Надворешен или внатрешен "изглед"?

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Не е мит бе, најубави сме и најпаметни, цркни!:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Паметни сме убави, слатки `ко бонбони
По нас машките лудуваат, `ко кученца се они
Ѕвезди ни симнуваат, цвеќиња купуваат
Пијачки ни плаќаат, со коли дома не` враќаат

Тралалалалала :свиркам: :):)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Паметни сме убави, слатки `ко бонбони
По нас машките лудуваат, `ко кученца се они
Ѕвезди ни симнуваат, цвеќиња купуваат
Пијачки ни плаќаат, со коли дома не` враќаат

Тралалалалала :свиркам: :):)

 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Не е мит бе, најубави сме и најпаметни, цркни!:icon_lol::icon_lol: :icon_lol:
--- надополнето: 22 август 2013 во 15:10 ---
Очекувај сега да ти се преполни сандачето со пораки:D
Ама природна плавуша ли си? Ако си од оние фарбаните, не важи тоа за тебе.

Викаш ќе ми се преполне? Нека пратат слика прво, од тело(читај газе) и фаца, па после неколку месеци муабет по пп, од кога ќе ја дознаам нивната внатрешна убавина, ќе имаме дејт! ;) Ако проценам дека вредат да дејтуваат со мене :pipi:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Крати врски и провод - надворешен.

Брак и животен партнер - внатрешен.

Не постои универзална формула за овие одлуки.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Maшките прво гледаат и трчаат по најубавите девојки, но потоа откако ќе изгубат на тој фронт ќе се повлечат на друг фронт односно ќе почнат да гледаат убавина и во не толку убавите(просечни)женски ... :icon_mrgr:
П.С. Плавуша природна е особа која природно има сини или зелени очи, природно има светол тен на кожата, природно има не мора баш оригинал плава но сепак светла/руса коса, одредени фацијални и конституционални параметри и.т.н. Инаку преку 50% од плавушите всушност не се плавуши туку се бринети со кафени очи и природна кафена коса, плавушите вистински се малцинство барем овде кај нас во јужна Европа, а фејк-блондинки има купишта !
 
Член од
25 јули 2013
Мислења
118
Поени од реакции
97
жално е тоа што на многу од оние мисици им се расипува карактеров од премногу самоувереност
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Maшките прво гледаат и трчаат по најубавите девојки, но потоа откако ќе изгубат на тој фронт ќе се повлечат на друг фронт односно ќе почнат да гледаат убавина и во не толку убавите(просечни)женски ... :icon_mrgr:
П.С. Плавуша природна е особа која природно има сини или зелени очи, природно има светол тен на кожата, природно има не мора баш оригинал плава но сепак светла/руса коса, одредени фацијални и конституционални параметри и.т.н. Инаку преку 50% од плавушите всушност не се плавуши туку се бринети со кафени очи и природна кафена коса, плавушите вистински се малцинство барем овде кај нас во јужна Европа, а фејк-блондинки има купишта !
Добро PIRATIC ти ме знаеш мене од негде, заљубен си у мене, па сега вака ми се пушташ индиректно? Како си ме oпишал во постовиве во кои те цитирам, ќе си помислам стварно дека ме познаваш човече :D
Да не ме манијачиш од некоја страна а, па сега сакаш внатрешно да ме запознеш? :pipi:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.753
Поени од реакции
9.879
Ама природна плавуша ли си? Ако си од оние фарбаните, не важи тоа за тебе.

Викаш ќе ми се преполне? Нека пратат слика прво, од тело(читај газе) и фаца, па после неколку месеци муабет по пп, од кога ќе ја дознаам нивната внатрешна убавина, ќе имаме дејт! ;) Ако проценам дека вредат да дејтуваат со мене :pipi:
Може ли гол да ти се сликам?
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Добро PIRATIC ти ме знаеш мене од негде, заљубен си у мене, па сега вака ми се пушташ индиректно? Како си ме oпишал во постовиве во кои те цитирам, ќе си помислам стварно дека ме познаваш човече :D
Да не ме манијачиш од некоја страна а, па сега сакаш внатрешно да ме запознеш? :pipi:
?? Не те сфаќам ич сега што сакаш да кажеш ...
Јас си пишав мое мислење, а дали тоа мислење ти си си го врзала дека за тебе се однесува тоа си е твоја работа, јас општо пишувам, никогаш не пишувам за поедини личности ... б.т.в. од форумов не познавам ниту еден член лично/во живо, само виртуелно ... немам појма ниту еден член на форумов како изгледа, а и не ни сакам да знам ... бидејќи можам и да се исплашам, а некои може и од мене да се исплашат и така ... ;)
Инаку мене многу ретко која може да ми се допадне ... под допадне мислам и во физички и во психички смисол !
П.С. Плавуша си ... и ако си, природна плавуша си или фејк-плавуша ... :D
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Инаку мене многу ретко која може да ми се допадне ... под допадне мислам и во физички и во психички смисол !
Внимавај само да не бидеш како онаа принцезата што го чекала (та кизнај и дали го дочекала) коњот.
Бидејќи од принцот, ионака, одамна се откажала.
Ова е кажано најдобронамерно. :)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Внимавај само да не бидеш како онаа принцезата што го чекала (та кизнај и дали го дочекала) коњот.
Бидејќи од принцот, ионака, одамна се откажала.
Ова е кажано најдобронамерно. :)
Подобро цел живот човек да биде сам отколку да биде со особа која нема да му биде по мерка ... ова важи и за машките и за женските ... ;)
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
?? Не те сфаќам ич сега што сакаш да кажеш ...
Јас си пишав мое мислење, а дали тоа мислење ти си си го врзала дека за тебе се однесува тоа си е твоја работа, јас општо пишувам, никогаш не пишувам за поедини личности ... б.т.в. од форумов не познавам ниту еден член лично/во живо, само виртуелно ... немам појма ниту еден член на форумов како изгледа, а и не ни сакам да знам ... бидејќи можам и да се исплашам, а некои може и од мене да се исплашат и така ... ;)
Инаку мене многу ретко која може да ми се допадне ... под допадне мислам и во физички и во психички смисол !
П.С. Плавуша си ... и ако си, природна плавуша си или фејк-плавуша ... :D
Смисла за хумор друже од тебе, НУЛА. :facepalm:
Тоа ти е дел од внатрешната убавина, која јас ја барам, а ти ја немаш.
Готово, отпаѓаш од дејатње со мене... :pipi:
--- надополнето: 23 август 2013 во 00:43 ---
Може ли гол да ти се сликам?
Може, ама од позади или у огледало сликан да бидиш! :pipi:
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Смисла за хумор друже од тебе, НУЛА. :facepalm:
Тоа ти е дел од внатрешната убавина, која јас ја барам, а ти ја немаш.
Готово, отпаѓаш од дејатње со мене... :pipi:
И да немам и да имам смисла за хумор форумов и не е баш некое место за хумор(освен оние теми во чек дис аут) ... мислам дека форумов е место за колку-толку сериозна дискусија помеѓу возрасни(полнолетни) лица !
;)
P.S. You are so ugly girl ... :place:
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
И да немам и да имам смисла за хумор форумов и не е баш некое место за хумор(освен оние теми во чек дис аут) ... мислам дека форумов е место за колку-толку сериозна дискусија помеѓу возрасни(полнолетни) лица !
;)
P.S. You are so ugly girl ... :place:
Смислата за хумор во сериозни теми најлесно се препознава. Ама ти другар уопште ја немаш. Што да ти правам, секој не е благословен да го има тоа. :)

P. S. You wish that, i know! :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom