Навики при заспивање

Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Раката ја ставам под глава и само така можам да заспијам :)

Ја те сватив. ИИ јас сум ист. Само што не ги виткам нозете,и не сум свртен секад кон ѕид. :)

п.с. сВати се пишува, со В. :pos:
Сфати се пишува со Ф - 100% :)

Едитирано од модератор: Споено.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Ја мавам сестра ми едно 2 - 3 пати со помошната перница за да прекине да 'рчи а воедно и да ја опоменам да не и текне уште еднаш. Потоа се местам и заспивам. :)
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Pizamite obavezno mi se stutkani i napikani vo termo-corapite, taka zarobenite mi stapalca i prstinja mrdaat li mrdaat pred, za vreme i posle spienje...sho navika ke bese pobogu..site posebno milata i draga cimerka gi vadi od takt toa...I otkako udobno ke se sklopcam na krevetot ispustam eden zvuk na blazenstvo i zadovolstvo koj za zal ne mozam da go transkribiram soodvetno...Taka mrdajki i stenkajki se prepustam na sonistata, mislite, fantaziite...mmmmm:pipi:
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Пред спиење секогаш кажувам молитва и после тоа легнувам.И спијам мирно и убаво:pipi:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
па пред легнување се прекрстувам еднаш тоа ми е од некоја навика а потоа раката во коса и спиење
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
440
Поени од реакции
93
Pred legnuvanje si pustam film i za 5min spijam... i rano koa ke se razbudam go gasam TVto :helou:
 

ivicka10

full bundle of joy...
Член од
20 февруари 2008
Мислења
102
Поени од реакции
4
една чаша млеко и пуштам музика - тоа ми е ритуал секоја вечер:pipi:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Стај телевизор на слип тајмер и покри се. Само толку ама не ни е навика тоа зошто не ми е редовно. Немам проблем со успивање па ритуали да праам.
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Неретко ги ставам слушалките,пуштам нешто на многу тивко,потоа во сон ќе ги извадам веројатно,како Млад Ман телевизорот го местам на sleep,колку да свети нешто,барам делче од креветот кое е ладно за стапалата,се склупчувам како фетус и спијам. На лето тоа е многу покомплицирано бидејќи како распната спијам :)
Инаку никогаш не спијам со чорапи,хулахопки,подкошули и такви работи бидејќи сум голем с`клетчија:))) Кај мене постојат само тенки пижами :)
Понекогаш се покривам преку глава,или перницата ми е над глава,клоцам буткам се и сабајлето чаршафот го гледам на земја:)
 

kusi

glory for man utd
Член од
12 мај 2008
Мислења
295
Поени од реакции
3
немам некој посебен ритуал често го ставам телевизорот на тајмер да се изгаси и си легнувам
 

cacikr

K@ŧ€ň©€ŧǾ
Член од
4 јануари 2008
Мислења
452
Поени од реакции
8
Неможам да заспијам ако не си го гушнам моето плишано срценце:smir:
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
најчесто гледам филм додека да заспијам а понекогаш пуштам и музика
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Пуштам MTV или Vh1 го местам телевизорот за 30 минути да се исклучи..се покривам,си ја гушкам "помошната" перница и се обидувам да мислам на позитивни работи шо сакам да ми се десат наредниот ден или во најблиска иднина:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom