Надворешен или внатрешен "изглед"?

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Ке бидам искрен глупо е да кажам и двете подеднакво кога не е така, и незнам зашто никој не си признава?
Да сакам да е згодна, да ме пали, да ме полудува, сите да се вртат по нејзе, а факт е дека "I can't have sex with her college degree, and i can't put my penis in her personality"...

Шала настрана фала му на бога у денешно време има убави, образовани и паметни девојки така да немора да се лишам од ниедно задоволство.
Али ако ептен треба да изберам дали надворешна или внатрешна и нема друго, би избрал надворешна...
 
Член од
9 март 2014
Мислења
14
Поени од реакции
16
Надворешниот изглед ќе ме привлече, но тоа што е внатре во него ме задржува.
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
113
Поени од реакции
48
Надворешниот изглед "помага" само првите 10 минути, после тоа внатрешниот стапува на сила и трае трае трае...
 
Член од
19 мај 2014
Мислења
3
Поени од реакции
1
Двете карактеристики се важни. Мислам да бидеме реални никое машко не би пришло на некоја која не му се допаѓа, а пак женските автоматски ги одбиваат машките кои нив не им се допаѓаат на изглед. А одкако ќе помине оваа фаза тогаш внатрешниот изглед има голема улога во натамошните односи
 
A

aye

Гостин
Ке бидам искрен глупо е да кажам и двете подеднакво кога не е така, и незнам зашто никој не си признава?
Да сакам да е згодна, да ме пали, да ме полудува, сите да се вртат по нејзе, а факт е дека "I can't have sex with her college degree, and i can't put my penis in her personality"...

Шала настрана фала му на бога у денешно време има убави, образовани и паметни девојки така да немора да се лишам од ниедно задоволство.
Али ако ептен треба да изберам дали надворешна или внатрешна и нема друго, би избрал надворешна...
Ти го почитувам изборот па и мислењето, ама треба да знаеш дека баш тие згодните си имаат ставено во глава дека баш поради нивниот изглед можат да ги имаат сите машки вклучувајќите и тебе. И зборот ми е при прва нивна прилика, подобра прилика би те замениле и уствари во целата ситуација ти ќе бидеш оштетениот, а СИТЕ женски ќе се... знаеш, без да дадеш шанса на некоја скромна т.е не до толку згодна, а фина и разбрана. :)
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
712
У основа најбитно е да се процени човек себеси, како карактерно така и физички, па дури потоа да си бара нешто рамно на себе. Ако си бидеш искрен сам пред себе, ондак немаш проблем. Ако це л живот леташ по манекенки или потценуваш просечни девојки, никогаш нема да имаш нормална врска со девојка.

sent from my Nokia 8210
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Ти го почитувам изборот па и мислењето, ама треба да знаеш дека баш тие згодните си имаат ставено во глава дека баш поради нивниот изглед можат да ги имаат сите машки вклучувајќите и тебе. И зборот ми е при прва нивна прилика, подобра прилика би те замениле и уствари во целата ситуација ти ќе бидеш оштетениот, а СИТЕ женски ќе се... знаеш, без да дадеш шанса на некоја скромна т.е не до толку згодна, а фина и разбрана. :)
Ова ти е златна средина повеќето би го одбрале ова. Јас кажав конкретно ако не постои друг избор освен физички и внатрешно би избрал физички.
А ако ме прашуваш мене лично би паднал на секоја девојка која ќе знае како да ми го помати умот...Али тешко поматлив ум изгледа имам :P
 
A

aye

Гостин
Ова ти е златна средина повеќето би го одбрале ова. Јас кажав конкретно ако не постои друг избор освен физички и внатрешно би избрал физички.
А ако ме прашуваш мене лично би паднал на секоја девојка која ќе знае како да ми го помати умот...Али тешко поматлив ум изгледа имам :P
Дури и таа да е без два предни заба, со пет влакна на главата, колку висока толку и широка но паметна и снаодлива мислам во врска со машките? :)
Да не испадне дека си одам контра чисто онака ме интересира пошто нели рече кога веќе треба да се бира помеѓу внатрешен и надворешен изглед ти би избрал надворешен и после нели спомна кога би било конкретно за тебе би избрал некоја која би ти го поматила умот. Па ете да речеме дека си нашол баш таква со физички изглед како тој погоре. Би ја избрал? :)
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Дури и таа да е без два предни заба, со пет влакна на главата, колку висока толку и широка но паметна и снаодлива мислам во врска со машките? :)
Да не испадне дека си одам контра чисто онака ме интересира пошто нели рече кога веќе треба да се бира помеѓу внатрешен и надворешен изглед ти би избрал надворешен и после нели спомна кога би било конкретно за тебе би избрал некоја која би ти го поматила умот. Па ете да речеме дека си нашол баш таква со физички изглед како тој погоре. Би ја избрал? :)
Ме влечеш за јазик сеа. НЕ!! Не би ја избрал...
Идеш во крајности, дај да бидеме реални, неможе таква девојка да ми помати ум затоа што не би ја ни забележал, не пак нешто повеќе да матам
И друго од кај знаеш на што точно мислев за поматување ум? :D
Има убави и паметни девојки немора да бирам од едно или друго, можам да ги имам и двете...нели?

А ти? Би избрала некој таков ко што опиша, само затоа што е срце и има внатрешна убавина?
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Не ме интересира надворешниот изглед. Мислам, си имам и јас граници, ама мислам дека се многу различни од другите на пример.
Можеби многу од бившите што сум ги имала, за други не би биле „убави“. А баш имаше еден, сите ми викаа колку бил убав, а јас не го гледав како таков.
Многу многу се фокусирам на карактерот. И се случило да се затрескам во некој кој не ми се свиѓал физички, откако сме правеле многу муабет и сум сфатила каков човек е.
 
A

aye

Гостин
Ме влечеш за јазик сеа. НЕ!! Не би ја избрал...
Идеш во крајности, дај да бидеме реални, неможе таква девојка да ми помати ум затоа што не би ја ни забележал, не пак нешто повеќе да матам
И друго од кај знаеш на што точно мислев за поматување ум? :D
Има убави и паметни девојки немора да бирам од едно или друго, можам да ги имам и двете...нели?

А ти? Би избрала некој таков ко што опиша, само затоа што е срце и има внатрешна убавина?
Ма од кај знаеш се може да се случи и случајно да заприметиш некоја таква баш поради нејзиниот изглед е сега не до толку еве на пример без еден заб и со малку побујна коса :D но после нешто друго да испадне се роди што знам, :) туку у право си не знам што точно мислиш т.е што точно ти го поматува умот језда претпоставувам нешто но нема врска, зборот ми беше дека кога би налетал на некоја таква не толку згодна што би ти го поматила умот (тоа ти си знаеш како) ама нејзиниот изглед ете не ти фаќа баш око и кога би налетал на некоја згодна што би ти фатила око но таа да би ти била за една употреба која би ја избрал? Језда знам која ќе избереш ама ај да слушнам и од тебе може грешам. :)
Иначе да има и убави, згодни, паметни и добри ама ретки се ко што сте ретки вие каваљерите :)

А иначе јас дали би избрапа, па што знам обично кога зборам и воопшто кога сум со други не ги гледам во очи или некогаш може погрешка да се случи тоа, така да ако знае да ме насмее и да ме расположи тогаш зашто да не. :)
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Ма од кај знаеш се може да се случи и случајно да заприметиш некоја таква баш поради нејзиниот изглед е сега не до толку еве на пример без еден заб и со малку побујна коса :D но после нешто друго да испадне се роди што знам, :) туку у право си не знам што точно мислиш т.е што точно ти го поматува умот језда претпоставувам нешто но нема врска, зборот ми беше дека кога би налетал на некоја таква не толку згодна што би ти го поматила умот (тоа ти си знаеш како) ама нејзиниот изглед ете не ти фаќа баш око и кога би налетал на некоја згодна што би ти фатила око но таа да би ти била за една употреба која би ја избрал? Језда знам која ќе избереш ама ај да слушнам и од тебе може грешам. :)
Иначе да има и убави, згодни, паметни и добри ама ретки се ко што сте ретки вие каваљерите :)

А иначе јас дали би избрапа, па што знам обично кога зборам и воопшто кога сум со други не ги гледам во очи или некогаш може погрешка да се случи тоа, така да ако знае да ме насмее и да ме расположи тогаш зашто да не. :)

Толку сум предвидлив а? Хахахаха ќе ти го дадам задоволството, ја бирам втората...те разочарав?
Без разлика како изгледа човекот, секогаш мечтаи и размислува и замислува убава маж/жена тоа е факт. Шо мислиш ти некој буцко, за буцка сања и обратно? Неееее, кој несака убава и згодна жена? Ќе се лажеме сеа ко мали деца? Абе знаеш карактерот е битен, а кога ќе се разбудиш навечер од памет те вади...
И зашто гледање во очи? Шо има тоа врска?
А замисли те смее, башка и згоден е бинго, така?
 
A

aye

Гостин
Толку сум предвидлив а? Хахахаха ќе ти го дадам задоволството, ја бирам втората...те разочарав?
Без разлика како изгледа човекот, секогаш мечтаи и размислува и замислува убава маж/жена тоа е факт. Шо мислиш ти некој буцко, за буцка сања и обратно? Неееее, кој несака убава и згодна жена? Ќе се лажеме сеа ко мали деца? Абе знаеш карактерот е битен, а кога ќе се разбудиш навечер од памет те вади...
И зашто гледање во очи? Шо има тоа врска?
А замисли те смее, башка и згоден е бинго, така?
Па не ме разочара знаев дека таа ќе ја избереш пошто нели е згодна :)
Сите сакаме згодни нормално но ако немаш што да понудиш можеш само да си фантазираш за згодните :)
Од тие причини доколку ја би налетала на некој таков згоден, башка знае да ме смее не би го избрала пошто......... сум глупа просто речено :( не сакам да ги срамам :notworthy:
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Па не ме разочара знаев дека таа ќе ја избереш пошто нели е згодна :)
Сите сакаме згодни нормално но ако немаш што да понудиш можеш само да си фантазираш за згодните :)
Од тие причини доколку ја би налетала на некој таков згоден, башка знае да ме смее не би го избрала пошто......... сум глупа просто речено :( не сакам да ги срамам :notworthy:
U gotta be kidding me..:несвест:
Шо треба да значи ова последново?
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Ма од кај знаеш се може да се случи и случајно да заприметиш некоја таква баш поради нејзиниот изглед е сега не до толку еве на пример без еден заб и со малку побујна коса :D но после нешто друго да испадне се роди што знам, :) туку у право си не знам што точно мислиш т.е што точно ти го поматува умот језда претпоставувам нешто но нема врска, зборот ми беше дека кога би налетал на некоја таква не толку згодна што би ти го поматила умот (тоа ти си знаеш како) ама нејзиниот изглед ете не ти фаќа баш око и кога би налетал на некоја згодна што би ти фатила око но таа да би ти била за една употреба која би ја избрал? Језда знам која ќе избереш ама ај да слушнам и од тебе може грешам. :)
Секако дека би ја избрал втората, т.е згодната, и не само тој, туку и мажите генерално гледано секогаш би одбрале згодна цура без други квалитети пред грда со сите можни карактерни доблести и квалитети. Тоа е факт, и оние што се со физички неатрактивни девојки, не се со нив заради внатрешна убавина или ватевр, туку затоа што не можеле да фатат згодна па морале да се задоволат со тоа што можат да го добијат. И кога на тие дечки на било каков начин би им се пружило шанса да се дочепаат до јаките цури, верувај дека сите тие ќе ја искористат истата, ќе ја шутнат грдлата и одма ќе заборават на муабетите за внатрешна убавина. И не е до мажите, биологија е тоа, така се генетски програмирани.

А ако праиме муабет за тоа колку на жените им е битен физичкиот изглед на мажите, битен е, да, ама ни оддалеку толку колку што им е битен на мажите. Маж својата грдотија може да ја компензира со други особини и квалитети, со богатство, моќ, харизма, интелигенција, смисла за хумор, и пак да им биде привлечен на жените. Жените таа можност ја немаат, ако е некоја грда, џабе и се секакви морални квалитети и доблести, и преостанува само да ги збира остатоците од згодните цури, т.е типовите кои тие ќе ги корпосаат.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom