Член од
17 мај 2013
Мислења
245
Поени од реакции
250
Убавината/надворешноста оди обратно пропорционално од внатрешниот изглед ... од многу убави 100% накинџурени и пицнати екстра топ женски подобро бегај бидејќи нема воопшто убаво да си поминеш, тие се претерано дигнати и баш летаат во облаци бидејќи сметаат дека се врвни односно надарени од природата во физички смисол и сите останати се под нив и треба да им служат, да се сложувам со тебе далеку подобро е да си бараш просечна, обична женска, ниту фарбана, ниту шминкана туку скроз природна, таквата барем колку толку ќе биде приземјена, нема да лета во облаци дека е над тебе т.е. над сите други бидејќи е едноставно просечна, не е натпросечно убава !
Надворешниот изглед ите-како има врска со внатрешниот изглед на личноста !
Штом си поубав автоматски се сметаш изнад другите луѓе, затоа треба сите луѓе на планетава да изгледаат горе-доле исто/слично не мислам во смисол на стил на облекување и сл. туку во рацијален/расен смисол, треба да им се сруши/скрши митот на блондинките и блондинците дека се некакви си избрани и најубави !
Но има и убави девојки/машки со добар карактер ,добро воспитани ...накратко со внатрешна убавина ,а и обратно има девојки /машки со подпросечен изглед а се без никаков карактер ,невоспитани,расипани ....накратко без внатрешна убавина ,нема правило за тоа ...иначе мене ми е најбитно да има хемија од прв момемнт ,без хемија нека биде најубавиот во свет џабе а понатаму за да се развива една врска во посериозна на подолги стази сигурно ке биде пресуден карактерот /внатрешната убавина односно компактибилноста на двајцата
 
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
треба да им се сруши/скрши митот на блондинките и блондинците дека се некакви си избрани и најубави !
Не е мит бе, најубави сме и најпаметни, цркни!:icon_lol::icon_lol: :icon_lol:
--- надополнето: 22 август 2013 во 15:10 ---
Јас сум девојка како описот од болдот. За тоа ли сите трчале по мене? Јас па се чудам што е работава :D
Фала што ме просветли. :pipi:
Очекувај сега да ти се преполни сандачето со пораки:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom