Надворешен или внатрешен "изглед"?

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.854
Поени од реакции
21.313
Јас колку што знам само Џек Мевосек строго се интересирал за внатрешна убавина. И тоа буквално:).
Па сега гледајте да налетате на маж кој се пали на внатрешна убавина, само тој да не ви биди последниот :rolleyes:
 
Член од
6 април 2013
Мислења
357
Поени од реакции
302
За мене важен е внатрешниот изглед, остатокот како јака града(не Голема града е јака, некогаш и е дури лошо на пример) или боја на коса, градба и не е толку битен, посебно ако после ебење ми носи пиво в кревет.

Слично е и за сериозна врска и за пријателство.
Ебење можеше да пишеш, а цицка наместо града не можеше !? :D
ON TOPIC Зависи за што... На пример кога бираш за женење, како што ми викале многумина, секогаш земи некоја прибрана што треба да и почнит ебалката, не некоја марифетна па да тепаш цел живот швалери :D ..
 
Член од
28 јуни 2013
Мислења
316
Поени од реакции
1.940
Што неможеш да дркаш на нечија добрина, неможеш.

Ама колку што може некое ѓубре од карактер, некоја пичка во душа од маж, некој себичен, некој кој е плиток како тацна кој нема ништо во себеси, освен својот простотилак - колку што може некој таков да ме отргне од себеси, ништо друго не може. Оној од кој што неможам да оздравам е оној за кој никогаш не мислев дека ќе се завртам по него, а не пак да ми го земе срцето. Затоа, секогаш сум за внатрешната убавина. Нека ме остави тој без зборови, јас во тоа ќе се заљубам. И после ќе нема поубав за мене.
 

SteamyLover

beautiful tango
Член од
24 октомври 2012
Мислења
202
Поени од реакции
554
Може некој на почеток воопшто физички привлечен да не ти е, да немаш никакви намери за нешто повеќе со него, но откако ќе почнеш да правиш муабет и да разменувате мислења и слични работи, сосема може да ти се промени ликот на таа личност. Така да, убавината - релативна работа.
 
2

~2A

Гостин
Сељачишта... :cautious:

За една девојка да те привлечи, да ти го задржи вниманието за да се обидеш понатаму да ја запознаеш "внатрешно" треба првин да те привлече со надворешниот изглед.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Надворешен, јебеш ти внатреш изглед не ќе ја носам на ехо да и ги гледам какви и се јајниците, јетртаа и џигерот . А и не сум ни хирург ни гинеколог уште помалку гастролог илли касп па да се заљубуем у унатрашњи органи.
 
Член од
15 март 2011
Мислења
154
Поени од реакции
85
Најбитно е прво сами да бидеме свесни за нашата внатрешна и надворешна убавина. Па, во зависност од тоа да бараме компактибилен партнер.
Кога велам да бидеме свесни, мислам на тоа да не се преценуваме себе си, за полесно да можеме да го најдеме златниот баланс.
А признајте дека речиси секој од нас во поголемиот број случаи е совршен за самиот себе, а забораваме дека совршенството сепак не постои.
--- надополнето: 29 јуни 2013 во 18:12 ---
Надворешен, јебеш ти внатреш изглед не ќе ја носам на ехо да и ги гледам какви и се јајниците, јетртаа и џигерот . А и не сум ни хирург ни гинеколог уште помалку гастролог илли касп па да се заљубуем у унатрашњи органи.
Другар, а замисли цурава што ти е по мерка да е истовремено хирург гинеколог и гастролог, и сака да ти напраи ренген.
Е, што праиме у тој случај? :)
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Најбитно е прво сами да бидеме свесни за нашата внатрешна и надворешна убавина. Па, во зависност од тоа да бараме компактибилен партнер.
Кога велам да бидеме свесни, мислам на тоа да не се преценуваме себе си, за полесно да можеме да го најдеме златниот баланс.
А признајте дека речиси секој од нас во поголемиот број случаи е совршен за самиот себе, а забораваме дека совршенството сепак не постои.
--- надополнето: 29 јуни 2013 во 18:12 ---


Другар, а замисли цурава што ти е по мерка да е истовремено хирург гинеколог и гастролог, и сака да ти напраи ренген.
Е, што праиме у тој случај? :)
Нека праи бе, плуќа чиста ко на беба а пушам 15 години по 3 кутии на ден, срце ми работи ко сат, дигестивен тракт совршен никогаш ни киселина сум немал, гинеколог не ми треба ама доста жени уролози ми кажале дека пенисот ми е совршен и дека е исти онаков каков што е опишан и нацртан во учебник под заглавјето машки репродуктивен полов орган само што е 25,75 сантими а тоа било далеку над просек, една дури сакаше и да го слика за во енциклопедија,слезина и џигери заедно со бубрези и се тип топ така да ако сака да прегледува нека слика колку и душа сака само да не ме озрачи.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Дефинитивно внатрешен изглед, не дека не игра улога надворешниот но, внатрешната убавина останува иста, а надворешната е минлива.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Море мажишта, сите надворешен изглед демек, а сите би брцнале “сондата“ да испитаат внатрешно. Лицемери едни :P

Еве оваа и Бред Пит би го одбила
"That Don't Impress Me Much"

I've known a few guys who thought they were pretty smart
But you've got being right down to an art
You think you're a genius-you drive me up the wall
You're a regular original, a know-it-all
Oh-oo-oh, you think you're special
Oh-oo-oh, you think you're something else

Okay, so you're a rocket scientist
That don't impress me much
So you got the brain but have you got the touch
Don't get me wrong, yeah I think you're alright
But that won't keep me warm in the middle of the night
That don't impress me much

I never knew a guy who carried a mirror in his pocket
And a comb up his sleeve-just in case
And all that extra hold gel in your hair oughtta lock it
'Cause Heaven forbid it should fall outta place

Oh-oo-oh, you think you're special
Oh-oo-oh, you think you're something else

Okay, so you're Brad Pitt
That don't impress me much
So you got the looks but have you got the touch
Don't get me wrong, yeah I think you're alright
But that won't keep me warm in the middle of the night
That don't impress me much

You're one of those guys who likes to shine his machine
You make me take off my shoes before you let me get in
I can't believe you kiss your car good night
C'mon baby tell me-you must be jokin', right!

Oh-oo-oh, you think you're special
Oh-oo-oh, you think you're something else

Okay, so you've got a car
That don't impress me much
So you got the moves but have you got the touch
Don't get me wrong, yeah I think you're alright
But that won't keep me warm in the middle of the night

That don't impress me much
You think you're cool but have you got the touch
Don't get me wrong, yeah I think you're alright
But that won't keep me warm on the long, cold, lonely night
That don't impress me much

Okay, so what do you think you're Elvis or something...
Oo-Oh-Oh
That don't impress me much!

Oh-Oh-Oh-Oh-No
Alright! Alright!

You're Tarzan!
Captain Kirk maybe.
John Wayne.
Whatever!
That don't impress me much!
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Член од
9 јануари 2013
Мислења
619
Поени од реакции
466
на почеток за некој да ми влезе во око гледам надворешен изглед, но за да ја засакам.да ми биде нешто особата тогаш многу важен ми е внатрешниот изглед затоа што надворешниот изглед е менлива работа а внатрешниот изглед не е о затоа повеќе гледам внатрешен изглед
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Може некој на почеток воопшто физички привлечен да не ти е, да немаш никакви намери за нешто повеќе со него, но откако ќе почнеш да правиш муабет и да разменувате мислења и слични работи, сосема може да ти се промени ликот на таа личност. Така да, убавината - релативна работа.
Fuckin' lies ... lies ... lies ... :X3:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom